Celica vs. Paseo

vše ohledně modelové řady Celica
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

Zdravím Toyoťáci,

mám takovej svůj sen koupit si rychlou sportovní toyotku(ideálně celica) a ještě se s ní vyblbnout a užít si pořádnou sportovní jízdu předtím než bude rodina a člověk bude muset kupovat velký auto, i když možná i pak si sporťáka nechám.

Vzhledem k tomu že nechci investovat moc, radši koupím 5g za 35 000 v dobrým stavu než 6g za 50 se slabým motorem a ve špatným stavu a budu se o ni hezky starat, ať slouží co nejdýl, se chci zeptat zda ta 1.6 77kw je dostatečná na pěkný svezení, nebo radši sehnat 2.0 gti? A dál bych se zeptal, jaká je celica v porovnání s paseem? Přece jen to paseo se dá sehnat za stejný peníze o 4 roky mladší. Jaký je zážitek z jízdy v porovnání s celicou? Co byste doporučili vy?

Děkuju a omlouvám se za možná špatně umístěný dotaz.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od aczasa »

Paseo.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

Paseo ? To 1) není sportovní 2) je trapný 3) je trapný 4)je ošklivé a trapný.

Jasná volba 3S-GE, a nebo rolla s 1,6. Mám tu 1,3 a ta je sice hbitá ale nejede skoro vůbec a už vůbec není sportovní.

Kdybych si mohl vybírat tak bych bral v hezkém stavu 4.gen 1,6. Jenže to není tak lehké sehnat ale s 1,6 5.gen nesrovnatelné.
Naposledy upravil(a) uruem dne stř 14.05.2014, 17:30, celkem upraveno 1 x.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od aczasa »

:-) 4age, ale paseo má náhon dozadu, ne?
Back in Czech.
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

To teda fakt nemá :D
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od aczasa »

Ne e? Vážně? Tak pak celicu 3.g nebo 2.g.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od gramo »

Náhodou Pasea po roce 2000 jsou dobrá a pěkná auta a není třeba si lámat hlavu jestli Celicu nebo Paseo, protože je to 2 v 1 :D
Jen ty ZZ motory...
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od uruem »

No já jsem bral ohled na cenu, 4g se dá koupit za pár peněz za 20 jsou už fakt pěkné kusy když náhodou se něco objeví. A celica 1,2,3 atd to už je trošku jiná cenová kategorie a sehnat na to nějaký díl je docela sranda.

5.g je asi takový největší kompromis podle mne.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od aczasa »

Mi povidej. ;-) Ale da se. sice občas něco plně výroba, ale hodně se dá, když víš kde... Mimochodem pojízdná 2.g a 3.g se dá kolem 20ti. Ale pak to ostatní...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od garfielld »

Pokud je volba mezi Paseem a Celicou, tak bych volil Celicu, s Paseem jsem nikdy nejel, vzhledově se mi i celkem líbí a možná bude i hbitější než Celda 1,6, ale ta je narozdíl od něj o kus větší, relativně se dá použít ve 4 lidech a kufr je obrovskej, navíc se mi teda osobně víc líbí, ale to je osobní věc, pokud sáhneš po 2,0, tak bude i dynamika někde jinde.
uruem píše:...a nebo rolla s 1,6. Mám tu 1,3 a ta je sice hbitá ale nejede skoro vůbec a už vůbec není sportovní.
No nevim, s tou sportovností bych docela bych oponoval, aspoň já teda sportovnost auta vůbec neberu podle rychlosti v přímce, mám taky 1,3(a neni to G6) a to auto vydrží sakra hodně(je fakt že mám ET že mi přední kola lezou trochu ven), je sice líný až běda, ale suprově obratný a zábavný, navíc tam kde s AR 147(JTD) projíždim zatáčku 100km/h a nemám z toho úplně dobrej pocit(ikdyž by to šlo i rychlejš), tak s Corollou ve stejný rychlosti na stejnym místě klidně bez problémů ještě utáhnu stopu a cítim že by bez problémů zvládla víc, nevim který z těch aut by podvozkově zvládlo víc(ikdyž bych možná tipl Alfu), ale líp se cítim v tý Rollce, takže G6 s 1,6 vážně musí bejt super

2Ljuba: pokud by jsi volil mezi Celicou 5.gen 1,6 a Corollou E11 6G 1,6, tak bych se rozhodoval těžce, Rollka si myslim že by Celde ujela, ale nevypadala by u toho tak elegantně :)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7647
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od biscuit »

rollka s 1.6 4afe nebo dokonce 4age je prima. ale rekl bych, ze to je bud auto pro nekoho kdo vi, nebo naopak vlastne ani nevi a kupuje si priblizovadlo... nikdo jinej si to asi nekoupi :-) prima na tom je, ze je to nenapadny, me osobne to auto nijak nepudi k rychly jizde (celda celkem jo, asi kvuli laufu co na ni mam, i kdyz ma stejnej motor) a pritom, kdyz je potreba jet, umi to. a presne jak rikal garfield, podvozkove to zvladne skoro co celda (nemyslim gt4)... proste nenapadny maly velky auto (vlastne nic divnyho u toyoty).

ale tady cejtim, ze jde hlavne o to, aby auto vypadalo sportovneji a zajimaveji. osobne si myslim, ze paseo versus celica je uplne divny srovnani. pro me je paseo nezajimavy auto, takovej radoby sportak pro chudy. nikdy jsem ho neridil a ani po tom netouzim. za me proste nuda od prvniho pohledu. stokrat zajimavejsi mi prijde ta rolla, ktera si na nic nehraje... takze jestli sportovneji vzhlizejici auto, jedine celicu, nebo supru. kamen urazu ale nastava v tom rozpoctu. aby to auto k necemu opravdu bylo, chce to k jeho porizovaci hodnote mit pripraveno alespon jednou tolik na nezbytnosti a prubezne uz setrit na dalsi veci ;-) nebo koupit hotovy auto, ale za daleko vetsi obnos, nez je tady zminovano.

ohledne motorizace, tam uz bych vybiral ciste podle toho, co od toho chci. 1.6 a 1.8 beznej vykon, auto nabizi hlavne svuj sarm, a kdyz je auto ve slusnym stavu i podvozkove, tak potesi svou ovladatelnosti a komukativnosti. 2.0 - vykon o neco vyssi, zbytek shodnej, pricemz naklady na provoz a udrzbu jsou vicemene podobny. turbo a supry - kdyz clovek vi, ze chce auto pro zabavu a ma dost prostredku, aby se o nej dokazal dobre starat. pro novacka mi prijde nejlepsi volba 2.0 s 3sge 5. nebo 6g. starsi generace mi prijdou vhodny zase spis pro nekoho orientovanyho vic na nostalgii a veteranstvi (tim nechci rict, ze ta auta nemuzou bejt postavena pro zabavu... ale ty naroky uz tam jsou zase trosku jiny, myslim, ze uz i u 4g).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

díky za názory pánové..

docela jste mi nasadili brouka s tou e11 1.6 6g.. hodně mě překvapil ten celkem podobný podvozek s celicou.. Jinak o 1.6 jsem přemejšlel u e12, ale to je zase kategorie okolo 100 tisíc, přece jen ta e11 bude kolem 60+-.. Takže ta 1.6 6g je dostačujicí na zábavu jo? Je velkej rozdíl mezi klasickou 5-rychlostní a 6g? Je velkej rozdíl mezi 1.6 e11 a e12? A dalším faktem je, že v tý e11 odvezu i víc lidí a je praktičtější než celda...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7647
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od biscuit »

podle me ta prakticnost bude podobna, kdyz do toho nepocitas patery dvere. celda se fakt nezda, ale ten kufr je velikej (u liftbacka). jinak co se tyce ty rollky, tak ja mam radeji e10 nez e11, ale tech se da neshnilejch sehnat uz jen opravdu par s 1.6. jinak e12 uz ma jiny motory a ja mam preferenci radeji tech starsich zacinajicich 4a.

co se tyce prevodovky, nemel jsem moznost to porovnavat, ale co vim z doslechu, je sestka hodne podobna petce u petikvaltovy skrine. je to tedy spis o lepsim odsazeni nizsich kvaltu a tedy potencialu pro zivejsi jizdu a akceleraci ;-)

osobne bych se i koukal, kde bylo auto vyrobeno ;-) podle me made in japan ma svuj vyznam, i kdyz stav auta a to jak se k nemu nekdo po dobu jeho dosavadniho provozu choval bude urcite dulezitejsi.

jinak jen tak pro zamysleni nad vzhledem a porovnani :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tim nechci rict, ze i to paseo se neda "udelat", ale pro me je proste takovy trochu ugly, oproti tem ostatnim karkam ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
scream
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: úte 17.05.2011, 09:16

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od scream »

paseo je proti celice skareda stara skatula, ked kupis 6G celicu, bude to auto zaujimave aj o 10 rokov....za mna jednoznacne celica, mal som 6G 1.8, vykon tomu chybal ale inak paradne auto orientovane na vodica.
Celica T20 1.8 7afe
Ljuba
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: pon 04.06.2012, 15:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica vs. Paseo

Příspěvek od Ljuba »

z toho vykonu mam prave strach no.. prece jen tech 115 v 2.0 gti je vic nez tech 85.. zas na druhou stranu ty auta jsou levnejsi kvuli maly poptavce, vetsina radsi silnejsi...
Odpovědět

Zpět na „Celica“