Celica z Áček

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
ToyotaMan
Site Admin
Příspěvky: 265
Registrován: pon 28.06.2004, 10:39
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToyotaMan »

Moc hezká!
Pool
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: ned 04.07.2004, 23:40
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pool »

Já jsem si taktéž koupil Celicu před rokem a půl v Áčkách, tehdá mě přišla na 89 000,-- Vedu si záznamy a do dnešního dne jsem do ní včetně koupě nasypal 224 000,-- Velká část výdajů byla nutná a je pravda, že 60 spolykaly kola, ale že by to byl 100% stav se tedy říci nedá. Měl jsem s tím hodně práce, vše bylo dost narafičené. Původně vůbec nefungovlo dobíjení a hned po koupi byla generálka elektriky.... Potom praska poloosa, výměna lambdy a výfukového potrubí, kompletní výměna brdových kotoučů, destiček a zadních čelistí, výměna zadních silentbloků, spojky, potom předělané přímé sání, výměna alternátoru, oprava karosérie, nové luxusní kompletní červené koberce + čalounění atp. Stále mám co dělat... Vůle na řízení (může za to kloub), žere si tak litr oleje na tisíc kilometrů apod... Každopádně přeju hodně štěstí... :wink:
<b>Toyota</b> <b>CELICA</b><b> 2.0 GTi TWIN-CAM</b>,<b>115kW@123kW</b>,motor <b>3S-GE</b>.
Komanche

Příspěvek od Komanche »

tak to je luxusni vycet :D
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

ked nechces do auta vrazat prachy tak si kup nieco z europy :o) alebo novu toyotu..stare auto sa bude vzdy srat..
Mpark píše:Takže radíš co? :P Nerad bych koupil něco, do čeho pak budu muset pořád vrážet jenom samí peníze. :( Nemusím mít výkon za každou cenu. Mám v merku ještě jednu Celicu (115kw - 88.000,- z Prahy) a mazdu MX-6 (123kw nebo tak nějak, za 80.000 - Praha).
Chci sporťáka(MR2 ne, má jen dvě sedačky), kterej něco vydrží a daj se na něj sehnat nějaký ty díly, kdyby něco (Mitsa GT3000 je taky super, ale díly až z USA? :cry: ). Spotřeba mě nepálí, stejně tak prvotní náklady při koupi (výměna oleje, řemen, gumy), ale dál bych do toho moc, kromě oktanu, vrážet nechtěl. :wink:

Takže dilema pyrotechnikovo.... :lol:
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

aaa atd

Příspěvek od micron »

aaa "tak tam bych si nekoupil ani kočárek pro barbie"... jinak celica 90-95 je rarita, legenda, mistrovské dílo a prachy se do ní vrážet musej a to dooost...prostě něco za něco :lol:
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CelicaNR »

saus píše: Kdyby tam byl stejnej volant jak mám já (sportovní MOMO) a vymezená vůle v plynu tak bych ani nepoznal že jedu v jiným autě.
sausi: vies mi povedat, ako sa nastavuje ta vule plynu a ako sa to prejavuje na aute ? Ja mam dojem, ze mi pomaly reaguje plyn na moje stlacanie pedalu.. ;-(

Daj vediet ako ! Dik.
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

Vůle na plynu se nastavuje v motorovým prostoru přímo na lanku od plynu. Princip je jednoduchý, určitě to pochopíš jak to uvidíš. :wink:
Celica 4WD turbo 5.gen
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CelicaNR »

saus: ano, vsimol som si, dotiahnes, alebo uvolnis :-)
Ale este som to radsej neskusal. Vies mi povedat, aky to ma efekt ? :?
Ked to utiahnem, zvysim tym aj otacky v pokoji ? Alebo sa iba nasponuje lanko a plyn rychlejsie reaguje ?

Dik za postreh.
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

CelicaNR: Musíš to dotáhnout decentně, tak aby bylo lanko napnutý ale zase aby nehaprovali otáčky. Nejlepší bude když to budeš šponovat z nastartovaným motorem (zahřátým) a rukou zkoušet vůli v plynovém pedálu. Základem je samozřejmě že budeš mít v pořádku lanko které se musí volně pohybovat v bovdenu a nijak v něm nedřit. Nevím jak velkou vůli tam máš, ale při jízdě se ti pak bude zdát že se plynu jen dotýkáš a autíčko pěkně fičí. :lol: Na výkonu samotného auta to však žádný vliv mít nebude.
Celica 4WD turbo 5.gen
Komanche

Příspěvek od Komanche »

nechci odbihat od tematu, ale to s tim souvisi. me treba hrozne prekvapuje, jak reaguje Corolla na plsyn v porovnani se sluzebni Fabii... Ja vim, ze mam v aute 2x takovej vykon, ne zma Fabie :twisted:, ale styl mackani plynu je uplne jinej. Zatico v Corolle to jenom tak "lechtam", tak ve Fobii jezdim vecne s plynem na podlaze... ;) To je pak nakyho soustredeni abych to nezkousel v Corolle :oops:
Odpovědět

Zpět na „Celica“