Celica z Áček

vše ohledně modelové řady Celica
Mpark
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09.12.2004, 15:01

Celica z Áček

Příspěvek od Mpark »

Ahoj lidi. Rád bych se vás na něco zeptal.
Našel jsem jednu zajímavou Celicu, 4WD GT-4 178kW. Jde ale o to, že ji mají v Áčkách, konkrétně v Brně. :?
A teď, myslíte si že můžu očekávat nějakou "levou" a nebo že ne všechno z Áček musí bejt podvod? :lol:
Dokonce souhlasili s prohlídkou v servise Toyota. Takže co vy na to?

Jedná se o tento model:
Rok výroby: 1990
Najeto: 123802 km
ABS, servo, centrál, el. okna, el. zrcátka, elektrony, střešní šíbr, alarm, radiopřehrávač, 4x4, STK 2006

Je něco na co bych si měl u této motorizace dávat bacha(kromě raketovýho efektu :lol: )? Podělávalo se něco? Díky za rady. :P
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

178kw.... tak to uz neni original... to uz nekdo tunil
ked akceptuju prehliadku v toyote, tak by som nevahal, v toyote by mali prist na zavazne poruchy. osobna obhliadka urobi vela, keby som ho videl, vedel by som ti povedat, ale aj ta fotka na aaa webe nic blizsieho nepovie.
ak sedia kilometre a bol kvalitny servis a clovek sa o to staral, tak by malo byt v perfektnom stave..... ale o tom pochybujem....
ale tu ciernu turbinu co je v prahe (190tis km)... by som nekupoval, ta ma uz na pohlad(foto na webe) toho vela za sebou...
bud si zober maniaka mechanika , ale s tym do toyoty
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
Mpark
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09.12.2004, 15:01

Příspěvek od Mpark »

Díky za info. Ještě jsem se chtěl zeptat, slyšel jsem, že některé motory u Celicy měli problémy s hlavou, nebo tak prej něco, nejedná se náhodou o tento model, 4*4?
Uživatelský avatar
ToyotaMan
Site Admin
Příspěvky: 265
Registrován: pon 28.06.2004, 10:39
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ToyotaMan »

Hele je to ježek v kleci! Už jsem tady někde psal návod na co si vše dávat bacha u ojetého auta. A ty věci co jsou asi nejdražší tak na místě nezjistíš. Jako třeba turbo!

Takže je tu řešení jiné. Pokud máš prachy a máš na to, aby jsi to zatáhnul hotově, tak máš přeci u AAA nějakou garanci na vrácení.
Nevěřím že ti ji půjčí na prohlídku v orig. servisu (řeknou aby sis ho přivedl s sebou) tak to riskni! Po pořádném předčtení smlouvy, když tam bude to že do XX dní můžeš vrátit tak ti jde o …..
Jen bacha aby si ty zmrdi nenaúčtovali půjčovné! No nějaké brutální podmínky tam budou to by nebyli AAA, ale je to jediná cesta jak auto dostat do servisu kterému věříš a je ti schopen korektně odpovědět.
Když u toho psaní nad tím takhle přemýšlím, já bych do toho nešel!!! Je tam moc rizik a peníze se vydělávají těžko.
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

Zítra mám cestu do Brna tak ji skusím omrknout a zjistit co a jak. :wink:
Celica 4WD turbo 5.gen
Mpark
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09.12.2004, 15:01

Příspěvek od Mpark »

Tak co byl jsi se tam podívat? :)
A co se týče tý prohlídky v servise Toyota, to mi řekli po telefonu (AAA), že to není problém, že tam manažer zajede se mnou a tu hodinu tam se mnou počká. Samozřejmě prohlídka na moje náklady, ale asi jen 1000,-
saus
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: úte 20.07.2004, 22:29
Bydliště: Černčín

Příspěvek od saus »

Tak jsem ji byl omrknout a vypadá docela dobře. Motor byl celej vypucovanej a natřenej olejíčkem (že by něco maskovali?). Po nastartování se z motoru asi 8 vteřin ozývalo silný klepání, ale auto prý tam stojí tři týdny takže to asi dělali hydrošteli a chvíli to trvalo než se vymezila vůle ve ventilech.Něco je ale s řízením. Strašně to vrzalo a chlapík chvíli zápasil s volantem. Jak se to ale zahřálo tak to bylo OK. Byli jsme ji projet a dokonce mi ji i půjčil. Kdyby tam byl stejnej volant jak mám já (sportovní MOMO) a vymezená vůle v plynu tak bych ani nepoznal že jedu v jiným autě. Turbo bude taky v pořádku, ručička na budíku přeplňování lítala jak namydlená. 178 kW to ale asi nebude mít, ten rozdíl oproti mýmu autu bych poznal. Zajímavý ale je že v techničáku je napsáno těch 178 kW a ještě k tomu sériové 16 palcové kola což je taky nějaký divný. Jakoby ten techničák patřil k 6 generaci a né k páté.
Celica 4WD turbo 5.gen
Mpark
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09.12.2004, 15:01

Příspěvek od Mpark »

Takže radíš co? :P Nerad bych koupil něco, do čeho pak budu muset pořád vrážet jenom samí peníze. :( Nemusím mít výkon za každou cenu. Mám v merku ještě jednu Celicu (115kw - 88.000,- z Prahy) a mazdu MX-6 (123kw nebo tak nějak, za 80.000 - Praha).
Chci sporťáka(MR2 ne, má jen dvě sedačky), kterej něco vydrží a daj se na něj sehnat nějaký ty díly, kdyby něco (Mitsa GT3000 je taky super, ale díly až z USA? :cry: ). Spotřeba mě nepálí, stejně tak prvotní náklady při koupi (výměna oleje, řemen, gumy), ale dál bych do toho moc, kromě oktanu, vrážet nechtěl. :wink:

Takže dilema pyrotechnikovo.... :lol:
Mpark
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09.12.2004, 15:01

Příspěvek od Mpark »

Jo a mrkněte sem.... :lol: :lol: :lol: :lol:

http://aaa-story.aktualne.cz/
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

ja sa chystam taktiez do brna, ale saus ti prokazal sluzbu tak nevim jesi se tam stavim. s tim vykonem... slysel jsem ze nektere byli vytuneny uz od toyoty, ale nikde jsem se na netu k necemu takovemu nedopatral. s tim servem. mal jsem podobny problem na preludu. mnel jsem tam starou kvapalinu a v zime po dovolene kdyz jsem to natocil... hruza, mnel jsem problemi otocit volantem, jako by to zamrzlo, ale kdyz to roztalo, bylo to v pohode, vymenil jsem kapalinu a pak bylo vse ok. nevim jesi to je ten samej problem, ale je to mozny
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
Bandit
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: ned 12.12.2004, 20:28

Příspěvek od Bandit »

Zdravím.... já jse koupil v áčkách Mercedes Vito jako pracovní auto, no zatím jezdí, ale při jednání o koupi jsou levý až do prdele a lžou vám do očí. Už NIKDY si tam nekoupím ani tříkolku... Utěšuju se že to je auto jen na práci a pro radost mám Celicu 1,8 1996. Kdyby mi někdo prozradil jak sem můžu dát fotky, rád se s ní předvedu. Čau k.
Komanche

Příspěvek od Komanche »

fotky bud musi byt neknde na webu, nebo mi je hod do mailu a ja je sem nasypu... howgh ;)
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Mpark napsal:
Mám v merku ještě jednu Celicu (115kw - 88.000,- z Prahy)
Nemas kamarade,tu jsem ti koupil ja ale to asi jeste nevis. :lol:
Mpark
Člen Týmu
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 09.12.2004, 15:01

Příspěvek od Mpark »

No a co, seš spokojenej? :lol: Já jdu asi do Mazdy MX-6. :wink:
Komanche

Příspěvek od Komanche »

Bandit-ova Celda... Hmmm pekna ;)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“