čidlo otevřených dveří

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Muttaggen
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: ned 11.04.2010, 12:23
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

čidlo otevřených dveří

Příspěvek od Muttaggen »

zdravím, z ničeho nic se mi rozsvítila kontrolka otevřených dveří, nevíte jak nejlépe zjistit který se třeba zaseklo aniž bych musel vyměnit všechny tři ? :D
Toyota Celica _čičina_ - "Made in Japan The Original"
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

zkus vzdycky otevrit jedny dvere a cidlo pomackavat. mne doslouzilo na strane spolujezdce - nejaka oxidace v kontaktu. pri hlubsim stisku, nez jaky delaji dvere, vsak fungoval. snad to budes mit obdobne.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
No.Break
Člen Týmu
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09.02.2013, 19:31
Bydliště: Koprivnice

Příspěvek od No.Break »

Me blbo na strane ridice, ale vystrikal jsem to sprejem na cisteni kontaktu a funguje zase v pohode.
Celica 6g, ST202L
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Mě se uvolnil šroubek, co drží spínač ve sloupku - dotáhl jsem to a v poho.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Muttaggen
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: ned 11.04.2010, 12:23
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Muttaggen »

ok zkusím :)
Toyota Celica _čičina_ - "Made in Japan The Original"
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Teda pod slovem čidlo si představuji něco trochu sofistikovanějšího, než obyčejný dveřní kontakt 8)

Bacha na jednu věc, ten kontakt ukostřuje. Čili problém může být i v nežádoucím ukostření někde po trase. Samotný kontakt se spíš porouchává opačným směrem, tedy že světlo nesvítí při otevřených dveřích :idea:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

na celicach to je jinak. tam se vic porouchava, ze sviti pri zavrenych.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Muttaggen
Člen Týmu
Příspěvky: 72
Registrován: ned 11.04.2010, 12:23
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Muttaggen »

čidlo, senzor, spínač něco takového :)) zkusil jsem promačkat a stále stejné. Pojistka asi špatná nebude, to by nesvítila vubec - asi.
Toyota Celica _čičina_ - "Made in Japan The Original"
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Příspěvek od kracken »

tak skontroluj aj kufrovy spinac... musis zhodit zadny plast v kufri a tak sa dostanes k zadnemu zamku.. tem je tiez spinac... btw. okrem kontrolky otvorenych dveri by ti mali svietit aj svetielka v tapaciroch... svietia?

inac, dverove spinace je jednoduche demontovat .. mozno je vyskoceny kablik.. daj dole tu gumicku, co je na spinaci, pod nim je jedna skrutka.. a potom pojdu vonku.. :)
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Ja jsem si takhle odpojil spínač u spolujezdce na corolle, taky mi to nesignalizovalo nedovřené dveře. Odšrouboval jsem, povytáhl, abych zkontroloval kontakt, spínač se mi odpojil z konektoru a zůstal mi v ruce, bohužel drátky s konektorem zapadly zpátky dovnitř a rozebírat plasty v interiéru, abych se k tomu dostal už se mi nechtělo... tak si dej pozor, ať se ti to nestane taky...
Odpovědět

Zpět na „Celica“