vzpěry

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
j4r4
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: stř 26.10.2011, 20:19

vzpěry

Příspěvek od j4r4 »

Zdravím, pokud sháníte anebo budete shánět plynovou vzpěru pro Váš automobil, určitě berte v úvahu naši speciální vzpěru. Jde o to, že má speciální koncovku, například na Toyotu Celica. Nahoře je stará vzpěra a dole potom nová, která má na svém konci závit. Starou koncovku stačí doma uříznout, vyvrtat do ní díru a našroubovat naši novou vzpěru.
www.plynova-vzpera.cz
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

resil jsem to stejnym zpusobem..jde tak nasroubovat prakticky jakakoliv vzpera, jen dohledat potrebnou delku a silu..

dole na strance...
http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 9+vzp%ECry
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Je to supr ale pozdě,zařizoval mi Zejdy a spokojenost!!!! 8) tímto opět děkuji :)
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Těžkej OT (=offtopic 8) ) ale předělali jste to už někdo na elektriku - tj. zmáčknete čudlík a vyklopí se to samo ? 8) :?:
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Praetorian
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: stř 10.10.2007, 00:07
Bydliště: Brno(hlavně)

Příspěvek od Praetorian »

pro Misu z Blanska: uz jsem s Kennym rozebiral to otvirani kufru na dalkaci(od tebe) tak ted by se to mohlo spojit se samo otviranim!:D no to bude mit radost co jsem si to namyslel!:D uz jsi to nejak zkousel? zni to dobre a mam v pytli ty vzpery takze stejnak by se to muselo delat..
Čelda 98'' GT (SS)
aldacz
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: sob 04.09.2010, 12:47

Příspěvek od aldacz »

JA chci taky vzpery de to jeste objednat kdyz tak mi napiste do posty... !!!
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Podle mne jsou to 2 věci:
1. odjištění zámku kufru - ne odemčení, ale odtažení západky, která víko uvolní. Na to je potřeba asi nějaký elektromagnet? To by se určitě dalo spojit s dálkovým odemykáním.
2.pak už záleží na síle vzpěr, aby víko zvedly - i když jsem nechal vzpěry ( 7G, které si pár lidí namontovalo) nafouknout na vyšší sílu, stejně musím víko kufru po odjištění malinko rukou nadzvednout, tak cca 10 cm a pak už se otevírá samo.
U každých vzpěr hrozí v průběhu životnosti pokles síly - pak stačí málo a víko se sice odjistí, ale neotevře. Pozoruji i souvislost s venkovní teplotou, v létě to běhá rychleji, zřejmě souvisí s třením a roztažností plynu ve vzpěře a tudíž se zvedací silou.
Docela by mne zajímalo, jak je to řešeno u aut, která to mají od výrobce, určitě je to šikovná vychytávka, když se u marketu sunete s plným vozíkem k autu. Kolega to také používá k rychlé identifikaci místa parkování
:D
aldacz
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: sob 04.09.2010, 12:47

Příspěvek od aldacz »

zejdy píše:Podle mne jsou to 2 věci:
1. odjištění zámku kufru - ne odemčení, ale odtažení západky, která víko uvolní. Na to je potřeba asi nějaký elektromagnet? To by se určitě dalo spojit s dálkovým odemykáním.
2.pak už záleží na síle vzpěr, aby víko zvedly - i když jsem nechal vzpěry ( 7G, které si pár lidí namontovalo) nafouknout na vyšší sílu, stejně musím víko kufru po odjištění malinko rukou nadzvednout, tak cca 10 cm a pak už se otevírá samo.
U každých vzpěr hrozí v průběhu životnosti pokles síly - pak stačí málo a víko se sice odjistí, ale neotevře. Pozoruji i souvislost s venkovní teplotou, v létě to běhá rychleji, zřejmě souvisí s třením a roztažností plynu ve vzpěře a tudíž se zvedací silou.
Docela by mne zajímalo, jak je to řešeno u aut, která to mají od výrobce, určitě je to šikovná vychytávka, když se u marketu sunete s plným vozíkem k autu. Kolega to také používá k rychlé identifikaci místa parkování
:D

cau honzo musim se ti omluvit .... to ze sem nedojel je jen proto ze den pred tim sem potkal kamarada kterej me to auto mel delat byle jednim z nejlepsich automechaniku u mazdy a udelal si cas nakontrolu... a rekl ze to mam vymenit celej ten spodni blok proto sem to tak narychlo zrusil... :/
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Vzpery z Fabie jsou idealni, mozna zbytecne silny, ale aspon se to nezavira v kopci :)
Uživatelský avatar
Praetorian
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: stř 10.10.2007, 00:07
Bydliště: Brno(hlavně)

Příspěvek od Praetorian »

Elektromagnet mam od MichalaS! takze ted jen nejake silne vzpery nebo elektroneco :D co to viko bude zvedat. u elektra neco by zase treba nehrozilo ze to za ztrati silu...
Čelda 98'' GT (SS)
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Imo radsi neco elektro, pac silna vzpera Ti sice viko vystreli nahoru, ale uz Ti ho ve finale nijak nezbrzdi a panty dostanou.
aldacz
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: sob 04.09.2010, 12:47

Příspěvek od aldacz »

destabilizator píše:Vzpery z Fabie jsou idealni, mozna zbytecne silny, ale aspon se to nezavira v kopci :)
a de to tam dat?
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

aldacz píše:
destabilizator píše:Vzpery z Fabie jsou idealni, mozna zbytecne silny, ale aspon se to nezavira v kopci :)
a de to tam dat?
Jj, mam je tam.
aldacz
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: sob 04.09.2010, 12:47

Příspěvek od aldacz »

destabilizator píše:
aldacz píše:
destabilizator píše:Vzpery z Fabie jsou idealni, mozna zbytecne silny, ale aspon se to nezavira v kopci :)
a de to tam dat?
Jj, mam je tam.
tak to du hned ted zkusit :D vlastne nemuzu ja mam auto v toyote v brne... :)) dorici
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

Praetorian píše:...nebo elektroneco :D co to viko bude zvedat. u elektra neco by zase treba nehrozilo ze to za ztrati silu...
Třeba novej Superb má el. ovládaný víko kufru, ten mechanismus má přímo v těch vzpěrách(sou taky o dost mohutnější), ale má to jednu nevýhodu, ten kufr rukou nezavřeš ani neotevřeš, pouze elektrikou a nelze mu ani pomoct rukou, chtělo by to hledat u kombíků, pokud vim tak u mercedesu se tomu dá pomoct i rukou, ale ted de zase o to jak to má řešený ?
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Odpovědět

Zpět na „Celica“