Prach z brzdících destiček

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
františekhk
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: úte 25.10.2016, 17:38
Bydliště: Ostrava

Prach z brzdících destiček

Příspěvek od františekhk »

Zdravím všechny,
a mám takový dotaz. Mám Auris TS a přestože si nemyslím, že jsem "nějaký brzdič" mám, vzhledem k ostatním autům dosti špinavé alu disky od prachu z brzdových destiček; předních více. Podotýkám, že je vše origo, auto je staré 2,5 roku. Má někdo podobnou zkušenost; jsou snad destičky měkčí, nevím.
Díky za Vaše názory.
František
Auris TS 1,6 VVT-i Trend+ /2016
Uživatelský avatar
Djmicho
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 29.03.2018, 01:07

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od Djmicho »

Je to materiálem destiček, jedině vyměnit za ATE ceramic nebo TRW Dtec cotec, to jsou málo prašné desky
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1946
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od slabostka »

františekhk píše:Zdravím všechny,
a mám takový dotaz. Mám Auris TS a přestože si nemyslím, že jsem "nějaký brzdič" mám, vzhledem k ostatním autům dosti špinavé alu disky od prachu z brzdových destiček; předních více. Podotýkám, že je vše origo, auto je staré 2,5 roku. Má někdo podobnou zkušenost; jsou snad destičky měkčí, nevím.
Díky za Vaše názory.
František
- mne by viac vadili čisté disky a slabé brzdy... holt nemôže byť všetko - i naleštený elektron, i super brzdy i nízka cena i vysoká výdrž.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od biscuit »

tvrdsi desky nemuseji vyhovovat prave proto, ze nebrzdis moc intenzivne. bezpecnost je prece na prvnim miste! a jestli mas svetla kola a vadi ti, ze jsou zaprasena, tak je bud casteji umyvej, nebo si kup kola tmava...
navic cim abrazivnejsi deska, tim vic dostava na prdel kotouc.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od farnell »

A na tmavých to ako nebude vidieť?
To bola iba básnická otázka, inak ma prach z bŕzd netrápi.
A len tak mimochodom, kupujem tie najlacnejšie doštičky a doteraz som prach na diskoch nemal. Teda nie že by tam nebol ale nie je to žiaden extrém.
A len tak mimochodom II brzdy majú podľa valcovej stolice dobrú účinnosť. To len kvôli tej cene za doštičky.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1946
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od slabostka »

čo je aftermarket nie je problém a ceny sú prijateľné... ale za takú prívodnú palivovú rúru k nádrži toyota pýta 200E.... doporučujem tiež skontrolovať, slušne mi to hnilo.... naštastie allegro mi pomohlo :D
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od m5t »

františekhk píše:…. mám, vzhledem k ostatním autům dosti špinavé alu disky od prachu z brzdových destiček; předních více. Podotýkám, že je vše origo, auto je staré 2,5 roku. Má někdo podobnou zkušenost; jsou snad destičky měkčí, nevím.
Díky za Vaše názory.
František
To není prach z brzdových destiček, mám stejný problém - přední disky zasviněné více než zadní a přitom jsem zatím měnil zrovna jen zadní destičky (110tKm) a přední furt dobré (STK před měsícem), je to snad konstrukcí disků či podvozku že zrovna přední musí sbírat všechen prach co autí potká, pokud to vadí tak jedině častěji mýt a nedumat nad destičkami, ty jsou v pořádku a kdo nadává na malou výdrž origo destiček by se měl zamyslet nad stylem své jízdy, učo patří do kategorie tzv "šoupalů" (brzdí i na rovince).
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1370
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od farnell »

slabostka píše:čo je aftermarket nie je problém a ceny sú prijateľné... ale za takú prívodnú palivovú rúru k nádrži toyota pýta 200E.... doporučujem tiež skontrolovať, slušne mi to hnilo.... naštastie allegro mi pomohlo :D
Jo pravda. Pár týždňov dozadu som riešil zadné brzdy a tiež ma ta privodna "rúra" pri pohľade od spodu dostala. A taktiež priecnik pod nádržou...
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1946
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od slabostka »

farnell píše:
slabostka píše:čo je aftermarket nie je problém a ceny sú prijateľné... ale za takú prívodnú palivovú rúru k nádrži toyota pýta 200E.... doporučujem tiež skontrolovať, slušne mi to hnilo.... naštastie allegro mi pomohlo :D
Jo pravda. Pár týždňov dozadu som riešil zadné brzdy a tiež ma ta privodna "rúra" pri pohľade od spodu dostala. A taktiež priecnik pod nádržou...
- a tak nie som sám.... pričnik som kúpil origo a poctivo natrel resistinom.... palivovú rúru z allegra rovnako základná farba a resistin....
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
františekhk
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: úte 25.10.2016, 17:38
Bydliště: Ostrava

Re: Prach z brzdících destiček

Příspěvek od františekhk »

Díky všem za příspěvky. Já to až tak moc neřešil dokud mě kámoš nepopíchl. Taky dávám přednost měkčím destičkám, než sjetému disku.

Díky. František
Auris TS 1,6 VVT-i Trend+ /2016
Odpovědět

Zpět na „Auris“