Previa obecne

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

Previa obecne

Příspěvek od dakar »

Zdravim vsechny priznivce Toyota Previa (ze jich tu tedy je ;-)

uvazuji o koupi, ale nemam skoro zadny info o tomhle aute.

Najde se tu nekdo, kdo muze hodnotit spolehlivost, dostupnost ND, nejcastejsi zavady, kvalitu motoru (kolik najede do provni repase ?)

diky H.
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Previi mám asi tak třetí týden Jízda dobrá hlavně prostor. Na motor mě řekli že se najede těch 700-800000 km. Nevím jestli se tomu dá věřit :?: Spotřeba je značná ale zase na to jak je to velké auto tak to ješě ujde 12,5l couračky a tak trochu dál jsem to pořídil za 10l. na sto. Já se ted taky ptám na to co nevím.
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

Previa

Příspěvek od dakar »

Cau,

jaky mas rok a za kolik a kde jsi ho koupil ? Kdyz se rozhodnu, tak si pro nej pojedu do Nemecka, mam zatim tri kandidaty - Pontiac Trans Sport, Toyota Previa a nebo VW Sharan (Alhambra/Galaxy). To posledni chci ze vseho nejmin ale je to asi nejvetsi jistota, je jich vsude plno a nebude problem cokoliv sehnat za nromalni penize ...
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: Previa

Příspěvek od Pavo.B. »

dakar píše:Cau,

jaky mas rok a za kolik a kde jsi ho koupil ? Kdyz se rozhodnu, tak si pro nej pojedu do Nemecka, mam zatim tri kandidaty - Pontiac Trans Sport, Toyota Previa a nebo VW Sharan (Alhambra/Galaxy). To posledni chci ze vseho nejmin ale je to asi nejvetsi jistota, je jich vsude plno a nebude problem cokoliv sehnat za nromalni penize ...
Sice to auto nemam, ale je to toyota oproti Pontiacu - to je jen preci americky auto a ty jak znamo nejsou tak kvalitni ( obcas jo) a VW bych taky nedoporucoval- mel ho soused a rychle se ho zbavil- odesla mu klimatizace po 30 tis. nejeto a celkem se to auto sralo dost, tak to vymenil za Volvo.
Pokud to auto dovezes z Nemecka a trefis na dobry udrzovany kus, tak opravdu vydrzi dlouho, pred par lety jsem navic videl model s nejakou plnou vybavou a to jsem se nestacil divit- na to ze to bylo kolem roku 92-93 - to melo vsechno mozny, dvouzonovou klimatizaci , dve stresni okna atd.. uz ani nevim
Pro rodinu jak delany :wink:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Já ji mám, z r.94 aje opravdu pěkna, má snad pozinkovanou kasly koroze žádná jen trochu ale to skoro není vidět u zadního okna na spodku u těsnění. Měl jsem feldu 1,9d a nedá se to srovnat myslím tou korozí. Ještě k té toyotě, má též 2x střešní okna klima není, výbava na tu dobu dobrá. Hlavně jsem byl překvapen na to jaký je to kočár, perfektně topí. Prodával ji tu němec takž jsem u nás první majitel. Přemýšlím též o plynu ale nevím jaká je pořizovací cena. :P
Jan
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 01.03.2007, 09:14

mam dve... ;)

Příspěvek od Jan »

zdarvím, Previím jsem propadnul potom, co jsem dlouho jezdil saabama a volvama. Byl jsem se svedama dost spokojenej, ale potreboval jsem vetsi auto. Myslim ze v kategorii tehle minivanu, nebo MPV nebo jak se jim rika ma Previa neprekonatelny jizny vlastnosti. U auta hnanyho na 2 zadni kola se musi sice davat hodne pozor na snehu a ledu - jde pri divoky jizde do smyku raz dva (byl jsem s tim na skole smyku)

Jinak ted mam dve auta. Jedno hezci s nahonem na zadek a tema stresnima oknama. Druhy auto mam s nahonem na vsechny ctyri a jezdi to skvele. Ted mi ho chlapek v Karline dava do kupy - stalo u nejakyho chlapka na zahrade na spalkach vic jak rok, takze potrebuje malou resuscitaci... ;)

kdybyste nekdo chtel muzu vam poslat mailem recenze na previe. je to zajimavy. Pred koupi je potreba se seznamit nejen s vyhodama, ale i slabejma strankama.

Vetsina aut co je v prodeji, patri mezi tech nekolik malo, co se sem natahali z DE nebo AT. Cesi jim daj dost zabrat (tahaj na tom lode a dalsi) kdyz to zhuntujou, tak to prodaj nkomu kdo zacina a ten si mysli, ze to bude jezdit jako v recenzi, ale pritom je tam potreba vymenit a dat do kupy hafo veci...

P.S. budu ted kupovat novejsi autak, tak zvazuju, ze bych jednu previi prodal. kdybyste nekdo mel zajem tak se ozvete. Jsem schopen vam seriozne predvyst skutecnej stav a dohodnout se na cene. Jan 724 25 60 23
JAN, PREVIA AWD
Jan
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 01.03.2007, 09:14

servis previe

Příspěvek od Jan »

jeste jsem se chtel zeptat, jaky mate kdo zkusenosti se servisovan previe - kde jo, kde ne,,, za kolik, co a jak...

;) myslim, ze by bylo uzitecni vymenit si kontakty a rady
JAN, PREVIA AWD
Uživatelský avatar
Zegga
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 08.04.2006, 19:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zegga »

Tak popořádku a nebo spíš napřeskáčku.

Previi mám od roku 99 a je to "my darling cats". Rok 90, tedy jedna z prvních. Byla k nám dovezena z CH, jsem její druhý majitel. První byla jakási telekomunikační společnost ve Švýcarsku. Na počítadle bylo natočeno 112 tis., ale čert tomu věř. Čísla poskakují, takže má něco sundáno. Je to smutná praxe, protože přeci jen je třeba se trochu jinak chovat k autu co má 150 tis. a jinak k tomu co má 500 tis. Teď má natočeno na počítadle ke 240 tis. Musí se s ní jezdit jako s autem upoutávajícím pozornost. A s tou pozorností podle toho zacházet. Hned na začátku se dělala spojka a tlumiče. Jakékoli díly jsou dražší ale jsou. Je potřeba mít na paměti že mám výjmečné auto. Do roku 97 než je stahli z prodeje se jich nových v republice prodalo 100 ks. Něco se dotáhlo, něco vzalo za své. Sehnat díl z vrakoviště je zázrak víc než náhoda. Gumy vydržely 100 tis. Motor bezchybný chod. Jediný problém, jednou po drcanci do vany přestala fungovat sonda hladiny oleje. Jezdila jsem do Toyoty v Mělníku než jí zrušili. Od té doby jen do dílny, a do jámy pod to lezu sama. Aspon s tím co zvládám. Na podzim jsem dělala přední kotouče a destičky. Na Vánoce olej. Ted nás čaká upadlý výfuk, poslední díl. Problém jsou svíčky. Už jí trápím (110 tis.), ale kvůli nim se musí na servis. Je to atyp. Motor je podélně uložený řadový čtyřválec, umístěný na středu auta. Pro výměnu svíček není přístup. Je třeba povolit motor a vyklonit ve vůli silen-bloků. Na to jsem krátká. Jakýkoli servisní zásah na motoru je díky jeho uložení problém. Oproti tomu tohle uložení motoru zajištuje výbornou stabilitu. V zatáčce se naklání jen v tlumičích. Je to tahoun a odvézt na hory 8 lidí s výbavou není pro ní žádný problém. Na kluzském je potřeba myslet na to že mám jen zadní náhon, manévr pod plynem se tedy zamítá. Další nevýhoda je při jízdě do kopce v zimě. Těžiště není dost na zadní nápravě, takže je potřeba nejet sám, nebo vozit zátěž. Ideální je písek. S řetězy a dobrýma gumama se vydrápe všude. Karoserie už sem tam prokvétá, blatníky v rozích u kol a bolístka zadní dveře dole a u těsnění. S interiérem může směle konkurovat současným typům. Na to že mám auto 17 let staré tak interier byl hodně nadčasový. Prostor je super, mám 7+1. Když vyndám středovou lavici a sklopím zadní sedačky bez problému odvezu 2m válendu nebo vozím svojí motorku do servisu. Položím li uvnitř lavici i zadní sedačky, mám komfortní spaní pro dva lidi. V létě do ní občas hodím kolo, in-line, psa, upravím spaní a jedu se toulat. Spotřeba je jak kdy. Zpočátku jsme jezdili za 10 l, město za 11 l. Ted je to horší, také už slupnem sem tam hlt oleje. ale stále se při ekonomické jízdě držíme na průměru 11 l. Je jasné že při sportovnějším tempu (kruci a já ho tak ráda) dokážem jezdit i za 15 :-(. Za těch v květnu 8 let mě nezradila a jezdí se mi s ní a snad i jí se mnou dobře. Tak snad jsem to moc neslátala a dál se případně ptejte.
PS: VW bych nebrala ani náhodou, navíc je znatelně menší. Když už srovnávat tak Espace Renault nebo Voyager Chrysler.
PSS: Previa není MPV ale plnohodnotný VAN
Naposledy upravil(a) Zegga dne ned 01.04.2007, 18:24, celkem upraveno 1 x.
TOYOTA Previa 2,4 i GL r.v. 1990
Suzuki Swift 1,3 GL r.v. 1990
XJ 600 S pojmenovaná Oliva r.v. 1995
MZ 251 ETZ řečená Karkulka r.v. 90 ;-)))
Uživatelský avatar
Gabo
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: stř 31.05.2006, 15:17

Příspěvek od Gabo »

Ja som s nou jazdil r.v. 95 2,4 manual, dve sedacky, vzadu velky priestor. Jazdil som do 3-4tis. ot. a priemerna spotreba 10l. Slusne jazdne vlastnosti na dodavku, to je auto jednej znamej a za 5 rokov co ju vlastni nemala ziadny problem. Najazdenych mala ale len 145tis. km, tak to je este na to auto malo :)
Toyota Auris TS Hybrid 2016
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

3. rada sedacek

Příspěvek od dakar »

Potreboval bych do Previe dat 3 detske autosedacky....

Jak je to se treti radou sedacek, maji obe 3 bodove pasy a sla by tam autosedacka ? zdaji se mi trochu forove, viz obr., jsou povesene na nejakych popruzich ...

Jinak nekdo se tu ptal na ceny LPG. Mam ho v Carine rv96 a vyslo mi na 23tis (podtlakovy system), tak nevydim duvod proc ho nedat i do Previe. Sekvencni vstrikovani pak vyjde na 30tis (samo se prepne zpet na benzin a navic zustava pripojena i ridici jednotka)

Po pocatecnich problemech si na LPG nemohu stezovat, jde jen o to najit dobrou cerpaci stanici (nejlepe kde berou plyn primo od Shellu), rozdil je pak skoro 2l na 100km.

stale se rozhoduju co poridit pro tri deti, cas se blizi, uz v zari....
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Uživatelský avatar
ninja
Navigátor
Příspěvky: 78
Registrován: sob 31.03.2007, 00:42
Bydliště: Praha

LPG - serizeni

Příspěvek od ninja »

Nevite kdo serizuje LPG Elpigaz (strikacka) pro Previi? Spravne nastaveni skoro nikdo nezna. Idealne v Praze.
Previa '98 GL, automat & LPG
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

Příspěvek od dakar »

Tak jsem si ji v patek privezl, prvni dojmy jsou veskrze dobre. Jde o rocnik 97. Ted resim jestli preventivne vymenit rozvodak. Jinak se zda bez problemu, mam jen podezdreni ze je v haji kompresor klimatizace, zatim to neresim protoze s detma ji stejne nezapinam, staci dve stresni okna.
Pokud byste ale nahodou vedeli kdo dela repasy kopmresoru nebo ma nejaky doma, muzete to sem napsat.

Vnitrni prostor je perfektni, v tomhle smeru jsem rad ze jsem nekoupil Sharana, uvidime ale casem, na hodnoceni je prilis brzo.

mejte se


Tak klimatizace OK, stacila jen naplnit, zatim spokojenost
H.
Naposledy upravil(a) dakar dne pát 17.08.2007, 12:06, celkem upraveno 1 x.
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Ahoj Dakare nevím jak to máš ty ale mě řekli přímo v toyotě že previe má rozvodový řetěz ane řemen takže se měnit defakto nemusí. Kde jsi pro ní byl v německu? zakolik se tam dá pořídit a kolika místnou ji máš. zatím se mej a at nám to jezdí :wink: Kolikátý jseš majitel ?
Uživatelský avatar
dakar
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 01.02.2007, 22:32

Příspěvek od dakar »

V to jsem potaji doufal (v ten retez), mel jsem pocit ze jsem to nekde slyslel ale nebyl jsem si jisty. Jestli je to tak, je to skvely.
Podle papiru bych mel byt druhy majitel, prvni byl samozrejme majitel v Nemecku.
Co se tyce cen, je tam opravdu velky rozptyl, muzes klidne koupit rok 91-93 za klidne 6-7tis EUR, ale taky za 3tis. Byl jsem se podivat na jedne za 3500 r 95 v Mnichove a nebyla vubec spatna, motorove bych rekl ze bez chyby. Kdybych nechtel 2 stresni okna a drzaky na strese, asi bych ji vzal, pomer vykon cena a predpokladane investice byl bezvadny, jen byla ve venitr spinava a mela dve diry v calouneni dveri. Ale jak rikam jezdila by jeste dlouho.

Ja mam 2+2+3, mozna by byla praktictejsi 2+3+3, ale tu jsem s tim co je vyse nesehnal (jedna byla dlouho v Mnichove za 3950, ale ted zmizela za 3850, byla lehce bourana na zadek s diravym vyfukem, tak jsem se vratil bez ni.)

Kolem 5tis se uz da poridit slusna, na jare jich bylo nekolik mezi 4-5tis ale to my to nejak nevyslo.
Jako prvni ted necham auto vycistit, vymenim olej a koupim nove sterace.

Jinak kazdemu koupi auta v zahranici vrele doporucuju, s auty nekseftuju, tohle je druhe auto do rodiny co jsem si privezl. U nas nejde bazarnikum verit
Previa 2.4 II VVTi 2004 + LPG
Volvo XC70 II 2.4T + LPG
Previa GL I 1997
Carina E, 1.6i, 73KW, rv96
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Když jsem ji koupil tak mě taky právě zajímal rozvodák (asi by to bylo drahý) Jinač jsme na tom stejně mám tu samou akorát o 3 ročky starší a bez klima. Ale když se otevřou všechna okna tak skoro není za potřebí. Potom mě jaště dej vědět teda když budeš tak hodný na kolik výjde to vyčištění. Ty ceny v cizině jsou opravdu zajímavé :? mě to ani nenapadlo si to zjištovat v cizině příště budu chytřejší :idea: Stětače jsou prý taky pěkně drahý :!: to mě dej taky vědět asi mě to taky bude čekat :cry: zatím ahoj :banana:
Odpovědět

Zpět na „Previa“