kdo poradí

vše ohledně modelové řady Previa
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

kdo poradí

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

chlapi kdo mě prosím poradí koupil jsem previi a po nastartování mě všechny kontrolky zhasnou až na jednu je tam nápis oil chengr nebo tak nějak nevím to přesně je na prostředku a svítí oranžově a ještě prosím jestli nemá někdo manuál v češtině alespon drobné opravy. Previa je z r.94
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

A není to náhodou spíše oil change nebo něco podobného.....? :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Kdo poradí

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Dík že ses ozval jsem tu nový a ještě nevím jak to tu chodí máš pravdu je to oil change ptal jsemse na to i v servisu a ani on to neví
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

Nevím co to bylo za natvrdlý servis (asi na čínské rikši), ale oil je překvapivě olej a change znamená výměna.
Takže kotrolní otázka: "Co to znamená pro tebe?" ;)
Obrázek
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

dík moc za radu takže to znamená výměna motorového oleje? Ten prodávající mě tvrdil a je to i v servisní knížce že je ještě čas podle ujetých kilometrů na výměnu. A k tomu servisu raději tam nejezdit. Nemůže to být třeba do servořízení? Prosím ještě o radu. Díky moc Mirek.
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

Miroslav Faltýnek píše:dík moc za radu takže to znamená výměna motorového oleje? Ten prodávající mě tvrdil a je to i v servisní knížce že je ještě čas podle ujetých kilometrů na výměnu. A k tomu servisu raději tam nejezdit. Nemůže to být třeba do servořízení? Prosím ještě o radu. Díky moc Mirek.
Ano, znamená to, že je potřeby vyměnit motorový olej. Je možné, že ho někdo vyměnil a jenom nezresetoval v jednotce výměnný interval.
Buď jak buď, olej bych pro jistotu vyměnil.
Obrázek
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Než se dostanu na výměnu tak to snad zatím ničemu nevadí když kontrolka svítí ? Nebo se může něco stát? Zatím dík
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

Ne, nech to svítit. párset km to ještě vydrží. A jestli tě to moc drásá, tak před to nalep kousek leukoplasti ;). Vtip, ale kamarád to takhle řeší, tak jsem si na to vzpomněl.
Obrázek
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

Jseš moc hodnej a dík za radu už jsem klidnější. Měl jsem strach že to je něco vážnýho. A ještě něco, nevíš kde seženu ten manuál?
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

:?: asi v toyotě, pokud nebudou mít jen v cizinštině, nebo na inzerát, ale zase tak moc jich nejezdí.
Obrázek
Miroslav Faltýnek
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 20.03.2007, 17:18

Příspěvek od Miroslav Faltýnek »

V Toyotě jsem se ptal tam teda snad v té cizinštině on ten technik ani sám nevěděl prý to je už starší model, přitom je skoro jako nová :P Ale každý mě radí právě tuto cestu.
Jan
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 01.03.2007, 09:14

k previi...

Příspěvek od Jan »

hale ty Previe se sem do republiky oficialne nedovazely (myslim prvni generaci s plochym motorem)

aut je tu asi 300 a manual skoro nikdo nema, protoze se to sem natahalo z nemecka a rakouska. dobry je najit si servisaka, kterej se na ne specializuje... tomu to pak de relativne lehce, rychle a ne az zas tak draze... aspon ta bezna udrzba. na slozitejsi veci je treba zajet do autorizovanyho servisu, ten je ale vyrazne drazsi a bohuzel jsem se tam casto setkal s tim, ze nevedi co s tim...


kdybys potreboval kontakt na servis v Praze, nebo nejaky zakladni info tak se ozvi. Jan 724 25 60 23
JAN, PREVIA AWD
Uživatelský avatar
Zegga
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 08.04.2006, 19:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zegga »

Vyměň olej, říká si o to sama po 10 tis. Až si budeš jistý co za olej tam máš a jak se s tím těch 10 tis jezdilo klidně jezdi 15 tis. Kruci, tohle auto je tank a držák, tak ho hýčkejte. Olej stojí kolem 1700,- Kč - 5 l, to co je v dočerpávací nádržce vepředu se nemění. Filtr do 300,- Kč. Je to vlastně dohromady cena jedné plné nádrže.
TOYOTA Previa 2,4 i GL r.v. 1990
Suzuki Swift 1,3 GL r.v. 1990
XJ 600 S pojmenovaná Oliva r.v. 1995
MZ 251 ETZ řečená Karkulka r.v. 90 ;-)))
Dandis
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 02.04.2007, 23:17
Bydliště: Praha

výměna oleje

Příspěvek od Dandis »

nechci radit ale pokud vyměníte olej a stále svítí oil change musíte restartovat načítání nově ujetých km na tachometru je originál zaslepený otvor v plexi gumovou ucpávkou vyjměte jej a nějakou tyčkou průměr cca 4 mm zmáčkněte plastový výstupek signalizace zhasne toť vše
Dandis
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: pon 02.04.2007, 23:17
Bydliště: Praha

český provozní manuál

Příspěvek od Dandis »

Vážení příznivci vozu Previa pokud mi čas dovolí a technicky to zvládnu pošlu každému zájemci kopii
Odpovědět

Zpět na „Previa“