Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory

vše ohledně modelové řady Celica
Celik
Řidič
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 03.05.2012, 17:32
Bydliště: Brno City

Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory

Příspěvek od Celik »

Zdravím. :) Chci se zeptat; jaké jsou SKUTEČNÉ maximální bezpečné otáčky pro sériové 7A-FE ojnice? Někdo říká, že 7000 ot., druhý zase 7800 a další opět něco jiného. Údajně do tohoto motoru pasují ojnice z Hondí B18 (z některé z několika verzí), které mají safe rev limit na nějakých 8500 (údajně). Jaké jsou popř. jiné varianty? Pro tento motor dělají kované ojnice asi jen 3 firmy a od ani jedné není zboží dostupné v Evropě. Těch témat na zahraničních fórech je tolik, že z toho jde člověku hlava kolem a neví, čemu věřit. :D Předem díky za odpovědi a doufám, že z toho tu budeme mít pěknou diskuzi na dlouhé chladné večery. :D
Doufám, že to pomůže i dalším lidem, co by chtěli stavět vysoko-otáčkové / přeplňované 7A. :)
EDIT. Upraven název tématu na "Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory" místo původního "7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?"
Naposledy upravil(a) Celik dne čtv 27.10.2016, 23:12, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Toyota Celica AT200 1995
BMW E36 318ti 1997 - Winter warrior
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od libor12 »

Bezpečné otáčky pro sériové ojnice jsou tam kde je i sériový omezovač. Při honění otáček se stačí držet pravidla,že přes 25m/s střední pístové rychlosti nejede vlak. Ojnic pro 7afe H profil je v evropě tuny dostupné do 3 dnů cca 10000czk sada.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od Idaho »

promina ale honit 7Afe do vysokých otáček, nebo turit a čekat od toho nejaké "rozumné" výsledky , je jako nutit lesáckou kobyla skákat parkur. Jde to , za pár let se to možná i naučí, ale nikdy to nebude dobré a vysledek nebude umerný vynaloženému času a financím.
Človek který nacpe cca 70-100tis do 7AFE motoru je podle mne šílenec který skutečne neví co s penezma a ve finále se za více peněz dostane na výkon seriového motoru s mnohem lepší životností..

Vzhledem ke konstrukci olejové pumpy a olejového vedení v 7afe jako takovém, nebude hlavní uskalí v ojnicích ale v mazání jejích čepů.stačí se podívat s jakými finančními náklady a s jakou životností vzhledem k cílovému výkonu ti lidé na zahraničních forech jezdí. Promin ale 90% z nich je k smíchu.. To už není o lásce k autu ale připodá mi to že nekdo proste neco chce už jen proto aby ostatním dokázal že to jde bez ohledu na náklady. Je to jako když ti někdo řekne že hlavou zed neprorazís a ty po dvacetipeti rozběhách se zkrvavenou hlavou slavnostně ukážeš sololitovou desku ze starého domovního jádra a bijes se v prsa že jsi borec co dokázal to co jiní ne..
Celik
Řidič
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 03.05.2012, 17:32
Bydliště: Brno City

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od Celik »

libor12 píše:Ojnic pro 7afe H profil je v evropě tuny dostupné do 3 dnů cca 10000czk sada.

Poslal by jsi mi nejake odkazy, kdyz tak? Diky. :)

Idaho : Svym zpusobem mas samozrejme pravdu. Jde ale o to, ze pro majitele AT200, ktery s timto autem chce jezdit, pokud mozno legalne, nepripada jina volba k uvahu, nez udelat tzv. 7A-GE 16/20v. Samozrejme, pres vice nez 190 hp se s timto motorem pujde tezko dostat, ale v tak pomerne lehkem aute, jako je Celica, staci i puvodni vykon motoru zkombinovanym 7A blokem a GE hlavou. Kolik maji bez dalsich uprav? 160-170hp? To mi prijde jako celkem pekny vykon oproti puvodnim 116. Co se tyce oleje u tohoto motoru. Udajne je nejvetsi kamen urazu v olejove pumpe, kterou vyresi vypodlozkovani prutokoveho ventilu k ziskani vyssiho tlaku oleje a olejova vana s prepazkami proti preliti oleje. Nerikej mi, ze kdyby ten motor byl az tak spatny, ze by ho Japonci davali skoro do kazde druhe AE86 N2. ;) Samozrejme, s puvodnim motorem uz ma malo spolecneho, ale zadne dalsi upravy, co se tyce oleje, tam neprovadi.
Obrázek
Toyota Celica AT200 1995
BMW E36 318ti 1997 - Winter warrior
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od Pavo.B. »

přerazit označení na 4A-GE blacktop nebo silvertop a prdnout to tam, nebo koupit 2,0 a dát ho do kupy tě pořád vyjde levnějc .....
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od biscuit »

z myho, zase uplne jinyho, pohledu, je to kravina to auto prznit. jsi mladej, nech si ho jako pamatku na detstvi, za dvacet let si na me vzpomenes ;-)
a na blbnuti si kup neco zivejsiho. co ti brani poridit klidne stejnou dvoulitrovou, nebo vubec neco jeste o level rychlejsiho, kdyz tak prahnes po vykonu...
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od Idaho »

Celik píše:
libor12 píše:Ojnic pro 7afe H profil je v evropě tuny dostupné do 3 dnů cca 10000czk sada.

Poslal by jsi mi nejake odkazy, kdyz tak? Diky. :)

Idaho : Svym zpusobem mas samozrejme pravdu. Jde ale o to, ze pro majitele AT200, ktery s timto autem chce jezdit, pokud mozno legalne, nepripada jina volba k uvahu, nez udelat tzv. 7A-GE 16/20v. Samozrejme, pres vice nez 190 hp se s timto motorem pujde tezko dostat, ale v tak pomerne lehkem aute, jako je Celica, staci i puvodni vykon motoru zkombinovanym 7A blokem a GE hlavou. Kolik maji bez dalsich uprav? 160-170hp? To mi prijde jako celkem pekny vykon oproti puvodnim 116. Co se tyce oleje u tohoto motoru. Udajne je nejvetsi kamen urazu v olejove pumpe, kterou vyresi vypodlozkovani prutokoveho ventilu k ziskani vyssiho tlaku oleje a olejova vana s prepazkami proti preliti oleje. Nerikej mi, ze kdyby ten motor byl az tak spatny, ze by ho Japonci davali skoro do kazde druhe AE86 N2. ;) Samozrejme, s puvodnim motorem uz ma malo spolecneho, ale zadne dalsi upravy, co se tyce oleje, tam neprovadi.
většina N2 ma suchou vanu nebo jsou na cca dvojnásobném tlaku oleje a majíá uplne jiné hlavy ( tzn i jiná lože vaček v hlave atd což je místo kde nejvíce dochází ke ztráte tlaku oleje ). Když je tak jednoduchí zkřížit 7a 4age hlavu tak proč jich kurna jezdí tak málo ? vím asi o peti lidech ttady v čr co se "na to chystaj" nebo "na tom pracujou" ( nekteří už sest let ) Ona je to docela laborace .. ( vlastní reálná zkusenost ).
Takže za mne přerazit kod bloku a dát tam 3s vše řeší.. z hovna bič neupletes a když tak si moc nezapráskáš..
Postavit to jde ale rozpočet na to aby skutenče nejak jelo ( ale těch 160-170Hp ) a vydrželo třeba 50tis je číslice s peti nulama a to mi přijde jako zbytečná nesmyslná investice kor když to auto v podsatět znehodnotí.. Jak dojde na pruser a auto pujde na expertýzu tak je uplne jedno jestli tam bude v8 na dvou turbech a dotovaná nitrem nebo 7age bastl....

svez se v ST202 která má tech 175PS a pochopíš že i na tak "lehké" auto jako je celica je to sakra málo na to aby to neco skutečne znamenalo.. a řekni si jestli to že investujes 50-100tis do auta, které pojede +-stejně , ale spíše huře ( kvuli chybejícímu kroutáku ) nežli seriová sT202 po Go má smysl..
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od libor12 »

Celik píše: pokud mozno legalne, nepripada jina volba k uvahu, nez udelat tzv. 7A-GE 16/20v.
Legální z hlediska naší legislativy - kontrola na silnici,stk,ek je navýšení výkonu pomocí N20. Turbo,kompresor,hlava... Na stk se fotí motor takže hlava ti neprojde. Technici pokud zadá vin tvého auta vyjede mu i fotka motorového prostoru k porovnání origo stavu.
Tak si shrneme tu tvoji go. Počítám bez práce motor tak aby něco vydržel(vodítkem může být třeba Kubrtův) z auta ven a dovnitř.

Díly s dopravou s clem a dph buď To jestli to umíš jinak neřeším.
písty custom CP piston flat top - 18000
H ojnice 10000
ložiska toy main/rod 3500
arp bolt main 3000
arp bolt head 3500
tomei crank cap ladder 6000
ol. pumpa 5000
vodní pumpa 1500
kladka rozvodu 1100
řemen roz 1200
sada pro sací ol koš + washer 3000
ventily s+v jiné než toy bych nedal 16000
sada těsnění oem toy 14000
podložky pod ventily(vymezení vůle) 3200
přechod na podložky pod miskou 12000
ventilova vodítka 2000
vyvážení vnitřku 2000
brusírna (klika,blok) 6000
repas hlava 3000
regrind vaček 15000
mytí,skládání + něco kolem 15000
bratru nějakých 144000
něco jsem zapomněl možná,něco by se dalo seškrtat nicméně pořád mluvíme minimálně o 100000. Točit to ani tak nelze,teda jde,ale na úkor životnosti. Odstředivá síla roste s druhou mocninou rychlosti. Navýšení o 1000rpm znamená zčtyřnásobit namáhání motoru. Tebou zminované n2 mají životnost kolem 50h provozu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Celik
Řidič
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 03.05.2012, 17:32
Bydliště: Brno City

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od Celik »

Vsem diky za rady nazory. Dalsi auto si koupit nemuzu, protoze na nej nemam nikde misto. Bohuzel... Cestou 7A-GE chci jit, protoze me ten motor a jeho zvuk fascinuje a je to pro me svym zpusobem vyzva. Vymenit motor umi kazdy. Ja mam motor v top stavu s tlaky na valcich, jako kdyby to sjelo z tovarny. Proto mi prijde skoda ten motor zahodit a koupit nejaky vyhrkany 3S-GE, do kteryho vrazim dost penez jen za Go, natoz do uprav, ktere pro ten motor ani nejsou tolik rozsirene ve svete (na 100% je vice 7A-GE, nez upravenych 3S-GE, nepocitam redtop). Navic se mi ten motor nelibi svym projevem, nejde na nej dat zadna kratka seriova prevodovka. Kdyz udelam 7A-GE a dam na nej C160 z JDM Corolly, tak to bude stoprocentne zivejsi. Co se tyce Liborova seznamu dilu, tak super. Ale nevim, proc jsi tam pridal custom pisty, kdyz jdou bez problemu pouzit Blacktopove. Nektere veci mi tam prijdou trochu zbytecne...
Obrázek
Toyota Celica AT200 1995
BMW E36 318ti 1997 - Winter warrior
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od libor12 »

Black top písty 22000... a bud si jistý že přehodit z motoru do motoru nejdou. :wink: jinak
Celik píše:Ja mam motor v top stavu s tlaky na valcich, jako kdyby to sjelo z tovarny.
Nevím co řešíš. Kup nitro kit a zítra máš za 30000 o 100hp víc bezpečně i na té serii.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Celik
Řidič
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 03.05.2012, 17:32
Bydliště: Brno City

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od Celik »

Tech 100hp navic ale nemam furt. :)
Mimochodem, ne jedno 7A-GE jezdi na 7A ojnicich a BT pistech. :) A muzeme se klidne hadat... Jedina chyba co tam je, ze jsou o 0,5mm vyssi a lehce precuhuji.
Obrázek
Toyota Celica AT200 1995
BMW E36 318ti 1997 - Winter warrior
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od Pavo.B. »

Celik píše: Cestou 7A-GE chci jit, protoze me ten motor a jeho zvuk fascinuje a je to pro me svym zpusobem vyzva. Vymenit motor umi kazdy.
vím že motor a zvuk fascinuje každého jinak, ale být Tebou nesedám do něčeho s řadovým šestiválcem nebo 1UZ-FE, to je teprve droga :lol: motor umí přehodit každý, to možná ano, ale postavit motor, aby fungoval tak jak má a vydrží... Tě může stát i třeba 2x tolik co Libor psal (ono se to napoprvé málokdy povede)
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od libor12 »

Celik píše:Tech 100hp navic ale nemam furt. :)
Pravda,já zapomněl,že ty potřebuješ ten výkon pořad. To je právě jedno z velkých pozitiv N20. Použiješ když je třeba. Zapomen na FaF,takhle to fakt není. :lol: A je to v této republice podle nynějších platných zákonů,vyhlášek,novel a nařízení jediné možné navýšení výkonu. Žádný z nich to nezakazuje. Nejde vůbec o stk a me,i kdyby jsi to sundal a nandal nebo uplatil,o čemž silně pochybuji, tak běžná kontrola a smůla. To nemluvím o tlaku pojištoven vyvlíknout se z plnění jen proto,že jsi měl při nehodě černé ponožky. :lol: Takže N20 je naprosto legální,na rozdíl od toho co plánuješ. Auto mám o zábavy a ne abych se bál ,který policajt si se mnou vytře prdel. Nehledě na to,že stavbou si zneprovozníš auto na delší dobu. Namontovat kit je otázkou několika hodin.
Takhle teď jezdí moje 1.2htp 40kw Obrázek stovku da za deset vteřin ale pořád zůstává jinak legální econobox :lol:
Celik píše:7A-GE jezdi na 7A ojnicich a BT pistech
ano jezdí. Mluvili jsme ale o ceně ne? A další ne nepodstatná položka je řízení motoru. A jak padlo,ne vždy se to povede.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Celik
Řidič
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 03.05.2012, 17:32
Bydliště: Brno City

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od Celik »

Libor : Ty furt mluvíš o tom, že jsou takový a takový zákony. :D Dokud se s tím autem nestane bouračka, tak nemá kdo a jak zjistit, co je tam za úpravy. Tehdy by mi museli dokázat, že díky této věci bylo auto nezpůsobilé provozu, nebo ohrožovalo ostatní účastníky provozu. Při běžné silniční kontrole : a) se nekontroluje motorový prostor, b) policajt sotva pozná motor Felicie od motoru Fabie a za c) nemusíš buď vůbec poslechnout, nebo můžeš říct "Sorry, kapota je rozbitá a já nejsem mechanik" = neotevřu. Hotovo, tečka. Co se týče nitra : Ne, doopravdy ho nechci. Mimochodem, má ten kit Evropskou homologaci? Prodává se oficiálně přímo pro daný model vozidla? Ne? Ok, je to nepovolená přestavba motoru / auta = Auto nezpůsobilé provozu = stejný případ, jako kdyby mi přišli na přestavbu motoru na zmíněný 7A-GE. Mimochodem, např. co se týče výfuku apod., tak stačí aby měl Evropskou homologaci a můžeš si tam dát jakýkoliv. Výrobce má povinnost vyrábět daný díl na daný model vozidla pouze 15 let. Při STK se tato "závada" označuje jako LEHKÁ - Úprava na výfuk. systému vozidla staršího 15-ti let a VÁŽNÁ - Úprava na výfuk. systému vozidla mladšího 15-ti let. Opravdu to není takový "fašismus", jak tady tady představuješ (může to být DALEKO HORŠÍ). Vždycky to bylo o známostech / úplatku a tak to bude platit vždy...
Rád bych se ale vrátil buď k původnímu tématu - "Skutečná výdrž ojnic 7A-FE", nebo popř. můžu téma přejmenovat na "Stavba 7A-GE - rady, tipy, názory" - což bude asi nejlepší.
Obrázek
Toyota Celica AT200 1995
BMW E36 318ti 1997 - Winter warrior
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory

Příspěvek od Kubrt »

Ojnice co vim trvale vydrzi 6800 bez znamky poskozeni. Ale v seriovem motoru a spravnem oleji. Cokoli navic je pri dlouhodobem provozu riskantni. Ojnice urcite vymenit. Samozrejme najdes par zminek kolem 8 a vic tisic. Vetsinou tam pak ale chybi informace o tom jak to dopadlo. 100% spatne.

Ten motor co mas si schovej a postav to na jinem. 7AGe vzniklo nahodou poskladanim dilu co mel nekdo doma a melo to myslim jednoduchy street ucel. Ne trvaly provoz. Seznam dilu vypada jednoduse, je tam ale par ale, na kterych se da pekne zaseknout.

Postav si co chces, jestli na to mas vybaveni, zkusenosti, prostor, penize a alaha na svoji strane.

Pokud mas nekoho kdo na st-k zavre oci i s tim vsim co dneska riskuje tak me ten kontakt zajima :twisted:

Jinak se stotoznuju s Biscuitovym nazorem. Nechat jak je a udrzovat tak at dlouho vydrzi. S tim pak prijde i odmena a treba driv nez za tech 20 let.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Odpovědět

Zpět na „Celica“