Inteligentní klíč

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Inteligentní klíč

Příspěvek od milanos »

Používáte někdo funkci inteligentního klíče?
Mám už nejspíš 12V baterku ve špatné kondici a proto jsem už několikrát ke startu použil kabely a 2. auto.
Baterku jsem předtím sice nabil,nic méně zhruba během týdne s využitím palubní diagnostiky servisního menu zjistil stav 9,5V a tudíž nenastartoval,až pomocí kabelů z jiného auta.
Ve snaze eliminovat potenciální spotřebiče jsem vypnul osvětlení interiéru(aby nečerpaly energii při otevření auta) a deaktivoval onen inteligentní klíč.Jakožto vysílač a přijímač signálu je trvale pod napětím,jak uvádí manuál.Pro ochranu před vybitím akumulátoru dojde k automatické deaktivaci až po 14ti dnech.Což není můj případ,neboť jezdím často.
Je to již několik týdnů co jsem deaktivoval funkci a přestože byly i dosti silné mrazy,baterka stále drží!Přesto,až bude slušnější počasí,musím ji vyměnit.

K rozběhu systému není potřeba mnoho ampér a když jsem neměl poblíž druhé auto,nastartoval i malou 12V baterií 7,2A připojenou paralelně k systému.Jde jen o to aby bylo odpovídající napětí pro palubní počítač.
Přílohy
Bat.jpg
(11.89 KiB) Staženo 2747 x
PRIUS II.G 2008
pri.us
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 05.08.2014, 18:54

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od pri.us »

A preco nevymenis tu bateriu teraz? Je to robota na 10min pre cloveka, co to meni prvykrat v zivote.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od aczasa »

Idealni by tam byla nejaka lifepo baterka :-) Skoda jen, ze nema vubec rada zimu... Jinak by to bylo super... Lehka, vcelku stabilni... Takhle tam potom v olovenych muzes asi dat temer cokoliv.. :-))))) Aby to bylo kolem tech 30Ah....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od milanos »

pri.us píše:A preco nevymenis tu bateriu teraz? Je to robota na 10min pre cloveka, co to meni prvykrat v zivote.
Nejspíš sis nepřečetl můj dotaz pozorně.Neptám se jak vyměnit baterii,otázka zněla
"Používáte někdo funkci inteligentního klíče?"
Mimo jiné,u PII. je baterka hůře přístupná,než u tvé PIII.
PRIUS II.G 2008
pri.us
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 05.08.2014, 18:54

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od pri.us »

Viem, ze sa nepytas na vymenu, ale v mrazoch ktore boli sa spoliehat na to, ze na okoli bude niekto, kto ma moze kablami nastartovat .. :roll:
A Prius III ma otec, ja mam Prius II, na ktorom som bateriu menil tak ako som pisal, do 10 min aj s pataliami okolo. Tiez som ho musel zapnut cez kable, pretoze sa nedal otvorit kufor, iba vodicove dvere klucom.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od aczasa »

Tak na priusus V a na toyota venza pouzivam inteligentni klic... :-) Zatim jsem se zimou ani na jednom nemel problem...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od milanos »

to pri.us - je mi jasné,že výměna baterie je řešení,ale chtěl jsem vědět,jestli to používání inteligentního klíče už takhle jako mě taky někoho vyplatilo.
Priusy II.generace jsou již ve stáří,kdy jejich baterie se pomalu odporoučejí.No a není pro akumulátor nic horšího,než zanedbatelný,zato však trvalý odběr proudu.A to vysílač/přijímač se svými miliAmpéry jistě bude.

Můžu se zeptat jakou bateri jsi použil místo původní?Já třeba originál našel na netu jen na stránkách patrně japonských(soudě podle textu,který vypadal jako rozsypaný čaj).
PRIUS II.G 2008
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od aczasa »

Prius V ma ted Yuasu 37.5 Ah Glass a tady v USA ma Venza tezkou a velkou Duracell nejakych 65Ah nebo tak neco...
Back in Czech.
PetrPH
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: úte 19.05.2015, 18:17
Bydliště: Karviná

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od PetrPH »

Ja mam v servisni historii, ze baterie (mluvime stale o male) uz byla vymenena. Stat se mi ted problem, tak asi budu postupovat stejne - zavolam do autorizovaneho servisu, kam jezdim a necham vymenit za original. Ti ji urcite sezenou...
Prius II 2008
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od milanos »

Test baterie mi v Toyotě v Hrabové také vyjeli.Akumulátor vykazoval stav "Napůl nabitý" a podle slov technika tedy stačí jen nabít.Od té doby(asi polovina října 2015) patrně pomalu dodělává.
PRIUS II.G 2008
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od aczasa »

Asi ne.... Chodi lodi... z Japonska.. .:-)
Back in Czech.
pri.us
Navigátor
Příspěvky: 85
Registrován: úte 05.08.2014, 18:54

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od pri.us »

milanos píše:to pri.us - je mi jasné,že výměna baterie je řešení,ale chtěl jsem vědět,jestli to používání inteligentního klíče už takhle jako mě taky někoho vyplatilo.
Priusy II.generace jsou již ve stáří,kdy jejich baterie se pomalu odporoučejí.No a není pro akumulátor nic horšího,než zanedbatelný,zato však trvalý odběr proudu.A to vysílač/přijímač se svými miliAmpéry jistě bude.

Můžu se zeptat jakou bateri jsi použil místo původní?Já třeba originál našel na netu jen na stránkách patrně japonských(soudě podle textu,který vypadal jako rozsypaný čaj).
Jasne, kupoval som presne tuto:

Autobatéria BOSCH S4/12V, 45Ah, 330A - 0092S40220

Je k nej este potrebne v autorizovanom servise BMW kupit diel s cislom: 6121 1 377 835, ktory stoji 1,63EUR pretoze povodny do novej baterie nepasuje.
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od milanos »

Díky za info,ale už jsem kupil včera Vartu,kterou tady na fóru někdo taky uváděl.I v obchodě mi ji pro Priuse doporučili.Tak se na to o víkendu vrhnu.Doufám že rozměry budou sedět.
PRIUS II.G 2008
Uživatelský avatar
Vegetus
Člen Týmu
Příspěvky: 74
Registrován: ned 23.09.2012, 17:15

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od Vegetus »

S výměnou už mám také jisté zkušenosti http://mujprius.blogspot.cz/2014/01/12v ... r.html?m=1

Složitost výměny a opravdu hrozný přístup mě nemile překvapil stejně jako fakt, že Prius nemá obyčejnou kontrolku slabé baterie.
Tak snad Varta vydrží.
Toyota Prius 1.5
Obrázek
Uživatelský avatar
milanos
Navigátor
Příspěvky: 140
Registrován: ned 06.09.2015, 09:40
Bydliště: Ostrava

Re: Inteligentní klíč

Příspěvek od milanos »

Ano na základě tvých informací jsem vybral Vartu,která je donce 45Ah,tak snad nějakou dobu vydrží.K instalaci jsem se ještě žel nedostal,zbrzdila to chřipková epidemie.
Mně teda displej před úplným výpadkem informoval červeným vykřičníkem v červeném trojúhelníku,ale pak to ještě nastartovalo.Jen nevím kolikrát to bylo před totálním kolapsem?Snad 2x a na potřetí už nic.Nejsem si jistý.
PRIUS II.G 2008
Odpovědět

Zpět na „Prius“