Celica TA22-informace k prihlaseni

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Moriarty
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17.03.2015, 11:29
Bydliště: Broumov

Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Moriarty »

Dobry den, pred casem jsem si ve Svycarsku poridil tuto krasku (72.r Celica), provedl 'repasi' podvozku, a pak s ni pres exportni znacky prijel sem do ceska. Pres zimu se pekne prospala a ted kdyz se zacina konecne delat krasne jsem si rekl, ze je dobry cas ji konecne prihlasit..Jenze ejhle, ono to neni tak snadne :D Od stk me vyhodili, ze pry svycarsky technicak ma v sobe moc malo informaci pro predelani na cesky, a pak jeste neco o globalni homologaci, coz mi prislo jako blbost kdyz to auto jezdilo i v nemecku, a vlastne po cely Evrope. Coz se taky ukazalo jako pravda, par dni potom mi zavolali, ze mi to udelaji, ale ze to bude stat aspon 15k korun :D Myslim, ze v tom je ekodan 10k (vsak proc ne, platit ekodan na veterana je krasny logic fail, akorat se hodi k ceske byrokracii :D ), nejake poplatky, a pak 2-3k firme ktera by zjistila ty chybejici informace pro technicak. A to jsem se chtel zeptat, neni tu jeste nekdo jiny s prihlasenou TA22, ktery by mi poslal kopii technicaku (samozrejme se zacernenymi dulezitymi informacemi) abych usetril aspon ty 2-3 tisice, nebo mi treba poradil, jak ji sam prihlasoval? Jen bych se chtel vyhnout veteranskym znackam, sice bych usetril, ale delat kazdy rok testaci nechci, nebo treba dat lepsi karburatory pro zvyseni vykonu (ktereho bohuzel celica moc nema) by mi taky neproslo, ale hlavne chci s autem jezdit :D Ne denne, kratke vzdalenosti, nebo pres zimu, ale preci jen vic nez co pokryvaji veteranske znacky. Predem dekuji za jakekoliv info, Moriarty.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od biscuit »

ty ekodani se asi nevyhnes, jestli to bude na normalnich znackach a v nejakej opis z jineho technicaku bych taky nedoufal. takze te asi nemine ani ta dekra. ale neron slzy, me tohle potkalo i s o dvacet let mladsim autem dovezenym ze slovenska ;-) proste to je takova doba ted - dojeni obcanku :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Idaho »

Pokud to nemá status veterána ( atestaci ) není to veterán a potom to není o tom že bys platil ekodan na veterána - to je trochu epic fail spíše od tebe :)
To že je staré neznamená že je z pohledu legislativy. Pokud bdues jezdit v denním provozu nebude to veterán a budes platit plné eko, pokud s eomezíš a přihlásíš to jako veterána nebudeš platit ekodan, každopádne jako veterán to musí projít uplne jiným kolečkem a přihlášení na "kalsickéůpapíry před veteránskými je jen vyhazování penez za něco co nepotřebuješ. Takže s erozhodni bud veterán ( a jinýá cesta i využití ) nebo klasické SPZ. A ano jde to...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od 29Carlos »

Od 1.1.2015 se na auta dovezená ze Švýcarska pohlíží jako z EU. Takže bys měl normálně absolvovat dovozovou technickou, údaje které ve Švýcarském techničáku chybí by ti měli vypsat do protokolu a je na tobě jestli to necháš zjistit je, případně si je sám necháš zjistit a poslat z DEKRy. Počítám, že když se do toho pustíš sám vyjde to levněji (cca 2200,- Kč). Postup a veškeré informace bys měl najít na stránkách DEKRy. Ekopoplatku se dá u vozidel starších 30ti let vyhnout testací na odpuštění ekopoplatku, ta je jednorázová a stojí cca 3000,- až 3500,-. Ale nejsem si jistej jestli se to vztahuje i k nově přihlašovanýmu autu v ČR...

Já sám s tím osobní zkušenosti nemám, ale informace ohledně přihlášení je přímo z DEKRy... :wink:

Tak ať se to podaří a můžem se potkat na nějakém srazu, případně jestli si chceš opravdu hodně zajezdit tak tady http://www.serialhistoric.cz/krkonose-2015/ :D
Uživatelský avatar
Moriarty
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17.03.2015, 11:29
Bydliště: Broumov

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Moriarty »

Idaho?! :D Opravdu ten supergenius Idaho? :D Co dokaze udelat uplne vsechno co chces? Treba do hyundai coupe dat motor a pohon z eva a tak..? teda, ne ze by snad existoval nekdo kdo rad hyundai :D (...ano, jsi docela znamy :) )

Jinak dekuji vsem za rady, asi to teda dam na veteransky, a kdyz bude nekdy treba, neni problem holt zacalovat a dat to na normalni.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Stan »

Mě se s 5gen čeldou povedlo obejít Dekru potvrzením přímo od toyoty. Taky jsem za to platil, ale o dost míň a ještě jsem ukecal slevu. Zkus jim napsat - info@toyota.cz
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Idaho »

Moriarty píše:Idaho?! :D Opravdu ten supergenius Idaho? :D Co dokaze udelat uplne vsechno co chces? Treba do hyundai coupe dat motor a pohon z eva a tak..? teda, ne ze by snad existoval nekdo kdo rad hyundai :D (...ano, jsi docela znamy :) )

Jinak dekuji vsem za rady, asi to teda dam na veteransky, a kdyz bude nekdy treba, neni problem holt zacalovat a dat to na normalni.

...nechapu???
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Myfune »

Idaho píše:
Moriarty píše:Idaho?! :D Opravdu ten supergenius Idaho? :D Co dokaze udelat uplne vsechno co chces? Treba do hyundai coupe dat motor a pohon z eva a tak..? teda, ne ze by snad existoval nekdo kdo rad hyundai :D (...ano, jsi docela znamy :) )

Jinak dekuji vsem za rady, asi to teda dam na veteransky, a kdyz bude nekdy treba, neni problem holt zacalovat a dat to na normalni.

...nechapu???

Ale ego to zahřeje viď? :lol: :lol: :lol:
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Idaho »

Myfune píše:
Idaho píše:
Moriarty píše:Idaho?! :D Opravdu ten supergenius Idaho? :D Co dokaze udelat uplne vsechno co chces? Treba do hyundai coupe dat motor a pohon z eva a tak..? teda, ne ze by snad existoval nekdo kdo rad hyundai :D (...ano, jsi docela znamy :) )

Jinak dekuji vsem za rady, asi to teda dam na veteransky, a kdyz bude nekdy treba, neni problem holt zacalovat a dat to na normalni.

...nechapu???

Ale ego to zahřeje viď? :lol: :lol: :lol:
No to zrovna ne :( nevím o co mu jde.. i když už asi tuším odkud vítr fouká..
Uživatelský avatar
Moriarty
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17.03.2015, 11:29
Bydliště: Broumov

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Moriarty »

Jak o co mu jde? :D O nic mi nejde. Jen jsem o tobe uz nekolikrat slysel pri ruznych prilezitostech od kamosu co nejspis sleduji i jina fora :D A potesilo me, ze takova 'kapacita' odpovedela na muj trapny dotaz, tak jsem to chtel zminit ... Promin
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Idaho »

Moriarty píše:Jak o co mu jde? :D O nic mi nejde. Jen jsem o tobe uz nekolikrat slysel pri ruznych prilezitostech od kamosu co nejspis sleduji i jina fora :D A potesilo me, ze takova 'kapacita' odpovedela na muj trapny dotaz, tak jsem to chtel zminit ... Promin
:):) jiná fora? jsme na JDm a z TF ( odkud vítr fouká ) jsem se už před lety stáhnul, bohužel jeden pitomec trosku převrací určité informace tak jak se mu líbí. Tvuj přízpěvěk mi připadal spíše jako ironie, ale asi sem tě tedy špatně pochopil.
Uživatelský avatar
Moriarty
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17.03.2015, 11:29
Bydliště: Broumov

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Moriarty »

Aha, tak jeste jednou promin :D bylo to mysleny vazne, upprimny obdiv, o zadnych neshodach jsem nevedel :D
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Myfune »

Takže už se můžeš Idaho konečně červenat :oops:
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Moriarty
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 17.03.2015, 11:29
Bydliště: Broumov

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od Moriarty »

Tak uz vsechno chapu. Je moje vina ze to nedorozumeni vzniklo :D Ja nevedel ze hyundai pripad je TA neshoda→Dobrej blbec ten typek (kamos me to trochu zasvetil) :D Tak se jeste jednou omlouvam, doufam, ze se nikdo nenastval :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Celica TA22-informace k prihlaseni

Příspěvek od biscuit »

:roll: mon dieu, mon dieu :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Celica“