O perníkové Karkulce

Tlachání o všem - bez zaměření!
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

O perníkové Karkulce

Příspěvek od Jakub Krčma »

http://www.sauto.cz/auto-moto-clanky/me ... misto/2774

"Při jízdě ustálenou rychlostí 100 km/h si motor řekne jen o 7,7 l/100 km, na dálnici s rychlostním průměrem 130 km/h můžete počítat s dlouhodobým odběrem 8,3 l/100 km a velmi dobře tlumenou kulisou šestiválce, pracujícího s 2200 min-1. S vyššími rychlostmi odběr pochopitelně roste, ale nárůst není příliš dramatický. I ve 150 km/h se budete pohybovat kolem 11 l/100 km."

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Takže při zvýšení rychlosti o 30 % ze 100 na 130 spotřeba stoupne o necelých 8 % (a huge load of crap), zatímco při dalším zvýšení rychlosti o 15 % ze 130 na 150 spotřeba stoupne o cca 32,5 %. Někdo něco TROŠKU špatně změřil (nebo v horším případě vyrobil)...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

A to jako proc? Jestli prestane po 130km/h jakkoliv ucastnit se elektrina, tak proc by nemohla stoupnout spotreba dramaticky... Jakube fakt uz nebud takovy.... divny.... jiny.... Navic mercedes.. tfuj...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
AndyGTP
Manager Týmu
Příspěvky: 336
Registrován: pát 14.10.2005, 21:40

Příspěvek od AndyGTP »

ja sa nechcem nejak do tych vasich debat zapajat, ani mudrovat o tych indexoch narastu spotreby, len pridam moje pozorovanie. Tiez som si vsimol, ze pri ustalenej rychlosti 140km/h mi auto zerie cca 10-11L (v zavislosti od stupania/klesania), ale narast na tempomatovych 170km/h uz znamena ustalenu spotrebu cca 15L. To ze ten ukazovatel spotreby si "nevymysla" mi potvrdzuju aj tankovania.
JCE10L - EE111 - SXA11L - AE82L - AE86L - AE92L
2JZGE --- 4EFE --- 3SFE --- 4AGE --- 4AGE --- 4AGE
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Aczasa: Elektromotor 15 kW s baterií 0,9 kWh u dvoutunového mild hybridu nemá šanci dlouhodobě ovlivňovat spotřebu při vyšších rychlostech. Buďto to žurnalisti špatně změřili nebo to špatně opsali. Nevěřím, že by Němci sami uvedli 7,7 při 100 a 8,3 při 130. To naprosto odporuje všem myslitelným zákonitostem.

Andy: Ale jo, cca takový nárůst mezi 130-150 či 140-170 apod. je OK (+/- bus). Ale NENÍ OK nárůst ze 7,7 na 8,3 při 100 vs 130. To je ta pohádka, o které je tento topic.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ne, tento topic je na <> protoze Kuba zase slinta nesmysly, ktere nejaky idajot z novin nekam napsal... takze mlaceni prazdne slamy a delani chytrolina..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Nechci se vyjadrovat k tomuto tematu, ale obecne k Jakubovi...kdyz vidim, jak v kazde diskuzi pise jak by veci mely byt, kdyby to a ono...neni to jen tady na foru, i jinde na webu, na youtube, kdekoliv, kde si ho vygooglis...

Bud jsi Jakube takovy hrdina a chces napravit vsechny technicke chyby a puntickarskymi detaily upozornit na sebemensi problem, ktery realne ani neni, ani ho nikdo nepotrebuje opravovat...nebo jsi nemocny...nechapu to, jestli se v tom vyzivas, nebo je to Tvuj zpusob zabavy, ale opravdu mi prijde, ze je to problem k leceni...(ted to opravdu neni ironie).
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Vsak rikam, ze je to svebytna virtualni entita.. :-) Na vsech forech i na tweetru i tak.... :-) Je to proste Kuba Hospodka..
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Pro zvídavého člověka je zcela přirozené detailně zkoumat a posouvat meze (obecně), protože to uprostřed je pro něj méně zajímavé.

Pro mě je úplně stejně divné vnímat jako podstatné jen velké věci, když ty malé dohromady znamenají nebo mohou znamenat nezanedbatelný rozdíl.

Např. u nějakého závodního šampionátu může o celkovém vítězi sezóny rozhodnout klidně 1 bod (někdy i míň, viz např. F1 1984). A o 1 bodu může klidně rozhodnout pouhý 1 špatně umístěný či nadbytečný kg, který způsobí, že jednou za celou sezónu člověk dojede třeba 10. místo 9.

V tomto tématu je třeba vidět tu skutečnost, že u toho hybridu je spotřeba ZÁSADNÍM parametrem, takže uvést ji (minimálně tu při 100 km/h) ZCELA chybně je OPRAVDU legrační. Je to asi jako dělat reportáž ze svatby chlapa a ženský a "omylem" uvést, že tam dva chlapi vstoupili do registrovaného partnerství.

BTW: Nikdy jsem neměl účet na Twitter (DragonJake je někdo úplně jiný), facebook a mnoha dalších místech.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Bla bla bla bla Jakube...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

- o twitru a fb jsem nic nepsal, i ten druhy Jakub Krcma na youtube nebudes ty, ale prave ten DragonJake, da se to poznat uz podle avataru.

-dalsi vec je, stourej se v detailech, kdyz Te to bavi, ale netlac to lidem v kazdem vlaknu, kteri o to nestoji :)
Zaloz si jedno a tam spamuj, kdyz mas tu potrebu.

-a do tretice, pokud chces neco zmenit, urcite to neudelas na Toyota foru, o Mercedesu jdi brecet treba na Mercedes forum, nebo napis do automobilky, nebo napis do sauto.cz redakce, ze ten clanek je na prd, ale tady s tim fakt moc nepochodis...
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Štěpán říkal něco o Twitteru atd.

Že někdo píše kratší nebo delší texty, to pro mě není věc spamu. A když se někomu nelíbí vrtat se v prkotinách (z jeho perspektivy), nikdo ho nenutí reagovat na moje příspěvky. Já taky nelezu po celym netu a nereaguju na VŠECHNY výroky VŠECH lidí. Reaguju JEN na to, co mě nějakym způsobem zaujme, osloví, s čim hodně souhlasim (tam třeba dam jen palec nahoru) nebo hodně nesouhlasim atd.

Tohle téma jsem založil čistě pro pobavení, ne kvůli nějaký změně. Vlastně to stačilo šoupnout jako příspěvek do srandy - next time. Psal jsem to sem proto, že je to o hybridu a o spotřebě (i když u jiné značky, ale pro porovnání dobrý), což bylo obojí předmětem některých debat tady.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

bla bla bla.. nesmysly a tlachy ... hnus..
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ne, jen mi nerozumíš.
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Těžko říct kdo komu nerozumí... Jeden dává dost najevo svůj názor a druhý ne a ne ho pochopit :D
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Uz samotne zalozeni noveho vlakna na Toyo foru o tom, ze na jednom webu ma Mercedes spatnou spotrebu je docela na povazenou...dale Tys do niceho neprispival, ani nekomentoval, snazil ses vyvolat diskuzi, kterou tady temer nikdo neopetoval, takze jsi vedl monolog...diskuzi bys prave vyvolal na sauto.cz, nebo v Mercedesu.

Na rovinu se priznam, ze ja Ti taky nerozumim a radeji ani nechci, ptz mam pocit, ze to je dusevnimu zdravi nebezpecne.
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“