Rachtání v motoru

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Hovora
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pon 09.05.2011, 21:49
Bydliště: Hradec Králové

Rachtání v motoru

Příspěvek od Hovora »

Ahoj všichni fandové do Celic. Mám jeden problém, který se už táhne asi přes rok. Od motoru se ozývá podobný zvuj, jako jsem našel na youtube odkazu http://www.youtube.com/watch?v=RTeCY_HKmSk
Co píšou v komentářích je to na komplet výměnu motoru. Když jsem měl auto v servisu, tlaky byly ok ale jen jsem měl vymačkaná některá zdvihátka nad ventilama, tak je vyměnil. Ale pořád to dělá, ikdyž méně. Byl s tím i v origo Toyota servisu a taky je nic nenapadlo. Nevím si s tím rady a možná jste to tu někde probírali ale je tu už tolik témat, že jsem přesně tohle nenašel. Prosím o pomoc, co s tím. Jinak auto jezdí dobře a žádné cukání nebo něco zvláštního při jízdě necítím, jen ten nepříjemný zvuk, když se snažím držet otáčky a nejvíce kolem 2,5 tis. otáček.
Předem díky.[/b]
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

A co olej, papa?
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

mno je to celkem strasidelny zvuk, na tohle ti asi odpovi zkusenejsi kluci, co ty motory skladaji, ale osobne bych ti doporucil alespon vyloucit rachtani napinaku drazkoveho remene, vem dlouhej klic, nasad ho na napinak a zatahni pomalicku od sebe (aby se napnul) a at ti nekdo druhej protoci motor a uvidis, pripadne to zkontroluj stetoskopem :) pak jeste casto byva uvolneny nektery kryci plech kolem vyfuku, tak je zkus poklepat, mno a pak uz jen motor/prevodovka
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Pustil jsem ten hroznej zvuk na youtube kamošovi a shodli jsme se na nejspíš vylágrovaný spodek motoru :shock: ... Ale podle videa ještě od jiného auta se to blbě posuzuje.
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Hovora
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pon 09.05.2011, 21:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Hovora »

Dekuju za rady. Zkusim ten dopinak treba to pomuze. Zvuk jde od vrchu jako od ventilu tak nevim ale technik si taky myslel ze to bude mozna neco od spoda. Olej to zere docela dost. Odhaduje tak kolem litru na 500 km.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Tak to je motor uz v prdeli.... Pridreny na klice a ovalita valcu je zrala na vybrus...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Hovora
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pon 09.05.2011, 21:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Hovora »

Nejsem takovej odbornik ale da se to nejak opravit? A jestli ano tak za kolik cca?
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Klika - pokud pujde vybrus, motor prebrus s vlozkami a prace, rozvody... no, asi dva dny prace bez motorarny a kliky... Cena tak nekde odhadem 25 - 50k kc v nejake primerene levne variante.. :-) Ale opravdu to ber s velikou rezervou... .Muze to byt uz cele na sracku a pak lepsi novy motor....
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Hovora
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pon 09.05.2011, 21:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Hovora »

Achjo, tak ikdyz to budu brat s rezervou tak me to vuubec netesi :-( Tak budu muset asi sehnat motor ale to nebude asi taky moc jednoduchy. Celici se vzdavat nechci.
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Je potřeba nejříve zjistit co tomu je no :wink: Nicméně s Tebou soucítím ja bych se Celici taky nevzdal. Ale nemyslím si, že by musel být problém sehnat ten motor :-) Jenže když si seženeš motor za 30 tak za pul roku můžeš třeba schánět další :(
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Jop, to jsem lehce pozapomnel dodat... Sehnat motor za 20 - 30 a nechat rovnou udelat vse kolem za dalsich 20 - 30 dokud to funguje a pak mit skoro jistotu dalsich 100k km..
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Hovora
Člen Týmu
Příspěvky: 15
Registrován: pon 09.05.2011, 21:49
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Hovora »

Diky za rady, zkusim jeste sehnat nekoho z okoli Hradce co by se na to podival. Achjo, doufal jsem v prkotinu. Budu muset vybrat prasatko. Kdyz by jste o nekom vedeli kdo je machr na motory rad to k nemu hodim. Jeste jednou diky ikdyz me to moc nepotesilo :-(
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Tak v HK mas Tsusho... tohle by poznat mohli.. :-) JInak znam jednoho v Litomysli, pak okoli Pribrami.......
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Na motory je dobrý Idaho :-) Ten se v těhle motorech rejpe pořád :-) Na Facebooku ho najdes pod DICompRacing :-) Okres Příbram.
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Jo jo... Honzik je to Okoli Pribrami.. :-)))))
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Celica“