Toyota Carina 1,6 85kW r.94-poraďte, problém při startování

vše ohledně modelové řady Carina
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Toyota Carina 1,6 85kW r.94-poraďte, problém při startování

Příspěvek od alf3003 »

Vlastnil jsem Carinu 2,0GLi 98kW z r.96 a nyní jsem koupil Carinu 1,6 GLi 85kW r.94. Dnes jsem přijel s Carinou 1,6 k baráku, vypl jsem motor a po asi 10ti minutách znovu nastartoval. Chtěl jsem zařadit rychlost, ale i když jsem zařadil jedničku, vše se chovalo, jako by auto nemělo vůbec převodovku a když jsem pomalu pustil spojku,auto se nerozjelo. Všiml jsem si, že na přístrojovce svítí víc kontrolek, které běžně zhasnou, např engine. Vypl jsem motor a start po půl minutě zopakoval. Vše bylo zase v pořádku, rychlost šla zařadit a kontrolky zhasly. Setkal se s tím někdo z vás a pokud ano, kde je problém? Carina je koupená nová v ČR, najeto 219000km se servisem v Toyotě. U dvoulitru se mi tohle nikdy nestalo.
Naposledy upravil(a) alf3003 dne ned 05.05.2013, 14:54, celkem upraveno 3 x.
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
Uživatelský avatar
bartp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 532
Registrován: čtv 12.04.2007, 12:21
Bydliště: Přerov / Егорьевск

Příspěvek od bartp »

asi si nemel nastartovany :D me se taky stalo ze sem zapl klicek kecame a tak a zaradim a nic, zapomel sem s nim otocit :)
Avensis 2.0 VVT-i exclusive-elegant rok 04 / Lexus RX 450h rok 13
Ex: Nissan Murano rok 06
Ex: Lexus RX300 rok 99
Ex: Carina E 1,6 16V 79kw GLI rok 93 s LPG
Ex: Škoda Favorit 135 L rok 90 s LPG
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf3003 »

nastartovaný jsem měl, to by řadička kladla mírný odpor,pokud bych řadil u vypnutého motoru, šajtrpáka se chovala jako kdyby byla odpojená od převodovky
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf3003 »

Včera se klukovi stalo, že se po nastartování motor třepal jak nafťák (možná jel na 3 válce), ale po chvíli se vše sklidnilo a celý den pak bylo auto OK. Může tohle mít souvislost např. s řídící jednotkou, nebo svíčkama? Nejsem mechanik a mladej je ještě větší autoblb než já, ale chci zjistit možnou příčinu, než vyrazím do servisu.

Jaké doporučujete svíčky?
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf3003 »

Našel jsem na netu tyhle-Zapalovací svíčka Denso Iridium Power Toyota CARINA E 1.6 i 16V (AT190) výkon 85kW motor 4A-FE (DOHC) v ceně 784Kč za 4ks
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf3003 »

Dnes jsem startoval studený motor, hned naskočil a také hned zhasl, což jsem opakoval 3x. Pak jsem sešlápl lehce plyn a motor naskočil, ale nedrží otáčky a pokud se hned nerozjedu, zhasne. Netuším, jestli je to třeba řídící jednotkou,nebo svíčkama.

shrnu projevy motoru/auta od čtvrtku. a děkuji za případné podněty k řešení, jinak asi v týdnu navštívím Toyotu

čt-auto startovalo OK, odpoledne po nastartování nezhasly kontrolky včetně engeene a přestože jsem zařadil jedničku,auto se chovalo, jako by nemělo převodovku, na druhý pokus vče OK

pá-synovi auto nastartovalo a třáslo se jak nafťák, po chvíli, kdy šlo na volnoběh se motor zklidnil

so-4x start, než se motor chytil-normálně naskočí, ale nechytnou se volnoběžné otáčky, musí se lehce sešlápnout plynový pedál, což jinak nikdy u žádného auta nedělám a startuji bez sešlápnutí plynu

ne-stejný, co v sobotu
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

No já dost dobře nerozumím, jak si to zkoušel před tím domem a auto se chovalo, jako by mělo nastartovaný motor, pak se ale nerozjelo, tak si vypnul motor a po druhém startu už v pořádku? Pokud by motor běžel, tak by jsi se rozjel, protože tam prostě není jak přerušit tu mechanickou vazbu, pokud si tam měl skutečně rychlost. Otázkou je, zda skutečně běžel? Nebo zda nechcípnul při tom pouštění spojky?

Svíčky můžeš zkusit vyměnit jako první, nemusíš kupovat nějaké drahé, já třeba bral někdy v únoru tyhle nejlevnější Densa, a zatím na nich mám 6 tkm a ještě v drtivé většině na LPG a žádný problém. Jako první nejlevnější krok, nebo se vůbec podívat na ty, co tam máš, jak vypadají.
Holomek!
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf3003 »

Rampa89 píše:No já dost dobře nerozumím, jak si to zkoušel před tím domem a auto se chovalo, jako by mělo nastartovaný motor, pak se ale nerozjelo, tak si vypnul motor a po druhém startu už v pořádku? Pokud by motor běžel, tak by jsi se rozjel, protože tam prostě není jak přerušit tu mechanickou vazbu, pokud si tam měl skutečně rychlost. Otázkou je, zda skutečně běžel? Nebo zda nechcípnul při tom pouštění spojky?

Svíčky můžeš zkusit vyměnit jako první, nemusíš kupovat nějaké drahé, já třeba bral někdy v únoru tyhle nejlevnější Densa, a zatím na nich mám 6 tkm a ještě v drtivé většině na LPG a žádný problém. Jako první nejlevnější krok, nebo se vůbec podívat na ty, co tam máš, jak vypadají.
S autem jsem přijel domů, vypl motor, šel uklidit štípačku na dřevo, abych Carinou mohl zajet pod přístřešek. Carinu jsem nastartoval, chtěl zařadi 1.stupeň a jednoduše jsem žádný nenašel tam kde má být, navíc nezhasly kontrolky a přišlo mi vše jako nouzový režim. Motor jsem vyplnul a po chvíli znovu nastartoval a pak už šla zařadit rychlost. Mám za 35 let najeto cca víc než mil. km a vím, jak se řadí rychlost, to jen pro upřenění,protože mne neznáš a nevíš, jestli jsem třeba tento týden neskládal řidičské zkoušky a kde bych připustil, že řazení ještě nemám zažité, nikd jindy se mi tohle nestalo u žádného auta,že se řadící páka chová, jako kdyby nebyla spojená s převodovkou, něco podobného, jako kdybys točil volantem a přední kola by se nehla
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

No však ale o to jde, že si nedokážu představit takovou závadu, která by se takhle projevila jenom jednou. Kulisa řazení je spojena přímo s mechanismem přes lanovody. To bych se na to asi víc zaměřil, až kdyby se to opakovalo, respektive prohlédnul ty lanovody a jejich konce.
Holomek!
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf3003 »

Rampa89 píše:No však ale o to jde, že si nedokážu představit takovou závadu, která by se takhle projevila jenom jednou. Kulisa řazení je spojena přímo s mechanismem přes lanovody. To bych se na to asi víc zaměřil, až kdyby se to opakovalo, respektive prohlédnul ty lanovody a jejich konce.
to mělo zcela jistě souvislost s tím, že na přístrojovce kontrolky nezhasly, mezi jinými i žlutá engeene, jinek běžně všechny kontrolky, co mají zhasnout, zhasnou, byl to divný stav, kdy řadící páka šla v tuto chvíli nezvykle lehce bez sebemenšího odporu
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf3003 »

doplňuji z dnešního dne-startování bez plyn.pedálu a motor jde na volnoběh OK, nechápu proč včera jsem musel startovat s lehkým sešlápnutím plynového pedálu, protože 3x sice motor naskočil, ale nešel do volnoběhu a hned chcípl a když jsem jel a vyřadil, motor na volnoběh také zdechl
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
Twity
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 30.08.2011, 13:35
Bydliště: momentalne Ostrava

Příspěvek od Twity »

cau ja mam problem se startovanim jenom kdyz me sviti v lete slunko na auto... myslim si ze je to problem benzinu ktery se proste vypari... asik tam mam nekde dirku. musim slapat na plyn abych dosahl volnobehu... navic toyote vali cerpadlo az behem startovani(nebo az po) co vim (koncern dava palivo hned po otoceni klicku jeste pred startovanim) jinak i pri -20 startuje napoprve ale jak proste sviti na auto v lete slunko tak mam smulu taky nevim cim to je.
Carina sedan 1,6 85KW, r.v.94
alf3003
Člen Týmu
Příspěvky: 64
Registrován: čtv 24.03.2011, 21:44
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alf3003 »

Dnes ráno při studeném motoru motor naskočil okamžitě, ale otáčky šly dolů až zdechl, včera jsem si všiml, že při studeném motoru Carina natartovala,motor slabě vynechával až se sepnul automatický sytič a pak už vše OK, Kde může být zakopaný pes? je to automatiský sytič, spínač sytiče,případně něco jiného. Při zahřátém motoru někdy nastartuje excelentně a drží otáčky,jindy zdechne. Začínám být lehce nasr. na synonymum spolehlivosti. Ve značkovém servise Toyota Trend Car na nic nepřišli, před měsícem vyměnili za 500 svíčky a minulý týden,když mi měnili klínové řemeny,tak motor i otáčky držely jak u nového vozu a to jsme cvičně nastartovali asi 10x. Ani jednou se závada neprojevila.Odjel jsem ze servisu a druhý den zase problém. Už jsem měl v ruce kanystr a zapalovač. Dík za radu,případně řešení, pokud jste měli stejný problém.
Subaru Forester 2,0 Active 116kW r. 2007
Toyota RAV4 2,0 94kW r. 1994
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

alf3003 píše: ...až se sepnul automatický sytič a pak už vše OK...
No ale tam žádný sytič není....
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Cidlo teploty chladici kapaliny? vedeni cidla k ECU? vlhkost kdekoliv na rozdelovaci? Zakopanych psu i u synonyma spolehlivosti muze byt..... dost...
Back in Czech.
Odpovědět

Zpět na „Carina“