Zapalování Toyota Avensis

vše ohledně modelové řady Avensis
Lukis
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.01.2013, 16:44

Zapalování Toyota Avensis

Příspěvek od Lukis »

Zdárek všichni, prosím o radu: mám Toyota Avensis Kombi 2.0VVTi Automat a po náročné opravě bylo vše složeno v pořádku, vyměnil jsem klínový řemen a všechny zapalovací svíčky a novou baterii. Po startování jen startér točí s motorem, ale svíčky nehází jiskru.
Poraďte, dik moc Lkis :P
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Re: Zapalování Toyota Avensi

Příspěvek od awe_cz »

Lukis píše:Zdárek všichni, prosím o radu: mám Toyota Avensis Kombi 2.0VVTi Automat a po náročné opravě bylo vše složeno v pořádku, vyměnil jsem klínový řemen a všechny zapalovací svíčky a novou baterii. Po startování jen startér točí s motorem, ale svíčky nehází jiskru.
Poraďte, dik moc Lkis :P
Urcite je vsechno zapojeny? Cerpadlo bezi? Cerpa benzin? Snimac polohy klikove hridele je pripojeny?
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ne vole, je to curak, kdyby bylo vše v pořádku tak to přece kurva startuje... ;-))))
Back in Czech.
awe_cz
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1443
Registrován: sob 23.02.2008, 01:50
Bydliště: Praha

Příspěvek od awe_cz »

aczasa píše:Ne vole, je to curak, kdyby bylo vše v pořádku tak to přece kurva startuje... ;-))))
Ja ti nerozumim. Asi mi neco uniklo?
Avensis T25, 2.2 DCAT, wagon, 2007 Obrázek
Lukis
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.01.2013, 16:44

Re: Zapalování Toyota Avensi

Příspěvek od Lukis »

awe_cz píše:
Lukis píše:Zdárek všichni, prosím o radu: mám Toyota Avensis Kombi 2.0VVTi Automat a po náročné opravě bylo vše složeno v pořádku, vyměnil jsem klínový řemen a všechny zapalovací svíčky a novou baterii. Po startování jen startér točí s motorem, ale svíčky nehází jiskru.
Poraďte, dik moc Lkis :P
Urcite je vsechno zapojeny? Cerpadlo bezi? Cerpa benzin? Snimac polohy klikove hridele je pripojeny?
vse je zapojené, benzin cerpa akde najdu ten snimac polohy klikovky? po vyjmuti svičky je z ni citit benzin, ale zkousel jsem ji proti kostre a nehazi nic. Je moznost na civce (jak jsou konektory 4-draty) namerit napetí a kolik by tam melo byt? Dekuji......
servis tomas
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: pát 31.08.2012, 16:03
Bydliště: praha

Příspěvek od servis tomas »

a co ste na tom opravovali,napichnout na diagnostiku a snimac otacek je dole u remenice kliky a jeden na vacce
servis vozidel toyota tomas ladra adresa ul. ke kablu 378 Praha 10 Hostivar tel.774174445
avens
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: stř 08.02.2012, 19:34

Příspěvek od avens »

servis tomas píše:a co ste na tom opravovali,napichnout na diagnostiku a snimac otacek je dole u remenice kliky a jeden na vacce
zkoukni pojistky od zapalování,je divný ,že to vstřikuje benzín.
Lukis
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.01.2013, 16:44

Příspěvek od Lukis »

servis tomas píše:a co ste na tom opravovali,napichnout na diagnostiku a snimac otacek je dole u remenice kliky a jeden na vacce
byla praskla ojnice u 4-pistu a prorazila blok, vse bylo opraveno ,vymena za novou ojnici + pist, na vsech pistech vymeneny krouzky a klikovka byla zbrousena + nove saly, nove tesneni pod hlavu. Koukal jsem na ten snimac otacek, je pripojen - nevykazuje znamky poskozeni (myslim ten na bloku prevodovky), pojistky zapalovani take ok. Vse se zdat byt normalni, ale starter jenom toci a nic se nedeje. Jeste dulezita pripominka, mame demontovany chladič vody + saharu, muze to byt problem? Na disgnostiku bude zitra pripojena, tak uvidime. Drzte palce, je to skoda, auticko jezdilo bezva. K tomuto poskozeni doslo jak mi bylo sdeleno, ze predesly majitel nebyl dusledny pri vymene oleje, tak se v kanalku mazani usadil mazut a tim doslo k nedostatecnemu promazavani. Nastesti ulomena ojnice nenadelala vice skody ve valci, tak nebylo nutne udelat vybrus...dam pak vedet zavery s diagnostiky diky za vse
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Jestli to vstřikuje benzín a zároveň nezapaluje, tak si dej hlavně pozor, až to nakonec doopravdy chytne. Ten nespálený benzín jen tak nezmizí 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Lukis
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.01.2013, 16:44

Příspěvek od Lukis »

Jimmi píše:Jestli to vstřikuje benzín a zároveň nezapaluje, tak si dej hlavně pozor, až to nakonec doopravdy chytne. Ten nespálený benzín jen tak nezmizí 8)
ok diky za radu, co by to v pripade chytnuti mohlo udelat a da se tomu nejak vyhnout? Snad to nenadela vice skody... :wink:
Lukis
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.01.2013, 16:44

Příspěvek od Lukis »

Jimmi píše:Jestli to vstřikuje benzín a zároveň nezapaluje, tak si dej hlavně pozor, až to nakonec doopravdy chytne. Ten nespálený benzín jen tak nezmizí 8)
..... Podle me je tam ale nejaky odvod nespaleneho paliva ne ? tak ze ze by to problem byt nemel ne ?
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Odvod nespáleného paliva? Z výfuku? A kde by tak mohl být.....? :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Lukis
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.01.2013, 16:44

Příspěvek od Lukis »

Jimmi píše:Odvod nespáleného paliva? Z výfuku? A kde by tak mohl být.....? :wink:
Myslel jsem z válců... poradíte mi někdo co by se bez diagnostiky ještě dalo vyloučit za problémy ? ? ?
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

No z válců odvod je. Přímo do toho výfuku 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
avens
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: stř 08.02.2012, 19:34

Příspěvek od avens »

Lukis píše:
Jimmi píše:Odvod nespáleného paliva? Z výfuku? A kde by tak mohl být.....? :wink:
Myslel jsem z válců... poradíte mi někdo co by se bez diagnostiky ještě dalo vyloučit za problémy ? ? ?
odvod paliva tam nebude,hrozí spíš zničení katalyzátoru při větším nožství paliva,jestli máš odpojenej chladič,tak možná je na něm nějaký čidlo teploty apod.,vlastně tam asi nemáš chl.kapalinu??čidlo může bejt odpojený a tudíž ŘJ nepouští napětí ke svíčkám
Odpovědět

Zpět na „Avensis“