Celica - priprava na zimni spanek

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Celica - priprava na zimni spanek

Příspěvek od TomasGT20 »

Zdar vsem. Bohuzel ted nemam moznost mit celicu v garazi a tak premyslim jak ji co nejlip zazimovat.
1. Plachta, ano/ne ? Spis slysivam nazory ze ne
2. Vsiml jsem si treba u volva jak maji takove krytky na kolech, kdyz stoji venku, tak necim obalit brzdy ? Z minule zimy to bylo zbytecne moc prace s tim to cele sundat a pekne ocistit.
3. Natrit necim tu gumu na dverich ? indulunou :D, aby nesterela zbytecne moc + kdyby neco, tak se budou lip otvirat ?

A dal nevim, mate nekdo nejake dalsi tipy a triky co udelat na zimni spanek ? Podelte se, diky :)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: Celica - priprava na zimni spanek

Příspěvek od Kk »

TomasGT20 píše: ... 3. Natrit necim tu gumu na dverich ? indulunou :D, aby nesterela zbytecne moc + kdyby neco, tak se budou lip otvirat ? ...
Na gumy kolem dveří se mi nejlíp osvědčil starý dobrý Regum. Sice musíš vzít hadřík a natřít to růčo, ale zato to funguje.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

hlavne gumy se vyplati osetrovat celorocne

jinak ja si nemyslim, ze moderni plachta by byla na skodu. na zimu ji rozhodne dam. jinak ja se pokusim ji ustajit alespon pod pristresek, to je asi vzdycky nejjistejsi ;)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

bohuzel, zatim nemam ani pristresek :lookround:
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattyno »

Celica má v zimě jezdit :roll:
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

mattyno: a koho ma bavit delat porad plecharinu? moje uz je autem, ktery si zaslouzi slusny zachazeni - chci aby mi vydrzela. copak myslis, ze mi to nebude chybet? a u ctyrkolky je to asi o dost horsi, ale chapej, ze nekteri z nas uz proste chteji to auto uzivat jen decentne a delat s nim paradu na silnicich jeste dlouhy roky.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Mattyno píše:Celica má v zimě jezdit :roll:
Ted na zimu bude s cim jezdit, kdyby to byla 4kola tak jeste k vuli te srande bych ji vytahl......
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Já dal jednou v létě auto pod plachtu (taková ta umělohmotná celta) a přestože byla hodně fest přivázaná, tak se větrem a prachem co se pod ní dostal, auto tak poškrábalo že hrůza. Takže když schovávat, tak každopádně nejdřív pořádne umýt, naleštit a navoskovat carnaubou. Ta na povrchu udělá fakt tvrdej film. Ten odpuzuje vodu, a chrání proti solím a UV. Pak bych na to dal jemnou čistou autoplachtu (já ju kupoval v nějakám supermarketu za cca 300) a teprv na to nepropustnou celtu. A pořádně uvázat. Na kola mě nic nenapadá, ptž vlhkost a sůl se tam stejně ycky dostane. Napadá mě snad jedině dát tam nějaký zničený plecháče s KO gumama a na ně puklice. Ale kotouče stejně zrezaví.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Slyšel jsem názor, že nejlepší je aby bylo auto pod střechou, ale v průvanu. Měl jsem pocit, že když jsem loni přetáhl přes celé auto plachtu, tak že se pod tou palchtou a pod autem déle držela vlhkost. (testováno na Felicii) Konec konců vlhkost je pak i v motoru a pod plachtou tam vydrží určitě déle. Myslím si že zakrýt skla má smysl proto, aby ti sluníčko v zimě nevyšisovalo interiér. Pokud nebudeš opravdu v zimě jezdit, tak odpoj baterii a dej ji někde do sklepa kde nebude pod nulou. Jo a neškodí jí, když jí přes zimu občas nabiješ. Akorát si to promysli aby jsi si nezamkl dveře a pak nezabouch víko kufru. :-D Asi by jsi pak měl hodně práce se na jaře dostat do auta. Ošetření gum určitě. Jsou na to i přípravky ve spreji, indulona je asi lidová klasika, i když ani ta indulona už není co bejvala. Možná bych sundal stěrače a tykadla podložil nějakou tou plachtou na skle nebo nějakým hadrem. A nebo si kup na jaře stěrače nové. Možná proti korozi brzdičů by pomohl nějaký silikonový sprej, ale na jaře by to pak chtělo z brzd smejt dolů. Lepší by bylo něco jako barva, bez mazacího účinku, ale která by zabránila korozi, kterou by jsi na jaře jednoduše obrzdil(mechanicky obrousil při brždění) a bylo by to pryč. Tak to je asi tak vše co mě napadá.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Celica“