Celica 1.6 sti, 4A-FE - Velká spotřeba???

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
jiri.tc
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 27.01.2008, 22:50
Bydliště: okres Tachov, plzeňský kraj

Celica 1.6 sti, 4A-FE - Velká spotřeba???

Příspěvek od jiri.tc »

Ahoj, prosím o radu. Celica mi nějak začala moc papat ropu. Bez mála se blížím 10l/100km. Jezdím naprosto v klidu, lehká noha. Mám nový vzduch. filtr, svíčky, komplet výfuk, olej...Pneu mám 205 Hankook. Ještě teda lamda je zřejmě původní, ale nesvítí žádná oranžová kontrolka...Jo a občas to cuká, hlavně na 2. rychl. stupeň. Jinak jede tak nějak normálně. Díky za rady.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Mam tuseni ze lambda ani neblikne tak zkus vyblikat kody a pak podle toho jestli tam neco bude nebo ne. Do te doby jsou vsechno domenky. Na vine muze byt cidlo teploty vody az po neprejiciho souseda.

Pokud to moc zere tak je teba zkontrlovat vsechny cidla jestli maji hodnoty jake maji mit.

Edit: pro kompletnost si dovolim postnout MichaluvS navod.

http://www.t18.wz.cz/index.php?page=&su ... iagnostika
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
jiri.tc
Člen Týmu
Příspěvky: 50
Registrován: ned 27.01.2008, 22:50
Bydliště: okres Tachov, plzeňský kraj

Příspěvek od jiri.tc »

Tak jsem to vyblikal a nejsem z toho moc moudrý...dle toho kódu to je závada 43.

Závada:
Kein STA-signal zum ECU, bis der motor bei gestopptem Wagen mehr als 800 min/ot erreicht hat

Překlad google:

Žádný signál STA k ECU, dokud se motor zastavil na auto dosahuje více než 800 min / ot

Mám knížku JAK NA TO? na Corollu, kde je motor taky 4A-FE: Dle tabulky závad je závada č. 43 - chybý signál ze startéru

Tak nevím, co si o tom mám myslet ??
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

To je ale hnusne zakerna zavada, elektrika skareda.

Ecu pinout, dratky,starter, humus, kondenc. NIc no jdem si cist do schematek ....

edit: bude nejspis potreba zkontrolovat tuhle trasu vcetne relatek co tam jsou. Chyba bude nejspis nekde na tyhle trase. Sel bych po tom signalu STA

Obrázek
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

jo 3S- bez toho sta nejde ani do otacek ta blba stara potvora si proste mysli zes vlastne nenastasrtoval.... :lol:
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

pokud by jsi nahodou auto roztlacoval,tak by to vyhodilo tuto chybu a je jedno kdy,treba pred rokem,pokud neodpojis baterku. To rele co postuje Kubrt najdes vedle ECU. Tim ze otocis klicek do polohy start sepne palivove cerpadlo do te doby nez se motor rozbehne.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

V tom pripade by stalo zato i to resetnout odpojenim baterie a pak projed jestli se to objevi znovu a nebo neco jineho a nebo se to dokonce vyresi :D
Kurde to me hnedka nenapadlo :oops:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7649
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jirko, zajima me urcite jestli na neco prijdes. ja mam neco podobnyho. i kdyz moje spotreba je tech 9-10 prevazne po meste. a cukani pri tuknuti na plyn mne vadi od pocatku, co auto mam. na chovani nic nezmenila ani generalka.. ja ale bohuzel nemam lambdu a nikdo nevi (z tech co jsem s nima mluvil) kam a jak ji zapojit (na vejfuku ji mam, jen je odpojena - na starym vejfuku nebyla).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Kubrt píše:
Kurde to me hnedka nenapadlo :oops:
někoho napadne to,někoho zas ono... proto mam rad fora. víc hlav víc ví. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

biscuit píše: cukani pri tuknuti na plyn mne vadi od pocatku, co auto mam. na chovani nic nezmenila ani generalka.. ja ale bohuzel nemam lambdu a nikdo nevi (z tech co jsem s nima mluvil) kam a jak ji zapojit (na vejfuku ji mam, jen je odpojena - na starym vejfuku nebyla).
to cukání by mohl dělat senzor polohy skrtící klapky. 4 afe bez lambdy neznam. Vlez do auta a z ecu mi opiš jeji cislo,dam ti sem pin out kam zapojit lambdu. To že tam není kabel je klidně mozne,i v německu se to kvuli cene ls oppravovalo zpusobem klemy do servisniho konektoru a ten motor samozrejme fungoval a funguje i bez ls. Generalka mech s elektrikou nic neudela.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

biscuit píše:jirko, zajima me urcite jestli na neco prijdes. ja mam neco podobnyho. i kdyz moje spotreba je tech 9-10 prevazne po meste. a cukani pri tuknuti na plyn mne vadi od pocatku
Holy shit - asi někdo prolomil tabu. již rok-dva řeším podobné jevy - spotřeba ve městě 10, cukání motoru při 1500-1800ot(udržování rychlosti) nebo ihned při sešlápnutí plynu (cca 2s).

Rozdíl je, že u mě se toto projevilo až po dvou letech provozu.
Jinak taky 4a-fe.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

ještě jsem opomenul MAP senzor ten taky dokaže řadně zahýbat se spotřebou.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Praetorian
Řidič
Příspěvky: 241
Registrován: stř 10.10.2007, 00:07
Bydliště: Brno(hlavně)

Příspěvek od Praetorian »

mam ten samy problem s cukanim atd!
Čelda 98'' GT (SS)
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Zarazi me chalpy ze na to kaslete a neresite takovou dobu. Me se zvedla spotreba o neco pres pulitru a uz jsem byl nervozni.Ne spotrebou ale tim ze se neco deje pac tezka noha stejna. Dokud sme s Liborem neprisli na to ze je to utazenej Knocksenzor jinym momentem nez podle chytre knizky me to porad vrtalo hlavou. Dobre uznavam ja jsem magor :D ale i tak zejo par cidel a podtlaku :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:
biscuit píše: cukani pri tuknuti na plyn mne vadi od pocatku, co auto mam. na chovani nic nezmenila ani generalka.. ja ale bohuzel nemam lambdu a nikdo nevi (z tech co jsem s nima mluvil) kam a jak ji zapojit (na vejfuku ji mam, jen je odpojena - na starym vejfuku nebyla).
to cukání by mohl dělat senzor polohy skrtící klapky. 4 afe bez lambdy neznam. Vlez do auta a z ecu mi opiš jeji cislo,dam ti sem pin out kam zapojit lambdu. To že tam není kabel je klidně mozne,i v německu se to kvuli cene ls oppravovalo zpusobem klemy do servisniho konektoru a ten motor samozrejme fungoval a funguje i bez ls. Generalka mech s elektrikou nic neudela.
US verze má místop lambdy takové stelovací udelátko na firewallu - víc ti poví Pavo.B řesili jsme to i s ním , má podobné zkušenosti...
Odpovědět

Zpět na „Celica“