termospínač chladič

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

termospínač chladič

Příspěvek od Dawe24 »

Jelikož se mi pořád točil malý ventilátor tak jsem vyměnil termospínač pod klapkou a už se zapíná a vypíná bez problému ale pro změnu se mi pořád po otočení klíčku točí velký ventilátor,zkusil jsem propojit drátkem konektor co je pod alternátorem na chladiči a pořád se točí a když to změřím proud do konektoru taky nejde,nevíte někdo jestly tam má jít pořád proud? A nebo jak je možné že mi tam proud nejde,relé nebo pojistka?
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Zítra na to kouknu a dám vědět jak to má fungovat.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

jak jako že se točí pořád? jako nedivil bych se kdyby se točil po jízdě, ale vzhledem k teplotám venku by to i logický bylo, ale po startu to neexistuje. všechny komplikace mě pořád utvrzujou k tomu do motoru absolutně nezasahovat a nechat ho tak jak byl... jediný co vidim po poladění jsou následný nekončící problémy
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Je to spíš něco v elektrice podle mě by se měl zvlášt zapínat malý ventilátor a zvlášt velký ale mě se zapíná a vypíná malý a po otočení klíčku i když je auto studený tak se točí velký,potřebuji zjistit co ho všechno spíná termospínač na chladiči a není tam spínací relé?
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

už tomu vůbec nerozumim :-) dřív si psal že se ti točil jen malej permanentně, to jsi vyřešil úpravou a teď se ti točí permanentně teda velkej? :roll: to je divný a jako z ničeho nic...

Normálně se nemá točit žádnej, po zahřátí velkej a po větším, když tomu dáš prdu oba, nebo když je vedro 30° jako teď tak to mam u sebe, ale ten malej je jen jakoby navíc, jezdil jsem asi rok bez něj- nějakej expert mi ho odpojil a zapomněl zapojit :-) a žádnej rozdíl... stačí velkej :lol:

otázka je jakej máš chladič, asi to bude jinej než origo a taky bude mít jiný čidla... čidla jsou jak na krku v motoru, tak na chladiči... a podle mě ty na chladiči řikaj blbosti... resp. jednotka jim nerozumí... ale jen muj nápad... nevim
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Chladič je originál a čidla taky termospínač na krčku zezadu za klapkou byl vadný a proto se točil malý ventilátor ale ted se mi začal točit velký ventilátor pořád po otočení klíčku a přitom termospínač na chladiči je nový,mně to vždy fungovalo tak že nejdříve se točil malý ventilátor a když to neuchladil sepnul se velký ventilátor
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

mě se na corolle taky točil hned, jak jsem pootočil klíčem. Výměna čidla to vyřešila
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

:lol: a me se ted na cs toci oba a ty jednodratkove male cidla tu nejsou je tam dvoudrat na chladici a ten muze byt odpojeny pripojeny propojeny a zadna zmena:) nicmene auto byl dovoz it. a kluci to v it vyresily po svem odtrihly to daly to pres rele a privrtali cidlo no jenze pri tomto odpojily vodni ic coz sem hledal jako prvni zavadu tu sem nasel vratil sem okruh ventilatoru jak ho ustrihly zpatky IC funguje a ventilatory se toci do bezvedomi :roll:
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Odpovědět

Zpět na „Celica“