celica 7.generace

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
f.fill
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 13.04.2012, 22:12

celica 7.generace

Příspěvek od f.fill »

Zdravím,měl bych dotaz.Řeším na moji celice kolisání otáček při zahřatem motoru kdy otačky poklesnou tak otačky lítají nahoru a dolu.
Mám tušení že to je lambda sonda,má stím někdo zkušenost???děkuji
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

Ano, myslím že na tohle sem minulý rok narazil. Za studena otáčky držely a při zahřátém motoru lítaly mezi 1000-1500. Postupně se to zhoršovalo, otáčky přestaly držet i za studena a motor chcípal než se zahřál, pak znatelný pokles výkonu, za studena nešlo vyjet do prudšího kopce jinak než na 1. U mě to skončilo měřením tlaků a vyvložkováním bloku. Neříkám že to tak dopadne i u tebe, to kolísání asi může dělat x dalších věcí (třeba regulace volnoběhu), jenom nastiňuju jednu z možností.

Btw. co olej? Papá?
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
f.fill
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 13.04.2012, 22:12

Příspěvek od f.fill »

no ono mi svíti i kontrolka motoru a jet to jede jde jen o to kolisaní no :-)
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

f.fill píše:no ono mi svíti i kontrolka motoru a jet to jede jde jen o to kolisaní no :-)
tak šup zjistit jake chybove kody jednotka hlasa a sem s nima, pak mas mnohonasobne vetsi sanci, ze ti zde nekdo poradi ;)
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
horajs
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 04.10.2007, 17:02
Bydliště: Broumov

Příspěvek od horajs »

Kenne píše:
f.fill píše:no ono mi svíti i kontrolka motoru a jet to jede jde jen o to kolisaní no :-)
tak šup zjistit jake chybove kody jednotka hlasa a sem s nima, pak mas mnohonasobne vetsi sanci, ze ti zde nekdo poradi ;)
může to bejt lamda,váha vzduchu,krokovej motorek,snímač škrtíci klapky anebo taky napíchnutí na počítač ať to Čelda na sebe práskne sama :D
CECILKA T23 1.8VVTi ROK 4/2000
NISSAN MICRA 1.2 r.v.89
CHRYSLER EAGL TALON (ECLIPSE)2.0GTi r.v.1990 RODINÝ MAZEL.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Může to být ještě hafo dalších věcí, bez diagnostiky nebo prohlídky vozu Ti nikdo nemůže relevantně poradit..........
Odpovědět

Zpět na „Celica“