Budíky T22

vše ohledně modelové řady Avensis
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Budíky T22

Příspěvek od meryz.07 »

Kolegove....po 3 letech s Avem jsem se rozhodl vyresit problem s podsvetlenim budiku.Levej ramecek s najetymi km sviti zelene,to je ok...ale pravej s teplotou a hodinama oranzove..to neni asi moc normalni co? :lol: Tak me zajima,nez to rozeberu,co je tam za zarovku a jak vubec je slozita vymena :wink: :) díky
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Jseš si naprosto jistý,že to není normální když to svítí ? 8)
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

No tak je hezký,že to svítí,ale když celý auto svítí zeleně a jen ten jeden rámeček oranžově... :roll: grrrrrr... :)
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

na jedný žárovce je nasazená původní zelené čepička => svítí zeleně. Bez čepičky svítí oranžově... tak to je na corollách. Myslím, že to budeš mít stejné.
Měli by to být tyto http://www.comfortlight.cz/eshop/autoza ... x9-5d-sklo doporučuju vyměnit všechny ( a čepičky nedávat)

Jestli je výměna stejná jako v corolle tak to máš práci na 20min (když se něco neposere :) ) černý rámeček okolo budíků - drží na 2 šroubkách v horní části. Když ho vyndáš, uvidíš 3 nebo 4 šroubky jak drží budíky. No a pak už je povytáhneš, odpojíš kabely a jdou ven a jdeš měnit žárovky
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
vojta ž.
Manager Týmu
Příspěvky: 404
Registrován: čtv 01.10.2009, 20:56
Bydliště: Uh Hradiste

Příspěvek od vojta ž. »

radys03 píše:na jedný žárovce je nasazená původní zelené čepička => svítí zeleně. Bez čepičky svítí oranžově... tak to je na corollách. Myslím, že to budeš mít stejné.
Měli by to být tyto http://www.comfortlight.cz/eshop/autoza ... x9-5d-sklo doporučuju vyměnit všechny ( a čepičky nedávat)

Jestli je výměna stejná jako v corolle tak to máš práci na 20min (když se něco neposere :) ) černý rámeček okolo budíků - drží na 2 šroubkách v horní části. Když ho vyndáš, uvidíš 3 nebo 4 šroubky jak drží budíky. No a pak už je povytáhneš, odpojíš kabely a jdou ven a jdeš měnit žárovky
Presne tak. Me ta leva nesvitila vubec a dal jsem tam bez cepicky a vubec me to nes...ere.
Je to fakt na 20 minut.
Avensis 2.0i 1998
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

vojta ž. píše:
radys03 píše:na jedný žárovce je nasazená původní zelené čepička => svítí zeleně. Bez čepičky svítí oranžově... tak to je na corollách. Myslím, že to budeš mít stejné.
Měli by to být tyto http://www.comfortlight.cz/eshop/autoza ... x9-5d-sklo doporučuju vyměnit všechny ( a čepičky nedávat)

Jestli je výměna stejná jako v corolle tak to máš práci na 20min (když se něco neposere :) ) černý rámeček okolo budíků - drží na 2 šroubkách v horní části. Když ho vyndáš, uvidíš 3 nebo 4 šroubky jak drží budíky. No a pak už je povytáhneš, odpojíš kabely a jdou ven a jdeš měnit žárovky
Presne tak. Me ta leva nesvitila vubec a dal jsem tam bez cepicky a vubec me to nes...ere.
Je to fakt na 20 minut.
Kolik je tam celkově teda těch žárovek?
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

Ahoj, na podsvícení LCD tam jsou dvě žárovičky, na budíky tři další, ty jsou větší. Pokud hceš LCD zelený jak v originále, sežeň si zelený žárovičky. LED ani nezkoušej, je to k prdu. Pro samotný LCD možná ne, ale pro budíky nepochodíš. Zkoušel jsem to cca týden z5 a s ledkama LCD září, že to hezký není, naproti tomu budíky samotný abys hledal, nejsou skoro vidět :wink:
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

Damillo píše:Ahoj, na podsvícení LCD tam jsou dvě žárovičky, na budíky tři další, ty jsou větší. Pokud hceš LCD zelený jak v originále, sežeň si zelený žárovičky. LED ani nezkoušej, je to k prdu. Pro samotný LCD možná ne, ale pro budíky nepochodíš. Zkoušel jsem to cca týden z5 a s ledkama LCD září, že to hezký není, naproti tomu budíky samotný abys hledal, nejsou skoro vidět :wink:
Takže můžeš mi poslat nějakej odkaz přímo na ty žárovky?Abych věděl jak vypadaj??Díky :wink:
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

meryz.07 píše:
Damillo píše:Ahoj, na podsvícení LCD tam jsou dvě žárovičky, na budíky tři další, ty jsou větší. Pokud hceš LCD zelený jak v originále, sežeň si zelený žárovičky. LED ani nezkoušej, je to k prdu. Pro samotný LCD možná ne, ale pro budíky nepochodíš. Zkoušel jsem to cca týden z5 a s ledkama LCD září, že to hezký není, naproti tomu budíky samotný abys hledal, nejsou skoro vidět :wink:
Takže můžeš mi poslat nějakej odkaz přímo na ty žárovky?Abych věděl jak vypadaj??Díky :wink:
No problemo :wink: na podsvícení LCD potřebuješ žárovičky typ 286, což jsou tyto

http://www.ebay.ie/itm/CAR-BULB-286-DAS ... 1c0a5d3b24

Pro budíky pak typ 501, což jsou tyto

http://www.ebay.ie/itm/CAR-BULB-501-NUM ... 1c0dac5f06

Dávám sem odkaz na ebay, protože v ČR už delší dobu nejsem a netuším, kde se tama dají koupit. Oba typy žároviček se dělají v několika barvách, můžeš experimentovat :)
Jinak pro LCD potřebuješ dvě zelený, pro budíky tři čirý, pokud teda chceš mít podsvícení "origo". Já chci dneska vyzkoušet podsvícení modře, ale moc si od toho neslibuju
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
Uživatelský avatar
radys03
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1181
Registrován: sob 26.04.2008, 19:56
Bydliště: Chrudimsko - východní čechy

Příspěvek od radys03 »

Tyto žárovky maj snad na každé lepší benzince. V autokelly seženeš čiré na 100%
aktuálně E11 4E-FE LPG
Peugeot 307 SW 1.6 LPG
EX - corsa B 1.2 33kW :lol:
EX - Avensis 2.0 VVT-i
EX - corolla E10 4A-FE
Ex - favorit 135L LPG
Uživatelský avatar
Nohis
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 07.12.2008, 00:51

Příspěvek od Nohis »

Damillo píše:Ahoj, na podsvícení LCD tam jsou dvě žárovičky, na budíky tři další, ty jsou větší. Pokud hceš LCD zelený jak v originále, sežeň si zelený žárovičky. LED ani nezkoušej, je to k prdu. Pro samotný LCD možná ne, ale pro budíky nepochodíš. Zkoušel jsem to cca týden z5 a s ledkama LCD září, že to hezký není, naproti tomu budíky samotný abys hledal, nejsou skoro vidět :wink:
Já ledky v budících (ne LCD) T22 mám a je to v pohodě podsvícené.
Naposledy upravil(a) Nohis dne pon 02.04.2012, 21:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

Nohis píše:Jinak já ledky v budících T22 mám a je to v pohodě podsvícené.
Jaký jsi dával??? Já zkoušel modrý, ale pak jsem to přehodil z5, protože to prostě nešlo
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
Uživatelský avatar
Nohis
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 07.12.2008, 00:51

Příspěvek od Nohis »

Já mám bílé, konkrétně tyto http://www.ebay.com/itm/T10-car-White-S ... fd&vxp=mtr Ale musely se trošku zvětšit otvory po žárovkách.
Uživatelský avatar
Damillo
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 31.03.2012, 22:44
Bydliště: Navan, IRL

Příspěvek od Damillo »

A máš rovnoměrně osvětlenou palubku??? Protože vyzařovací charakteristika LED diod je jiná, jak u žárovek. Budíky jako takový vidět byly, ale třeba ručička tacho vůbec ne...
Toyota Avensis T221R 1998
7A-FE, 1.8 Petrol

Po Fucusu (05) a Citroenu C2 (05) je Avensis hódně příjemná změna
Uživatelský avatar
maxwell
Manager Týmu
Příspěvky: 466
Registrován: čtv 26.07.2007, 11:12

Příspěvek od maxwell »

Stačí povrch LED diody přejet jemným šmirglem a rázem se stane z bodové diody rozptylka :wink:
Auris Touring Sport Hybrid, Style
Avensis 2,2 110kw Combi ex
Avensis D4 110kw Liftback ex
Carina E 2.0 93kw Liftback ex
Odpovědět

Zpět na „Avensis“