7generace - vymena origo radia za jine 2din - aneb JBL audio

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

7generace - vymena origo radia za jine 2din - aneb JBL audio

Příspěvek od Ditri »

zdarte. Mate nejake zkusenosti s tim co je potreba resit pred vymenou origo 2din radia za jine - nejake bezne dostupne? Zajima mne tohle

1) Sedi konektory? Ma to nejake ISO konektory nebo tak? Resp je potreba koupit nejakou redukci - pripadne - da se to nejak prekablovat?
Pripadne s jakym konektorem vybirat radio? Mam Celi s 8 repro v originale (limitovana edice). Je docela mozne ze v tomto pripade to bude jeste slozitejsi...

2) Musi se kupovat nejaka dalsi mrizka aby radio sedlo do vzikle diry po puvodnim radiu? Kde jaka atd...

Diky moc za pripadne info. Na origu radiu mi odesel volume knob takze bohuzel (nesnasim prestavby :-) musim resit switch radia za jine. Klidne uvitam i nejake tipy na dobrou zajimave radio za dobrou cenu...jde mi hlavne o to aby se do toho tal narvat kotel MP3 a ty bylo mozne v dobre kvalite prehrat...
Naposledy upravil(a) Ditri dne ned 22.01.2012, 04:46, celkem upraveno 2 x.
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Hanisek
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: sob 23.06.2007, 16:02
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Hanisek »

konektory nesedi, je treba je prekopat. Mrizku netreba, radio ti tam pasne.
Toyota Celica 1,8VVT-i
7.gen
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

Měnil sem za 1 din před pár lety a bylo to poměrně jednoduché. Měl sem rádio, redukci na standard ISO taky nebyl problém koupit a rámeček aby zakryl díru. Stihnul sem to pak swapnout v lednu na vytápěnym parkovišti u Tesca za pár hodin :)

ad1) Takže kabely ti pravděpodobně sedět nebudou, osobně to mám: celi konektor -> ISO -> redukce co byla u rádia -> rádio. Je to docela dost drátů který se musej zorganizovat a poschovávat.

ad2) Tady záleží na rádiu, 2 din by tam sedět mohlo hned, ale když sem kupoval to moje tak taky psali že díry seděj a houby, musel sem si s tim hrát a různě to natáčet a podpírat. Naštěstí se to nakonec vzadu opřelo o to klubko kabelů :D
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

dikes za info. Uvidime jak to dopadne :-)
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Zdar, tady máš pár fotek: http://postimage.org/gallery/zyq493g/
Rozebírat to musíš začít od krytu řadičky - ten je jen nacvaklej. Pak jsou dva šroubky pod panelem klimy a dál už jde dolů celý kryt s panelem klimy, kastlíkem a hodinama (rádio zůstane v palubce). Hůř mi šly odpojit konktory od zapalovače a klimy. Kde jsou západky panelů najdeš na fotkách.
Konektory, co jsem měl zapojený v rádiu jsou ty modrý, ve stejným svazku byl ještě navíc nezapojenej ten šedej a bílej (?že by na jiný typ rádia nebo origo palub.PC, který prý býval v jiném typu rádia?).
Kolik mám celkem repráků jsem nezkoumal, ale ve dveřích je vždycky 1 velkej a 1 malej (to jsem měl rozebraný, tak to vím 100%). Ty víš jak to bylo osazovaný?
Redukce asi seženeš v kterýkoliv speciálce na autorádia, nebo to vygoogluješ - třeba něco je tady: http://www.gme.cz/iso-kabely-a-redukce-pro-autoradia/
Kk
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 265
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ondrik »

tak tak, ten sedy a biely su na iny typ radia, taky vtedy asi najvyssi model, 2din, (ty mas na foto tusim 2x 1din),mal eterny zosik na ceste k reprakom a aj navi aj palubny PC tusim...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Zdarte. Diky moc za foto a info!

1) 8 repro audio je reseno tak, ze hlavni reproduktory v prednich dverich jsou dvoupasmove. Takze v prednich dverich mas celekm 3 repro > dvojity hlavni + tweeter. Nekde bylo info ze se delaly 2 verze. 6 a 8 repro...Ten reprak pro 8 verzi vypada takto http://www.taox.cz/860160-2B500-toyota.jpg

2) Velmi zajimava informace je o tom palubnim pocitaci respektive - zajimalo by mne zdali je teoreticky mozne do Cel rv 2000 supnout radio ktere dokaze komunikovat s jednotkou a tahat data o spotrebe atd pro zobrazni na displeji radia. To by pak mozna stalo za to sehnat tento typ radia. Je fakt na Rav z toho sameho roku tohle v radiu mam. Pokud ma nekdo info uvitam. Fakt je ze toyota delala hafo radii tak by mozna sel najit sice starsi, ale zajimavy kousek. Pokud by se auto osadilo palubnim PC tak se audio da resit nejakou externi krabickou jako jsou mobily atd..
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Ahoj,
- tak takový reprák ve dveřích nemám - mám tam jednopásmový. Ale hraje to docela slušně.
- o pal.PC nic konkrétnějšího nevím. Kdysi jsem se na pal. PC ptal v Toy a tam mi říkali, že to fungovalo přes některý typ rádia, dál už mě tohle řešení nezajímalo. Ale někde tady na fóru je o tom myslím taky nějaká zmínka i když asi ne přímo s 7g. Je blbost tam zkusit dát to rádio z RAVky? Aspoň na zkoušku (pokud to más stejný konektory), jestli to funguje.
- jinak data z jednotky by měly jít zobrazit např. na některých navigacích Garmin (třeba 3790T) přes čidlo eco Route HD http://www.garmin.cz/produkty/auto-moto ... obilu.html , co se zapojí do konektoru OBD-II. Podle popisu by to mělo fungovat, ale zatím nevím o nikom, kdo by to měl.
Kk
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

No uvidime. Objednal jsem tohle http://www.aliexpress.com/product-fm/48 ... alers.html tak jsem zvedavy snad to nebudou vyhozene uspory...
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

OK takze si nakonec odpovim a zaroven vse dopovim z casti sam.

EDIT // Vzhledem k neustalemu prplani se zapojenim radia a novym skutecnostem - musel jsem tento prispevek editovat //

Do Toyoty se montovalo JBL audio jako limitovana edice JBL pack - netyka se to jen modelu jako Celica ale i vsech ostastnich karek az po soucasnost. Diky tomu se pro me objednani audia z ciny (ale defakto vymena za jakekoliv jine audio) stala nocni murou. Pro Toyoty s JBL packetem plati naprosto jiny zasady nez pro zbytek seriove vyroby. Radia maji vystup s 20 pinovym konektorem a zredukovat bezne autoradio pro tento typ patice je pomerne fuska. Clovek musi oprasit sve radioamaterske schopnosti a zacit pocitat odpory. Je to neco mezi nocni murou a mezi rannim dejavu.

JBL sestava znamena vlasni JBL zesilovac na nejz je presne napocitane radio. V pripade vozu Celica se jedna o 8 reproduktorovy setup. Vymena za jakekoliv seriove radio je slozita vec. V pripade zapojeni serioveho radia a jeho AMP vystupu na JBL zesilovac dochazi k prenaseni zvuku auta (sumu) do reproduktoru. Je to dano tim ze kabel vedouci k zesilovaci funguje jako antena a bere z auta veskere sumy a ruchy od ECU po stahovani oken. Tohle je treba vyrusit. Jedine zname a popsane reseni je v topicu zahranicniho fora zde http://newcelica.org/forums/showthread. ... adid=94942 Clovek si musi predem zjistit "mv" ktere jeho radio dava na vystup pro zesilovac a na zaklade toho bud objednat nebo zbastlit adapter ktery umozni nejen zapojeni radia ale i jeho odruseni pomoci odporu proti zemi. Peklo peklo peklo..

V mem pripade jeste problemy narostly o to, ze ac jsem koupil na Cinu pomerne kvalitni stereo/dvd/gps/blabla.. ktere ma navic presne rozmery do plaubovky Toyota diky cemuz odpadaji postrani redukce (misto nich jsou tlacitka) ktere je potreba davat pro jine 2DIN radia > presto jeho vyrobce nikde neudava vystupni voltaz audio-out linek. Takze jsem testoval ruzne sestavy odporu nicmene k dnesnimu dni zadny vysledek. Kdyz radio zapojim naprimo do JBL zesilovace hraje ciste a nezkreslene (ale trasa sumi jakmile otocim klickem), kdyz vsak zapojim stereo podle prevodniku z vyse uvedenych stranek NewCelica > kvalita zvuku se dramaticky propadne a zni to jak plechovka. Takze me ceka dalsi hledani. Puvodni JBL zasilovac z auta nechci davat pryc ale jak jej propojit s radiem netusim. Drive jsem zde uvadel, ze je to zrejme kvalitou koncoveho prevodniku zesilovace radia pac je to Cina ale po otestovani pristroje v RAV a pokusech bez redukce sumu je jasne ze radiem to neni. Mimochodem je to naopak radio slape az koukam a dokonce i navigace IGO je pomerne svizna... Pokud ma tedy nekdo s vymenou radia u JBL Toyot uvitam jakekoliv info.
Naposledy upravil(a) Ditri dne ned 22.01.2012, 20:28, celkem upraveno 3 x.
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

:shock:
Nevím, jestli jsem to dobře pochopil, takže jeden lama-dotaz (čistě teoreticky): pokud nemám ve dveřích ten "zdvojený" reprák, cos na něj dával odkaz někde výš, tak mám "standardní" 6-ti reprákové osazení a nemám problém v případě potřeby origo rádio vyměnit za jiné (třeba i tady to Tvoje čínské)?
Repráky mám: v každejch dveřích po 2 (velkej + malej) + někde vzadu vedle zadního sedadla?
Co ty druhý konektory ve svazku k rádiu - na to´s nenarazil?
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

cus > JBL paket poznas budto tim ze pohledas zesak (v pravem sloupku u nohou spolujezdce), urcite take podle cisla radia co tam mas surfenim na netu a pak az pripadne podle repraku ve dverich (kuchat dvere nesnasim kvuli tomu ze to pak ma tendence vibrovat po slozeni). Zde si nejsem uplne jisty ale zkusil bych to pres tyto kroky. Pokud ma tve radio klasickou patici Toyota (10+6pin) a nema 20pin tak je jiste ze JBL tam neni. Pokud ma oboje je to mozne.

Jestli to chapu dobre tak bys mel zajem o podobne radio. Podle dnesnich zkusenosti si myslim ze nakup radia primo v cine neni uplne od veci - cena je radove o tisice nizsi nez kdybys kupoval podobny stroj tady a je i vybavenejsi a navic primo pro Toy. Testil jsem ten stroj v Rav a hraje to dobre a funkce jsou take odpovidajici. Ma to jiz vetsi rozliseni displeje 800x400 atd atd - vsak nahore je link primo na Aliexpress takze muzes hodit oko. Pokud tedy je clovek ochoten podstoupit riziko pripadne reklamace u cinana a nema JBL sestavu urcite doporucuji. Neni to sice origo stroj #E7009 viz zde http://www.oemvalue.com/toyota2.htm ale sluzbu za ty penize udela. Navic to ma primo konektory Toyota takze to jen cvakne a jede se dal. Ja jej prozatim z prodeje stahl - resp nahodil jsem puvodni cenu tedy nakup + clo/dph + 500Kc ...viz zde http://www.tuning.as/cz/2-din-autoradia ... -Yaris-Hi/ s tim ze kdyby to nekdo chtel dovezu jeste jedno.
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Ahoj,
dík za info.
Myslím, že JBL paket nemám, určitě ne zapojený. Jestli to je na něj připravený, těžko říct - ale ono vlastně není o co stát, když to tak čtu.
Rádio, co tam mám, je origo (tipl bych na nějaký Panasonic s nápisem Toyota) - zapojený je na modré konektory 10 + 6 pin. Dveře jsem měl rozebraný kvůli centrálu, takže vím, že tam dvoupásmový reprák není. Jediný, co mě mate, jsou ty druhý konektory (nezapojený), ale ty jsou 18 + 12 pin > průběžně zkusím pohledat další - jak ve sloupku, tak na netu.
Jinak výměna rádia není úplně na pořadu dne - v tuhle chvíli jsou aktuálnější věci, kam musím "odklonit" prachy, ale určitě mě ta Tvoje mašinka zaujala (známý má něco podobného, ale stálo ho to podstatně víc) > takže zatím opravdu jen teoreticky. (I když třeba couvací kamera by v 7g určitě bodla.)
Nemáš náhodou vyfocený ty Tvoje konektory?
Kk
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Myslis na radio origo nebo na vystupy toho cinana? Origo radio Toyota 20 pin vypada takto > http://www.newcelica.org/forums/showthread.php?t=336407
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

Kk píše:Jediný, co mě mate, jsou ty druhý konektory (nezapojený), ale ty jsou 18 + 12 pin > průběžně zkusím pohledat další - jak ve sloupku, tak na netu.
Kk
ty druhy konektory budou k cd-menici bych si tipnul, ale uz si to moc nepamatuji, kdyz jsem menil moje origo radio
Celica ZZT230, 2000, black
Odpovědět

Zpět na „Celica“