Rozsvicování světel 7G

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Rozsvicování světel 7G

Příspěvek od HBOSS »

Zdravím pánové,mám prosbičku,jelikož jsem jelito a při montáži xenonů,které jsem měl vyndané kvůli stk (ani jsem to nemusel dělat safra) mi spadla výbojka na zem (ožralej jsem nebyl) ,tak jsem byl donucen objednat si novou výbojku,cena dobrá,vyjde to na pětikilečko,ale jak jsem se tak prošťouchával v tom,napadlo mě jediný a to,jestli je možnost nějakým modulem udělat,aby se mi rozsvítily světla při odemčení vozu??Klidně i při zamčení,ale jde o to,že tu první variantu jsem nikde nenašel,všude jenom,že při zamčení se to rozvsvítí jako comming home :) Díky za rady
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Ahojte,nová otázka a prosím jestli někdo neví jak rozebrat přístrojovku na 7 generaci,respektive vyndání ovládání klimošky,větráku a tak :) odešlo mi podsvícení,zespoda jsem našel šrouby,ale přez vršek si nejsem jist jak to vyndat,bojim se tahat,abych nemusel schánět nový plasty,mám tam i tu redukci na normáles rádio a né a né to vyndat.Děkuji
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

normalka oddelej ten plast co je kolem radici paky (ten jde hned rucne) a potom mas 2 sroubky (levej, pravej) a odspodu zatahni pomalu dozadu a je to... jsou tam 2 konektory u ovladani klimosky (pokud mas digitalni) a pak nahore konektor na hodiny a jsi u radia atd (ale radio drzi jeste ve specialni kleci)


edit:

a ja mam jeset dotaz: nevite nekdo kde najit elektronicky manual a proste popis dratu ktere slouzi pro stelovani sklonu prednich svetel?! jsem bezradny v normalnich manualech jsem o tom nenasel ani zminku... me to prestalo na obou svetlech fungovat - mozna si pohraly kuny (kun*y jedny) :evil:
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Děkuju,zkusím to..
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Pár fotek ke Kenneho návodu:
http://imageshack.us/g/29/dsc00032nj.jpg/
Ještě musíš odpojit konektor zapalovače. Ovládání klimy jde ven vcelku s rámečkem kolem rádia a kastlíkem s hodinama, pak povolíš zezadu 2 šroubky a povysuneš doboku > odpojí se. Všechno jde vcelku lehce, bez většího násilí.
PS: jinak ještě finta, pokud bys chtěl a budeš to mít rozebraný: k hodinám jde 5 drátů: trvalý napájení hodin, přesklíčková šťáva - ta rozsvítí display, šťáva od světel - když zapneš světla>ztlumí to display hodin, šťáva pro kontrolku pásu spolujezdce a kostra. Já jsem přerušil ten od světel (myslím, že to byl ten prostřední, ale už si nejsu jistej > když tak si to zkus zkoušečkou) a teď mi to neztlumuje display hodin < za slunka hodiny skoro nebyly vidět, teď je to trochu lepší.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Díky KK,snad to nějak půjde,vypadlo mi právě podsvícení u klimi a regulace teploty,zkoušel minule nějak vyndat a při vyšroubování šroubků sem se seknul nějak a nešlo s tim hnout :)
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Tak kastlík vyndanej,žárovka spálená,ale trochu se bojím typu žárovky,podle mě pro to budu muset jet do Toyoty,nějakých 30 km,tak kdyby jste někdo náhodou měl,tak byste mohli poslat,vyjde levněji,než tam jet :D A díky za rady
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Absolutně nevím, co tam je za žárovku, ale že by to byl úplnej atyp, se mi nechce zdát (skoro bych si tipl na nějaký mrňavý celosklo). Zkus to prvně v nejbližší "mototechně" nebo v prodejně s autodoplňkama.
Nějaký žárovky mají i tady: http://tuning.autodoplnky.cz/zarovky-neony-xenony/ . Třeba tam aspoň najdeš, co je to za typ. Nemáš fotku?
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

ja nevim co jsi teda vyndal a hlavne odkud presne :D ale ruzne jako palubni pristrojovka, osvetleni cigaretovy doury je klasickyma zarovkama s patici T5 :) takova zmensenina T10 ktere mas treba v prednich obrysovkach nebo osvetleni SPZ :)
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Kenne píše:ja nevim co jsi teda vyndal a hlavne odkud presne :D ale ruzne jako palubni pristrojovka, osvetleni cigaretovy doury je klasickyma zarovkama s patici T5 :) takova zmensenina T10 ktere mas treba v prednich obrysovkach nebo osvetleni SPZ :)
Tak to není vůbec ono :D rozebíral jsem osvětlení ovládání větráku,zkusím sem šoupnout fotku,jsou tam takový 4 malý žárovčičky,kterou dle mě v krámě mít určitě nebudou :)
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

aha :D mno hod foto, treba najdem nahradu.. ja uz mozna vim co myslis, jednou jsem vytahnul jakousi zarovku z ovladani naklonu svetel a byla to takova jakasi klasicka led dioda a mela divny konektory a jeste nakou sprc gumu pres sebe :?:
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Kenne píše:aha :D mno hod foto, treba najdem nahradu.. ja uz mozna vim co myslis, jednou jsem vytahnul jakousi zarovku z ovladani naklonu svetel a byla to takova jakasi klasicka led dioda a mela divny konektory a jeste nakou sprc gumu pres sebe :?:
Jo,to bude ono asi :) nezvyklá led.jdu to vyfotit

<script></script><noscript>Obrázek</noscript>
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

No tě pic - jestli to nejde víc rozebrat, tak já jsem v koncích ... :(
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
HBOSS
Řidič
Příspěvky: 232
Registrován: pát 02.10.2009, 23:36

Příspěvek od HBOSS »

Kk píše:No tě pic - jestli to nejde víc rozebrat, tak já jsem v koncích ... :(
Nejde nic s tim,je přez to ještě taková guma,co asi dává odstín,zajímavý,ale pro mě naprd,že poletim do toyoty :D
Celica 7 gen. silver metalic :)---Sold
Chrysler 300c 5.7 Hemi :)
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

zejtra se podivam na svoje, hele a nejde to jeste z te patice vyndat? aby to nakonec nebyla ta T5 :D
Celica ZZT230, 2000, black
Odpovědět

Zpět na „Celica“