Brzdy na celicu

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Brzdy na celicu

Příspěvek od elviiis »

No dam to sem snad se to sem hodi... ma otazku na supristy... panove nacpete na supru 15ky kola? asik ne co? resim brzdy na celicu pac to auto nebrzdi tak jak bych chtel... potrebuji brzdy co se unavy az po delsi dobe ale rad bych zachoval moznost nahodit tam 15ky kola...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

z jedné supry mi tu zustala rezerva - dvoudílná patnáctka, ale nikdy sem nevidel zda na auto pasuje aby v tom aute nebyla jen proto aby tam neco bylo :( příští týden budu dávat jednu ze super na zvedák tak ti tam zkusím tu patnáctku esli pasuje..
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

z jedné supry mi tu zustala rezerva - dvoudílná patnáctka, ale nikdy sem nevidel zda na auto pasuje aby v tom aute nebyla jen proto aby tam neco bylo :( příští týden budu dávat jednu ze super na zvedák tak ti tam zkusím tu patnáctku esli pasuji..
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Podobný to měl švára s Bawem-origo na něm byly 18ky a když jednou daleko od domova píchnul,tak v dobré víře vyndal rezervu a to byla 16ka.Samozřejmě se nevešla přes brzdy.Zajímavé je,že jak kola,brzdy i rezerva byly původní z fabriky :D :D :D
Patnáctky mi na velký brzdy připadají fakt malé.Záleží dost na penězích-určitě jdou sehnat třeba i do čtrnáctek.Ale za jakou cenu.Kdybych do toho měl jít znova,tak bych použil brzdy z LS400.Nejmenší použitelná kola jsou pak 16ky.Ale nevím jestli by nebyl problém s kotoučem(určitě by šel vypodložit).Na mé GT4 mám třmeny z ST205 a kotouče 334mm a nestalo se mi,že bych poznal vadnutí :D
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Tak to jsi nejel na "kudlu" červenohorské jesenické sedlo. :) za 5 zatáčkou jsi bez brzd. :) tedy na autě jsou ale ten účinek jaksi není. :) mě se líbí třeba uspořádání brzd u dragu,kvůli velikosti kola. Třmen uvnitř a kotouč ven.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Supra mk.III má min. 16" kola (je tam lehce přes 300 mm kotouč).
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

jjj jak napsal libor... pokud si das sedelko tak je proste ustves... ale ono celda je fakt dost tezka navic celkem jdeu a to dobrzdovani z rychlosti pres 200 na 80 do vracecek jim nedela dobre... mno pokud nebude svieni hold budu muset zustat na 17kach :D
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

:D Mám to tam trochu z ruky.Určitě jdou přehřát jakékoli brzdy,ale s dostatečným přívodem čerstvého vzduchu a co největším průměrem kotouče to lze dost oddálit.
Kotouč na ráfku a třmen zevnitř se už pár let používá i na motorkách(Buell,Ghezzi a Brian).Menší nevýhodu spatřuju v tom,že když se kopne ráfek,tak to zpravidla odnese i kotouč...Větší výhoda je(samozřejmě u nehnaného kola)nemalá úspora hmotnosti disku.Zajímavě to řeší(i na auta)monsieur Beringer,který používá klasické,ale o dost menší kotouče.Na jednu brzdu přijdou dva kotouče a zdvojený brzdič.Je to i závodně vyzkoušené.
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Jinak u dragu to je mnohdy jak v autokrosu,kdy jsou brzdy u diffu což je u Celici trochu out.Jinak ze zkušenosti vím,že na brzdy se v dragracingu moc nehraje(nebavíme se samozřejmě o Top fuel).Jsou sice dané předpisy,ale auto(potažmo motorka)má hlavně zrychlovat :D Nejsou tudíž výjimkou motocyklové brzdy na autě :D Brzdná dráha by měla být minimálně dvojnásobná té sprintovací,takže času dost :D :D :D Především však u nás byly občas k vidění tratě,kde tomu bylo skoro naopak... Jednou jsem jel závody na osminku a stavět se mělo po cca 50ti metrech na štěrkem pocukrovaném asfaltu.Největší adrenalin přišel vždy až po projetí cílem :D :D
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

maji supry i to bavo stejny kotouce vepredu i vzadu? vetsinou vepredu bejvaj prece vetsi.. to by mohlo vysvetlovat i tu mensi rezervu (teoreticky)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

biscuit píše:maji supry i to bavo stejny kotouce vepredu i vzadu? vetsinou vepredu bejvaj prece vetsi.. to by mohlo vysvetlovat i tu mensi rezervu (teoreticky)
ne v pripade ze mas v zadu v kotouci u buben na rucku opely celda pad maji v zadu kotouc vetsi...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

biscuit píše:maji supry i to bavo stejny kotouce vepredu i vzadu? vetsinou vepredu bejvaj prece vetsi.. to by mohlo vysvetlovat i tu mensi rezervu (teoreticky)
Supra mensi rezervu nema. Navic byt vzadu jsou o neco mensi kotouce, tak je zadni naprava pohanena a tudiz by se na ni nemela montovat rezerva s malym prumerem, protoze by sis znicil diferak.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Tuning“