Kouření motoru D-Cat

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
DieselCat
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 08.06.2009, 13:47
Bydliště: Brno

Kouření motoru D-Cat

Příspěvek od DieselCat »

ahoj,mám problém s motorem d-cat a nevím co s tím. Pokud jedu nějakou dobu pomalu třeba ve městě a potom začnu zrychlovat,tak je za mnou kouř,za který by se nemusela stydět ani stará Liazka :cry: Přitom na síle motoru není nic poznat a pokud bych se nepodíval do zrcátka,tak bych ani netušil,že je problém.Toto trvá tak 200m a potom jak kdyby se nespálená nafta vykouřila a je klid.Před Vánoci jsem dělal emise a úplně bez problémů.Nechal jsem si auto napíchnout v Toyotě na PC a na nic nepřišli.Aspon mě teda přehráli software,ale změna k lepšímu zatím žádná.Jinak jsem tankoval Vervu a zdá se mě,že to začlo dělat právě až po ní.Ted jsem tam dal i nějaké aditivum ,přimo od Toyoty a nic. Já snad už budu muset jezdit jen pořád rychle :oops: .Jooo,zdá se mě i nějak vysoká spotřeba,kolem 10l. Jinak motor nežere ani olej (i když dým je namodralý),ani neháže vodu(to jako že by šla voda do spalovacího prostoru).Takže se budu těšit na vaše rady,popř.zkušenosti.
Uživatelský avatar
mrazik
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1109
Registrován: sob 29.04.2006, 09:50
Bydliště: u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrazik »

Neni to tak dlouho, kdo mel s timhle motorem v kombinaci Verva nafta problem s filtrem pevnych castic. Zkus pohledat diskuzi.
Toyota Avensis Kombi 2.0 D-4D 93kW - bejvávalo
Honda Jazz 1.4 CVT
DieselCat
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 08.06.2009, 13:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od DieselCat »

mrazik píše:Neni to tak dlouho, kdo mel s timhle motorem v kombinaci Verva nafta problem s filtrem pevnych castic. Zkus pohledat diskuzi.
díky,to jsem zkoušel než jsem to napsal,ale on měl trochu jiný problém.Navíc jemu ukázala diagnostika špatný filtr,mě neukázala jedinou chybu.Teda pokud myslím oba stejný příspěvek :)
DieselCat
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 08.06.2009, 13:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od DieselCat »

ted něco mimo mísu....jak to,že mě nejde "citovat"?? :cry: navíc pod rámečkem ve kterém píšu mám napsáno "OBJEKT NENALEZEN"...nemá to souvislost a pokud jo,tak co s tím? Dík
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

protoze jsi omylem smazal na konci citovane vety: [/quote]

Objekt nenalezen - to bylo k nahravani fotek , ale ten server zrusily a tohle tam zustalo
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
mmajor
Člen Týmu
Příspěvky: 47
Registrován: úte 26.05.2009, 19:27
Bydliště: Praha

Re: Kouření motoru D-Cat

Příspěvek od mmajor »

DieselCat píše:ahoj,mám problém s motorem d-cat a nevím co s tím. Pokud jedu nějakou dobu pomalu třeba ve městě a potom začnu zrychlovat,tak je za mnou kouř,za který by se nemusela stydět ani stará Liazka :cry: Přitom na síle motoru není nic poznat a pokud bych se nepodíval do zrcátka,tak bych ani netušil,že je problém.Toto trvá tak 200m a potom jak kdyby se nespálená nafta vykouřila a je klid.Před Vánoci jsem dělal emise a úplně bez problémů.Nechal jsem si auto napíchnout v Toyotě na PC a na nic nepřišli.Aspon mě teda přehráli software,ale změna k lepšímu zatím žádná.Jinak jsem tankoval Vervu a zdá se mě,že to začlo dělat právě až po ní.Ted jsem tam dal i nějaké aditivum ,přimo od Toyoty a nic. Já snad už budu muset jezdit jen pořád rychle :oops: .Jooo,zdá se mě i nějak vysoká spotřeba,kolem 10l. Jinak motor nežere ani olej (i když dým je namodralý),ani neháže vodu(to jako že by šla voda do spalovacího prostoru).Takže se budu těšit na vaše rady,popř.zkušenosti.
Budeš to mít asi v čístícím cyklu...(třeba když má nafta větší obsah síry, tak se rozpaluje filtr až na 600 stupňů) jel si s tím někam daleko nebo jen popojíždíš??

jakou má kouř barvu??
DieselCat
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 08.06.2009, 13:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od DieselCat »

díky za odpovědi,jak k tomu "citování",tak k problému s motorem. K tomu kouření a ujeté vzdálenosti.... udělá mě to pokud jedu po městě tak 2-3km (to odhaduji) pomalou jízdou(do těch 50).Pak po sešlápnutí se vyvalí oblaka šedého až namodralého dýmu.Napřed jsem si myslel,že jde o páru,jak se ohřívá výfuk.Ale jde zřejmě o dým ,jelikož pára se rychle rozplyne,toto ne.Trvá to tak 200 metrů a je klid.Potom už to nezakouří. Dnes jsem ujel nějakých 50km a neudělalo to vůbec. Přijde mě to,jak kdyby tam šlo moc nafty(aspon kvůli spotřebě),ale to by zase muselo kouřit pořád a na diagnostice by snad taky něco poznali. :roll: Takže už si pomalu připadnu jako pako,které hledá mouchy někde,kde nejsou :cry:
Uživatelský avatar
redik007
Manager Týmu
Příspěvky: 342
Registrován: úte 17.03.2009, 11:10
Bydliště: BA

Příspěvek od redik007 »

mam podobny problem. u mna to zacalo prvy krat ked som natankoval diesel na Shell pumpe na dialnici medzi Brnom a Bratislavou. Dal som tam potom aditivum od toyoty, natankoval na Slovensku a uz v pohode.
Avensis T25 2007 WG, 2.2 D-CAT, 130 kW
feronovak
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: pát 17.04.2009, 11:47

Příspěvek od feronovak »

Mne to robi tiez, zalozil som tu o tomto tiez diskusiu davnejsie ... Odpoved od Toyoty, je to cistiaci cyklus filtru pevnych castic ktory sa kvoli teplote a podmienkam pusta castejsie v zime a rychto teplotach ... Nemam preco tomu neverit, zobral som na svoje naklady auto do bosch servicu na diagnostiku a motor kompletne bez problemov, ziadne zaznamy, lambda sonda perfektna, turbo perfektne, vystup plynov ako nove ... Takze to neriesim nejako
Toyota Avensis Combi D-CAT 2006
DieselCat
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 08.06.2009, 13:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od DieselCat »

feronovak píše:Mne to robi tiez, zalozil som tu o tomto tiez diskusiu davnejsie ... Odpoved od Toyoty, je to cistiaci cyklus filtru pevnych castic ktory sa kvoli teplote a podmienkam pusta castejsie v zime a rychto teplotach ... Nemam preco tomu neverit, zobral som na svoje naklady auto do bosch servicu na diagnostiku a motor kompletne bez problemov, ziadne zaznamy, lambda sonda perfektna, turbo perfektne, vystup plynov ako nove ... Takze to neriesim nejako
no jsem na tom stejně,nikde žádný problém (mimo to kouření :shock: ),takže to asi přestanu taky řešit.Měl jsem jen strach,abych mazlíkovi nějak neublížil,to jednak a pak: vypadá hrozně,když začnu někoho předjíždět zahalen v oblaku dýmu :oops: .To si ten předjížděný o mě musí myslet "pěkné" věci. a co si asi tam myslí o mém autě,to si snad ani představit nedovedu :roll:
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

njn regenerace FAP, obcas to chce poradne protahnou nekde na rychlostce nebo dalnici, tam regeneruje nejlepe.
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Kasper
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 24.01.2010, 18:31

Kouření 2.2 D-CAT

Příspěvek od Kasper »

Ahoj , měl jsem naprosto stejný problém s kouřivostí a musím říci , že to bylo ostudné a raději jsem do města nejezdil ,než abych se musel dívat za sebe. Absolvoval jsem up-date software na nejnovější verzi , ale nepomohlo to . Nejprve se kouření objevovalo tak 1x až 2x denně a často ve městě a zajímavé bylo , že někdy to bylo při jízdě proti kopci , ale někdy jak píšeš naprosto bez závislosti na otáčkách a to i když byl ubraný plyn.
V Toyotě mají své postupy. V počítači to neházelo žádné chyby a tak nezbývalo než počkat až se projeví problém . Pak to dokonce natáčeli a posílali video do Belgie do výrobního závodu.
Nakonec jim to ukázalo na špatný DPNR filtr. Neměl jsem zkušenosti s DPNR u Toyoty , tak jsem ho nechal vyměnit . Cena DPNR (jenom) je nějakých 30000Kč , takže jsem si auto pěkně prodražil. Někteří kamarádi mě nabádali ,abych to udělal jako je to třeba u Opelu , že když se filtr přicpe , tak ho sundají a manuálně vypálí ,ale nechtěl jsem si způsobit problémy . Navíc je vidět , že mají udělané drobné inovace proti původnímu filtru. Týká se to takové trubičky , která má větší průměr a také lepší tvar kvůli přicpávání. Bohužel Je možné ,že celý problém byl způsoben právě touto trubičkou , jelikož má souvislosti právě s hlídáním a porovnáním tlaku před a za katem a jestli byla přicpaná , mohlo to i bez chyby v jednotce , hlásit potřebu regenerace . Je to jen spekulace nejsem odborník , ale pro mě ta zkušenost stála celkem 47000Kč . Dokonce jsem už viděl tady na diskusi cenu 72000Kč . Držím palce
Kasper- AVE 2,2 D-CAT
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

na peugeot klubu a jejich HDI je topic a tam FAP odstranuji. kdyz se to vezme, tak co je na aute kvuli ekologii jako FAP a EGR, tak se to jen s*re a stoji slusny prachy. kdyz se to odstrani, tak problemy nejsou a auto i lepe jede.
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Uživatelský avatar
mrazik
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1109
Registrován: sob 29.04.2006, 09:50
Bydliště: u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrazik »

No nez menit neco v cene 30 tisic, radeji bych to vyhodil a jezdil bez toho. Muj kamar v peugeotu to udelal tak, ze filtr rozdelal, vymyl pod velkym tlakem wapkou, zadelal, zamontoval zpet a jezdi. Kontrolka take zhasnula. Ja vim drasticke, ale ucinne.
Toyota Avensis Kombi 2.0 D-4D 93kW - bejvávalo
Honda Jazz 1.4 CVT
DieselCat
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 08.06.2009, 13:47
Bydliště: Brno

Re: Kouření 2.2 D-CAT

Příspěvek od DieselCat »

Kasper píše:Ahoj , měl jsem naprosto stejný problém s kouřivostí a musím říci , že to bylo ostudné a raději jsem do města nejezdil ,než abych se musel dívat za sebe. Absolvoval jsem up-date software na nejnovější verzi , ale nepomohlo to . Nejprve se kouření objevovalo tak 1x až 2x denně a často ve městě a zajímavé bylo , že někdy to bylo při jízdě proti kopci , ale někdy jak píšeš naprosto bez závislosti na otáčkách a to i když byl ubraný plyn.
V Toyotě mají své postupy. V počítači to neházelo žádné chyby a tak nezbývalo než počkat až se projeví problém . Pak to dokonce natáčeli a posílali video do Belgie do výrobního závodu.
Nakonec jim to ukázalo na špatný DPNR filtr. Neměl jsem zkušenosti s DPNR u Toyoty , tak jsem ho nechal vyměnit . Cena DPNR (jenom) je nějakých 30000Kč , takže jsem si auto pěkně prodražil. Někteří kamarádi mě nabádali ,abych to udělal jako je to třeba u Opelu , že když se filtr přicpe , tak ho sundají a manuálně vypálí ,ale nechtěl jsem si způsobit problémy . Navíc je vidět , že mají udělané drobné inovace proti původnímu filtru. Týká se to takové trubičky , která má větší průměr a také lepší tvar kvůli přicpávání. Bohužel Je možné ,že celý problém byl způsoben právě touto trubičkou , jelikož má souvislosti právě s hlídáním a porovnáním tlaku před a za katem a jestli byla přicpaná , mohlo to i bez chyby v jednotce , hlásit potřebu regenerace . Je to jen spekulace nejsem odborník , ale pro mě ta zkušenost stála celkem 47000Kč . Dokonce jsem už viděl tady na diskusi cenu 72000Kč . Držím palce
Ufffffffff,tak to jsi mě teda vůbec nepotěšil.Po přečtení mě chvíli trvalo,než jsem to rozdýchal.Mám najeto nějakých 84000,což si myslím,že na takovou závadu je hodně málo.A to prý má filtr životnost auta.Tak nevím jestli ted mám očekávat,že se mě rozsype auto,nebo co? Před tímto autem jsem měl 10 let Carinu E,ale za celou dobu provozu jsem do í jen lil olej a naftu,jinak neznala opravu a dodnes s ní jezdí syn bez problémů. No uvidíme,počkám do většího tepla a jak se to projeví po jiné naftě. Pokud se to bude zhoršovat,tak s tím dělat něco budu muset :cry:
Odpovědět

Zpět na „Avensis“