Olej 4S-GE

vše ohledně modelové řady Celica
Hafan

Olej 4S-GE

Příspěvek od Hafan »

Zdar,
jaky pouzivate motorovej olej?mam celicu r.v 91 2.0l ma nalitano uz 200 000km a rad bych vymenil olej.Myslite ze bude stacit nejaka polosintetika 10W-40 nebo neco lepsiho??Jeste sem zjistil ze mi to na cca 1600km sezere cca 0,5l oleje to asi neni normalni co???
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

No není to nic moc, ale je to v normě.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Driver
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: sob 24.07.2004, 01:53
Bydliště: stredni cechy ;)
Kontaktovat uživatele:

olej

Příspěvek od Driver »

Cim to je kdyz motor zere olej? da se to nejak odstranit? v nejaky diskuzi na netu sem cetl ze plna syntetika je hustejsi a motor ji tolik nezere,jinak by motor,nemel zrat zadnej olej,ne? :?
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

Sakra chtel jsem rict ze mam 3SGE ne 4SGE :)
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

No je to naopak, plná syntetika bývá zpravidla naopak řidší a dělá tenší kluzný povlak, na druhou stranu ovšem maže líp a je stabilní při různých teplotách. Taky rozpouští různý úsadý v motoru, což ovšem může být u ojetých motorů leckdy na škodu, zvlášť pokud jezdily na různý svinstva. Ona totiž syntetika rozpustí ten bordel v kanálcích a na různých místech a ten pak pluje olejem až se usadí v nejhorším možným místě - v ložiskových pánvích. No a pak se začne odírat klikovka, potom začne mírně házet, dorazí ložiska a motor se zadře a majitel se diví "vždyť jsem tam dal nejlepší olej". Osobně je pro mě v zásadě platný pravidlo, že pokud mám auto, o kterým nevím, že jezdilo na takovej a takovej kavlitní olej, tak bych tam nalil nějakej slušnej minerální olej, maximálně nějakou hustší polosyntetiku. Pokud má to auto turbo, tak spíš polosyntetiku. Když by ten motor byl novej, byla by pravděpodobně ideální plná syntetika, ledaže by výrobce doporučoval nějakej jinej olej. No a poslední případy jsou, kdy bych věděl, že auto jezdilo na určitej druh oleje, tak bych se toho držel a jinej tam asi nedával. Každopádně přechod z minerálu na plnou syntetiku mívá fatální následky rozpuštěním těch úsad, takže to bych neriskoval.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

To prave vim...Ale vsude sem cet, ze v Toyote jsou ty motory hodne moc zavisly na kvalite oleje.Ja opravdu netusim na jakej olej to odlitalo tech 200 000 a sem sedmej majitel, takze plnou syntetiku tam fakt nedam ale spis se klanim k nejaky polosyntetice neco jako 15W-40??
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Olej?

Příspěvek od CelicaNR »

Cau Hafane,

no ja mam tiez uz vyse 170tis. km najazdenych, odjakziva to chodilo na polosyntetiku (mam tiez 3SGE) a nemienim tam ani nic ine davat. Cize polosyntetika 10W40, prip. 10W60.

Ono zrat olej moze motor, ked da je*nuty mechanik naopak piestne kruzky, cize potom piest tlaci olej hore k svieckam, co bol moj pripad a nechapal som, ze to tolko zralo. (cca 4L na 2500km) a nikde nic nekvapkalo, len siel modry dym z vyfuku. :lol:

Ak niekto pouziva nieco ine na 10W60 na 3SGE, tak to by som chcel pocut tie skusenosti.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

No já silně vybočuju z řady, jezdím na minerál 15W40 a žere to tak litr na 300 - 500 km, jenže olej mám i v sání, takže mě částečně zřejmě prochcává turbo a částečně to jde přes zapečený stírací kroužky. Kolega s MkIII nonturbo jezdí na Selenii Racing 10W60 pokud se nepletu, olej mu to nežere a je spokojenej.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Beaver

Příspěvek od CelicaNR »

No teda, Beavere, to by som na tvojom mieste mal obavy o ten motor! :( Alebo to istis a setris do vyplaty?

Ja som tiez ovela spokojnejsi, ked mi to uz olej nezere a chodi to pekne hladko bez dymu.
Uživatelský avatar
Hafan
Navigátor
Příspěvky: 145
Registrován: stř 28.07.2004, 10:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hafan »

Takze tam vrznu nejakou polosyntetiku 10W-40 a budu doufat :))
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: Beaver

Příspěvek od Beaver »

CelicaNR píše:No teda, Beavere, to by som na tvojom mieste mal obavy o ten motor! :( Alebo to istis a setris do vyplaty?

Ja som tiez ovela spokojnejsi, ked mi to uz olej nezere a chodi to pekne hladko bez dymu.
No mě bohužel počkat do výplaty není nic platný, anébrž po odečtení všech možných splátek a poplatků mi zbydou maximálně oči pro pláč. Auto ale půjde na zimu do garáže a pak se teprve začne spořit. Obavy samozřejmě mám, ale tak jako tak pravděpodobně půjde motor ven z auta, takže bude lepší rovnou udělat všechno najedou. Radost z toho samozřejmě nemám.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Cafa
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 28.06.2004, 17:00
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cafa »

Odjakziva jezdim na polosyntetiku Shell 10W-40 a musim rict, ze je to solidni olej. Pro ty vykonnejsi motory bych to videl na syntetiku 5W-40 od stejneho vyrobce.. Mam tuseni, ze Toyota v CZ pouziva vyhradne oleje Shell.
Toyota Corolla XL 1.3 (55kW, LB, 1990)
Volvo V70 XC AWD (142kW, 1999)
Volvo S40 2.0T (118kW, 2000, A/T) - R.I.P.
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Shell

Příspěvek od CelicaNR »

Cafa, no nie som si isty 100% ale na SK pouzivaju v servisoch CASTROL oleje. Ja lejem tiez ale iba Shell polosyntetiku 10W40.
Komanche

Příspěvek od Komanche »

Ja mam plnou syntetiku Mobil 1 Sport, dneska ma oznaceni Mobil 1 15W-50, informace ZDE
Uživatelský avatar
Cafa
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 28.06.2004, 17:00
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cafa »

Komanche píše:Ja mam plnou syntetiku Mobil 1 Sport, dneska ma oznaceni Mobil 1 15W-50, informace ZDE
Ten tam byl i predtim? To uz je docela hustotka.. :)
Toyota Corolla XL 1.3 (55kW, LB, 1990)
Volvo V70 XC AWD (142kW, 1999)
Volvo S40 2.0T (118kW, 2000, A/T) - R.I.P.
Odpovědět

Zpět na „Celica“