otazka

vše ohledně modelové řady Supra
Odpovědět
supraT24V6V
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18.01.2009, 16:13
Bydliště: spisska nova ves SLOVENSKO

otazka

Příspěvek od supraT24V6V »

vedeli by ste mi poradit kde sa nachadza rele zopinania benzinovej pumpy? mam motor 7M GTE r.v 89 dakujem
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka

Příspěvek od Idaho »

supraT24V6V píše:vedeli by ste mi poradit kde sa nachadza rele zopinania benzinovej pumpy? mam motor 7M GTE r.v 89 dakujem
rele palivové pumpy je v krabičce s relátky co je na straen řidiče pod kapotou. časteji ale bývá problém s přpeínáním voltáže palivovoé pumpy, které je zase nad tlumičem u spolujezdce - taková žebrovaná krabička + relé. Slouží k přepínání voltáže palivového čerpadla v závislosti na sešlápnutí plynu.
supraT24V6V
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18.01.2009, 16:13
Bydliště: spisska nova ves SLOVENSKO

otazka1

Příspěvek od supraT24V6V »

dakujem za odpoved no som v takej situacii mal som supru pred 5rokmi pozical som ju kamaratovy a zadrel motor na nej tak 3 roky stala pred pol rokom som kupil dalsiu z ciech taku istu len automat chcel som vymontovat prevodovku a dat tam manualnu len som ju medzi tym rozbyl -predok ale motoru nic tak som prehodil z toho automatu do tej prvej co mam motor a nejde mi nastartovat ,starter toci a nic ,odpojil som cerpadlo a pripojil priamo na bateriu natlacilo sanie nastartovalo lenze len na volnobech ide ,jak chcem ju dat do otacok zacne zdochynat tak som myslel ze to su relatka niejake -uvidim este som ich nevimenil a este sa chcem opytat kde by som mohol dat zrepasovat turbo lebo uz ma dost volu ale paradne mi dava tlak az 5,5 mmHg-podla toho budika co je na palubovke neviem presne kolko barou to vychadza
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka1

Příspěvek od Idaho »

supraT24V6V píše:dakujem za odpoved no som v takej situacii mal som supru pred 5rokmi pozical som ju kamaratovy a zadrel motor na nej tak 3 roky stala pred pol rokom som kupil dalsiu z ciech taku istu len automat chcel som vymontovat prevodovku a dat tam manualnu len som ju medzi tym rozbyl -predok ale motoru nic tak som prehodil z toho automatu do tej prvej co mam motor a nejde mi nastartovat ,starter toci a nic ,odpojil som cerpadlo a pripojil priamo na bateriu natlacilo sanie nastartovalo lenze len na volnobech ide ,jak chcem ju dat do otacok zacne zdochynat tak som myslel ze to su relatka niejake -uvidim este som ich nevimenil a este sa chcem opytat kde by som mohol dat zrepasovat turbo lebo uz ma dost volu ale paradne mi dava tlak az 5,5 mmHg-podla toho budika co je na palubovke neviem presne kolko barou to vychadza
turbo si dej zrapasovat kam chceš, ale neznám zatímnikohokdo by to dokázaltak aby to vydrželo víc jak pár tisíc km.. :( bohužel :(

pokud běží na volnobeh a při přidání chcípá zkontorluj konektory AFM ( takhl ese chová při odpojené AFM( nebo vadné ).

Jinak pokud používáš ATM ECU je třeba ukostřit ješte jeden pin který simuluje zařazenou parkovací rychlost ( jinak to při přidání plynu omezuje otáčky.. )
supraT24V6V
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18.01.2009, 16:13
Bydliště: spisska nova ves SLOVENSKO

otazka2

Příspěvek od supraT24V6V »

diky no mam 3 turba jedno je zadrete dalsie je v pohode len malo tlaci-co stym?-menil som aj pod turbom ten....neviem ako sa to vola teraz na rychlo co ovlada klapku na vyfukove plyny co idu do turba , a nechcem uz v zivote ATM prevodovku sak to nic nejde auto snou ,.....len ci nieco nieje ine na motore z ATM prevodovkou a na motore z normalnou prevodovkou?-nejaky kabel na viac...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka2

Příspěvek od Idaho »

supraT24V6V píše:diky no mam 3 turba jedno je zadrete dalsie je v pohode len malo tlaci-co stym?-menil som aj pod turbom ten....neviem ako sa to vola teraz na rychlo co ovlada klapku na vyfukove plyny co idu do turba , a nechcem uz v zivote ATM prevodovku sak to nic nejde auto snou ,.....len ci nieco nieje ine na motore z ATM prevodovkou a na motore z normalnou prevodovkou?-nejaky kabel na viac...
ATM ecu ubírá v určitých otáčkách výkon pro snadnější přeřazení. každopádne pozor - co motor to jiný housing termostatu a jiná čidla v nem.. delal jsem AT-MA přestavbu jen jednou a to už je dlouho, ale když dávám 2JZ co melo puvodne automat tak tam je právš třeba ukostřit dva dráty které v puvodním svazku sli na prevodovku.

Zkus přehodit AFM.
regulace tlaku pokud je turbo OK ( bez vuli a dobré lopatky ) tak ověř praskliny v oblasti WG, příadne těsnost klapky WG jako takové.. ( pokud jis teda menil WG actuatory )
supraT24V6V
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18.01.2009, 16:13
Bydliště: spisska nova ves SLOVENSKO

otazka3

Příspěvek od supraT24V6V »

supru mk3 mam nie mk4 2JZ no terbo je v pohode bez prasklin aj lopatky su ako nove a vola je taka ...no este v norme a tlaci 3 mmHg ...skusim vymenit to AFM a tak.....no vivim ze mas toho naozaj dost v hlave o supre ....moja poklona ....mam aj z jednej stranky co uz dnes neexistuje www.toyotasupramk3.cz -no nemasiel som ju uz ....no mam taky manual na chyby ako sa odstranuju vsetko sco a jak ma byt zapojene schemy a vela veci tak stym si pomaham ...diky si mi pomohol dost idem to zajtra vyskusat co a jak stym palivom
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: otazka3

Příspěvek od Idaho »

supraT24V6V píše:supru mk3 mam nie mk4 2JZ no terbo je v pohode bez prasklin aj lopatky su ako nove a vola je taka ...no este v norme a tlaci 3 mmHg ...skusim vymenit to AFM a tak.....no vivim ze mas toho naozaj dost v hlave o supre ....moja poklona ....mam aj z jednej stranky co uz dnes neexistuje www.toyotasupramk3.cz -no nemasiel som ju uz ....no mam taky manual na chyby ako sa odstranuju vsetko sco a jak ma byt zapojene schemy a vela veci tak stym si pomaham ...diky si mi pomohol dost idem to zajtra vyskusat co a jak stym palivom
vím že nemáš MKIV jen poznamenávám že si to možná pletu jelikož ty jsme delal "pozdeji" ..
supraT24V6V
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18.01.2009, 16:13
Bydliště: spisska nova ves SLOVENSKO

ot

Příspěvek od supraT24V6V »

ahoj no som tu zase z otazkou ,....vymenil som tie relatka auto mi uz nastartuje samo ale dost dlho sa mi aj tak zda ale stale nemozem ho dostat do otacok len na ten volnobeh mi ide nevies co dalej stym?
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Zkontroluj jestli nemas prehazeny kabely od civek ke svickam, protoze auto je schopny nastartovat na nekolik ruznych konfiguraci kabelu, nicmene dobre jede jen na tu jednu spravnou :D Pokud jsi sundaval CPS (snimac polohy vacky), potom je mozny, ze auto nema dobre nastavenej predstih, coz muze chcipani delat taky. No a nakonec to porad muze byt i ten problem s AFM.

Nove stranky (resp. furt ty stare...) jsou na http://www.supraklub.cz nejdulezitejsi je kazdopadne link na forum, nicmene kvuli spam-botum je tam tedka vyrusena stranka s registraci, takze pokud by ses chtel registrovat tak dej vedet a zaridime to :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
supraT24V6V
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18.01.2009, 16:13
Bydliště: spisska nova ves SLOVENSKO

Příspěvek od supraT24V6V »

nesundaval jsem CPS a kable viem zapojit sak su aj cislicami popisane a nevies nema niekto nejaky manual na cd-cku ako odstranovat chyby?hlavne nech je po cesky ..... no ja este zajtra nieco skusim a pride kamarat elektrikar sa pozriek na to uvidim este
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Ceskej urcite nema nikdo...

Anglickej online je na http://www.cygnusx1.net/supra/library/TSRM/index.html
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
supraT24V6V
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18.01.2009, 16:13
Bydliště: spisska nova ves SLOVENSKO

Příspěvek od supraT24V6V »

diky ale ten uz mam dost dllho ale diky za ochotu
supraT24V6V
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: ned 18.01.2009, 16:13
Bydliště: spisska nova ves SLOVENSKO

objednavka

Příspěvek od supraT24V6V »

zdravim nosi niekto nahradne diely na supry?u koho by som si to mohol objednat? dik zy info
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Idaho
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Supra“