Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od libor12 »

S dnešními CAD sw není návrh problém. https://youtu.be/nodDVMl-nLA jenže ono tam toho vymyslet krom tloušky nelze.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
SirIndy
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 12.02.2015, 21:20

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od SirIndy »

Cau,
dokazal by nekdo odhadnout, na kolik by v neautorizovanem servisu vysla vymena vsech pistnich krouzku a navrtani der navic do pistu? Tady jsem na to nasel videonavod:

https://youtu.be/A595LR4SQpI?list=PL9AA38163B5FBF374
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od Idaho »

SirIndy píše:Cau,
dokazal by nekdo odhadnout, na kolik by v neautorizovanem servisu vysla vymena vsech pistnich krouzku a navrtani der navic do pistu? Tady jsem na to nasel videonavod:

https://youtu.be/A595LR4SQpI?list=PL9AA38163B5FBF374
Ne tohle už fakt nemám sílu komentovat :) nekdo mu to naceňte at se mužu pak smát, když je línej číst.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od libor12 »

Co blbnes Honzo. On to nepotřebuje nacenit,má videonavod,tak to podle nej da na první dobrou. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
VeilSide
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: pon 20.05.2013, 21:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od VeilSide »

Hele chlapi ted vazne, v rychlosti jsem prolit videonavod, je to levnejsi moznost nez GO za 70 klacku nebo nesmysl ?
Toyota Celica GT VeilSide
Obrázek
---------------------------------
Movies:
http://www.youtube.com/watch?v=RgZgqsW-ukk
http://www.youtube.com/watch?v=KcPIYC0Fe50
SirIndy
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 12.02.2015, 21:20

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od SirIndy »

Idaho píše:
SirIndy píše:Cau,
dokazal by nekdo odhadnout, na kolik by v neautorizovanem servisu vysla vymena vsech pistnich krouzku a navrtani der navic do pistu? Tady jsem na to nasel videonavod:

https://youtu.be/A595LR4SQpI?list=PL9AA38163B5FBF374
Ne tohle už fakt nemám sílu komentovat :) nekdo mu to naceňte at se mužu pak smát, když je línej číst.
Precetl jsem kazdy prispevek v tomto vlakne, prehledl jsem neco?
SirIndy
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 12.02.2015, 21:20

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od SirIndy »

VeilSide píše:Hele chlapi ted vazne, v rychlosti jsem prolit videonavod, je to levnejsi moznost nez GO za 70 klacku nebo nesmysl ?
Ty pistni krouzky a navrtani by se delaly jako prevence, dokud je jeste spotreba oleje nizka, zatimco GO se dela vetsinou az kdyz je motor tesne pred smrti nebo po ni, takze se to neda primo srovnavat.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od Idaho »

SirIndy píše:
VeilSide píše:Hele chlapi ted vazne, v rychlosti jsem prolit videonavod, je to levnejsi moznost nez GO za 70 klacku nebo nesmysl ?
Ty pistni krouzky a navrtani by se delaly jako prevence, dokud je jeste spotreba oleje nizka, zatimco GO se dela vetsinou az kdyz je motor tesne pred smrti nebo po ni, takze se to neda primo srovnavat.
Jakékoliv vrtání do pístu tak jak to ukazuje ( zminuje ) v tom videu je podle mne maximálí prasečina a vražda pro motor. Uvedomuzejte si teřba proč se písty dovyvažují ( a tím myslím nejen na váhu pístu ale i váha v osách ) atd?? Pokud si nekdo veme dremmelku a jen tak si vyvrtá díry do pístů a jeste se tím chlubí ve video návodu tak je to pro mne debil.

Ano ty díry se dovrtávaly různe po garážích a parcích ale určitě to není správný a dobrý zpusob. Věřím že 20-30tis to auto najede ale životnost toho motoru je v toto případě spíše o náhodě, než dobře odvedené práci.
SirIndy
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 12.02.2015, 21:20

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od SirIndy »

Idaho píše:
SirIndy píše:
VeilSide píše:Hele chlapi ted vazne, v rychlosti jsem prolit videonavod, je to levnejsi moznost nez GO za 70 klacku nebo nesmysl ?
Ty pistni krouzky a navrtani by se delaly jako prevence, dokud je jeste spotreba oleje nizka, zatimco GO se dela vetsinou az kdyz je motor tesne pred smrti nebo po ni, takze se to neda primo srovnavat.
Jakékoliv vrtání do pístu tak jak to ukazuje ( zminuje ) v tom videu je podle mne maximálí prasečina a vražda pro motor. Uvedomuzejte si teřba proč se písty dovyvažují ( a tím myslím nejen na váhu pístu ale i váha v osách ) atd?? Pokud si nekdo veme dremmelku a jen tak si vyvrtá díry do pístů a jeste se tím chlubí ve video návodu tak je to pro mne debil.

Ano ty díry se dovrtávaly různe po garážích a parcích ale určitě to není správný a dobrý zpusob. Věřím že 20-30tis to auto najede ale životnost toho motoru je v toto případě spíše o náhodě, než dobře odvedené práci.
Ok, to dava smysl. Stejne by me ale zajimala ta cena vymeny pistnich krouzku.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od Idaho »

SirIndy píše:
Ok, to dava smysl. Stejne by me ale zajimala ta cena vymeny pistnich krouzku.

jednoduché. Potřebuješ :
Pístní kroužky ( set max 2tis )
těsnění pod hlavu ( max 2tis )

v 90% případu zjistíš že je lepší vymenit ojniční šály ( cca 1,5tis )

práce max 8hod i s čištěním pístů ( 8x350 = 2800 )


Pokud si nejsi schopen sám vyndat motor a dopravit ho k nám a potom si ho znovu usadit, doplnit náplně, odvzdušnit at..d počítej dalších cca 5-7tis za práci a materiál.

Beru ceny práce u nás, věřím že jide zvládnou i levneji. Ceny materiálu z hlavy nevím tak sjem nastřelil max možnou..
SirIndy
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 12.02.2015, 21:20

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od SirIndy »

Idaho píše:
SirIndy píše:
Ok, to dava smysl. Stejne by me ale zajimala ta cena vymeny pistnich krouzku.

jednoduché. Potřebuješ :
Pístní kroužky ( set max 2tis )
těsnění pod hlavu ( max 2tis )

v 90% případu zjistíš že je lepší vymenit ojniční šály ( cca 1,5tis )

práce max 8hod i s čištěním pístů ( 8x350 = 2800 )


Pokud si nejsi schopen sám vyndat motor a dopravit ho k nám a potom si ho znovu usadit, doplnit náplně, odvzdušnit at..d počítej dalších cca 5-7tis za práci a materiál.

Beru ceny práce u nás, věřím že jide zvládnou i levneji. Ceny materiálu z hlavy nevím tak sjem nastřelil max možnou..
Ok, takze odhadem 10tis - 15tis a pak by mela byt na par desitek tisic kilaku spotreba oleje v pohode (za predpokladu ze uz to nebude moc vylitane, budu menit olej kazdych 5000km a nejezdit stale ve vysokych otackach)? Ted tedy jeste jak pri koupi auta poznat, jak hodne oleje zere...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od libor12 »

Honza Ti to tady optimisticky naceňuje,ale pamatuj,že tohle jsou všechno jenom odhady a věštění z křištálové koule. Všechno se ujasní až ve chvíli otevření a změření motoru. Setkal jsem se i s tím,že i přesto,že motor žral pouze 2l oleje na 10000 tak už byl na vyvložkování.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od Idaho »

libor12 píše:Honza Ti to tady optimisticky naceňuje,ale pamatuj,že tohle jsou všechno jenom odhady a věštění z křištálové koule. Všechno se ujasní až ve chvíli otevření a změření motoru. Setkal jsem se i s tím,že i přesto,že motor žral pouze 2l oleje na 10000 tak už byl na vyvložkování.
Libore psal jsem výše, že je to ve hvězdách ale trval na ceně za překroužkování tak jsem mu j napsal..

To co se objeví po otevření motoru je samozřejmě ve hvezdách..
SirIndy
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 12.02.2015, 21:20

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od SirIndy »

libor12 píše:Honza Ti to tady optimisticky naceňuje,ale pamatuj,že tohle jsou všechno jenom odhady a věštění z křištálové koule. Všechno se ujasní až ve chvíli otevření a změření motoru. Setkal jsem se i s tím,že i přesto,že motor žral pouze 2l oleje na 10000 tak už byl na vyvložkování.
Ach jo. Kdyby tak tahle Celica mela nejakou alternativu, ale nic podobneho neni...
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak lze opravit motor 2zz-ge,ale i 1zz-fe

Příspěvek od libor12 »

Idaho píše: Libore psal jsem výše, že je to ve hvězdách.
Měl jsem pocit že bere nabídku za definitivní,proto jsem mu to znovu zdůraznil,že definitivní není a po otevření se může cena zvýšit klidně o 30000.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“