Palivo nové generace E85

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

nedival, podivam se zitra, mam ho v garazi, ale jedu ted zase do prace a doma budu az zitra, tak na to kuknu :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
T-Zed
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 04.06.2008, 19:30

Příspěvek od T-Zed »

Tady jsem nasel nejaky info
http://www.4cc.eu/E85_faq.htm
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

ja_ma píše:tak prvni impresions: muze se to tankovat porad? :lol: ja uz tam nic jineho nechci! jako u turba je to rozdil jako krava, mel jsem tam jeste asi 10l max 97oct (vim ze ma 97). a nalil jsem za 500kc tojest 20litru, u nas to stoji 24,9. Na Unikornu nebo jak se to pise ( pro Toma).
jako fakt masakr, drzi to volnobeh nadherne, parkrat se mi stalo jako by se mu nechtelo, ale to byl spise prechod podltlaku turba s boostem. zkusim pak dat plnou.
Co jsem se bavil s kamosem, tak v sx200 pri stage 1 tusim (250k) klesla brutalne spotreba a muze diky oktanum tlacit vyssi tlak.
takze moje poznatky jsou velice kladne, akorad zjistit zda se to muze lit porad. cetl jsem ze docela trpi benzinove hadice, ale benzin je taky silene agresivni ne?
no právě u hadic jsem se taky pozastavil. nevím jak to na to reaguje. vím třeba že kamarád chtěl do BMW lít bionaftu a v BMW mu řekli ano ale musíme vyměnit potrubí.
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

Etanol zničí těsnění a hadičky

Ne. Pokud tedy nemáte veterána s korkovým těsněním. U aut vyrobených v 70-tých letech je potřebné prohlédnout celé palivové vedení. Protože stará popraskaná guma může být porézní a etanol z ní očistí "ochranné" nánosy kalu...pak může prolínat palivo. Výměna hadiček za nové váš problém vyřeší.

U aut z 90-tých let příliš nebezpečí nehrozí - gumové hadičky z neoprénových hmot jsou k palivu prakticky netečné.


Takže je to jasné budu stále jezdit na E85 8)
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

6. Zničím si motor, když natankuji E85 do vozu bez konverze?

Ne. Ale zničíte si náladu a budete na E85 dlouho nadávat. Pokud nebudete na E85 jezdit stále dále, a dotankujete příště benzín, možná že u některých motorů vlastně ani nic škodlivého nepoznáte. Nejspíš se vám však rozsvítí výstražná kontrolka motoru - spalovaná směs bude totiž chudá, tedy zdánlivě - E85 sníží zplodiny natolik, že lambda sonda, zvyklá na pořádné hladiny emisí ve výfuku, vyšle varovný signál do řídící jednotky - ve skutečnosti sice budou výfukové plyny v pořádku (díky ekovlastnostem E85), ale zmatek v počítači vozu odstraníte až dotankováním klasického ropného benzínu.

V ceniku stoji konverze nejakych 15000, kdo ma sport.filtr tak teda -2000. Tak ted jako nevim, bude to teda jezdit dobre na E85 a pak natankuju nekdy klasiku ( treba budu muset ) a bude mi blikat konrolka motoru ? no.....
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

velmi brzo bude česky trh plný E85 tak jako LPG
Uživatelský avatar
T-Zed
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 04.06.2008, 19:30

Příspěvek od T-Zed »

Neus ani ja_ma konverzi nemaji a nerikaly ze by jim neco svitilo
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

T-Zed píše:Neus ani ja_ma konverzi nemaji a nerikaly ze by jim neco svitilo
mě taky lamda nesvítí. prostě je na trhu levnější a lepší palivo. huráá :P
Uživatelský avatar
czmk5
Manager Týmu
Příspěvky: 334
Registrován: čtv 08.11.2007, 00:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czmk5 »

no i tak jak tu někdo zmiňoval je stále drahé na to že se na to nevztahuje některá daň, a jak se to víc rozjede tak politici něco vymyslí a budem tam kde jsme teďka
Toyota Celica 2.0 GT, T20, 1994
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

TomasGT20 píše:6. Zničím si motor, když natankuji E85 do vozu bez konverze?

Ne. Ale zničíte si náladu a budete na E85 dlouho nadávat. Pokud nebudete na E85 jezdit stále dále, a dotankujete příště benzín, možná že u některých motorů vlastně ani nic škodlivého nepoznáte. Nejspíš se vám však rozsvítí výstražná kontrolka motoru - spalovaná směs bude totiž chudá, tedy zdánlivě - E85 sníží zplodiny natolik, že lambda sonda, zvyklá na pořádné hladiny emisí ve výfuku, vyšle varovný signál do řídící jednotky - ve skutečnosti sice budou výfukové plyny v pořádku (díky ekovlastnostem E85), ale zmatek v počítači vozu odstraníte až dotankováním klasického ropného benzínu.

V ceniku stoji konverze nejakych 15000, kdo ma sport.filtr tak teda -2000. Tak ted jako nevim, bude to teda jezdit dobre na E85 a pak natankuju nekdy klasiku ( treba budu muset ) a bude mi blikat konrolka motoru ? no.....
Lambda meri mnozstvi kysliku ve spalinach ne? Takze pokud zustane nejaky ten pomer primereny, tak by to vliv mit nemelo... ??

Ja to vidim asi takhle... tedkom je tu nejake biopalivo za 24, mozna drahe na "EKO" vec, ale prece nemuzou dat cenu za 20 treba ne? Znate lidi, tedkom panuje nejaka neduvera + to, ze je to do nejakych bud upravenych nebo novych spec. motoru, ale par lidi si to zkusi bud bez uprav a nebo s minimem (nic proti vam hosi :-) ) - pak se to rozkrikne a lidi bez osvety vemou tyto cerpacky utokem a casem se cena vyrovna, protoze trh je ta nejvetsi svinarna :twisted:
Ale kdyz bude vsecko good tak se samoz pridam do davu ze? 8)
Naposledy upravil(a) Kysi dne pát 11.06.2010, 17:08, celkem upraveno 2 x.
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

takže já mám najeto na e85 cca 30 km a mohu posoudit pozitivní poznatky, není to nějak markantní rozdíl ale třeba jak auto jelo bez zaplé klimy s n95 tak teď jede výkonově stejně se zaplou klimou na e85 :) a stojí u našeho sousedního města v lanškrouně 23kč litr takže bych si dotankoval plnou než to zdražej?? a podle mě nemůže mít líh větší vliv na pryč než bengo protože bengo je agresor a líh normálně pijeme, takže tak :)


jo jinak ještě dodám spotřebu na 100km až nějaká vznikne, a kontrolka motoru nesvítí čily lambda si mele svoje pořád :) a poznal jsem že když zajedu do garáže a dochlazuji tak s bengem sem cítil smrad jedovatej ale s tímhle necítím skoro nic :)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

Matesu tos teda mrsknul zadkem :lol:
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

martin.matess píše:takže já mám najeto na e85 cca 30 km a mohu posoudit pozitivní poznatky, není to nějak markantní rozdíl ale třeba jak auto jelo bez zaplé klimy s n95 tak teď jede výkonově stejně se zaplou klimou na e85 :) a stojí u našeho sousedního města v lanškrouně 23kč litr takže bych si dotankoval plnou než to zdražej?? a podle mě nemůže mít líh větší vliv na pryč než bengo protože bengo je agresor a líh normálně pijeme, takže tak :)


jo jinak ještě dodám spotřebu na 100km až nějaká vznikne, a kontrolka motoru nesvítí čily lambda si mele svoje pořád :) a poznal jsem že když zajedu do garáže a dochlazuji tak s bengem sem cítil smrad jedovatej ale s tímhle necítím skoro nic :)
tak 30km je prd, hlavní rozdíl poznáš až tam nebudeš mít N95 pokud jsi to namixoval tak běžným natzurálem ztrácíš
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Kysi píše:Matesu tos teda mrsknul zadkem :lol:
no já jel odvést startér na repas a měl jsem uplně hladovou čeldu což se nestává ale když už se to tedy stalo tak jsem tam šprejchnul čtvrt nádrže éčka a čelda je s éčkem psokojená ?ú šlehla si jen si přede a prakticky není cítit :) uvidím po najetí více km
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

Ja bych se tedkom spis pozastavil nad zminkou o tech svickach a predstihu... jak pisou ze to hori studeneji, nebylo by mozna lepsi tam dat trochu "teplejsi'' ci ''ostrejsi'' svicky (vzhledem k vyssim oktanum a mozna i vzhledem k tomu predstihu?). Nemelo by to teoretcky pak lepsi (rychlejsi) prubeh horeni? Ale nerozumim tomu tolik tak me nebijte 8)
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
Odpovědět

Zpět na „Celica“