Palivo nové generace E85

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Palivo nové generace E85

Příspěvek od Neus »

Zdravím lidičky.
Včera jsem našel u nás na trhu nové palivo, možná ho někdo zná, E85 je to z 15%natural95 a z 85% bioethanol víc na http://www.cukrovaryttd.cz/agroetanol-t ... -generace/
litr stojí 24.90 kč nebo aspon v Hradci Králové, uvádějí zvíšení výkonu o 10- 15% to můžu potvrdit je to fakt znát, octanové číslo je 109.
Klesla mi spotřeba, zvednul výkon a hlavně cena je perfektní.
Jelikož jsem od přírody podezřívavec tak jsem si včera vyčistil vstřiky ultrazvukem, najel jsem na E85 cca 200km a dnes změřil zanešení vstřiků a nic. Nijak by to motor nemělo zasírat.
Dle mě je to parádní krok k levnějšímu a lepšímu palivu:-)
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivo nové generace E85

Příspěvek od Hug0 »

Neus píše:Zdravím lidičky.
Včera jsem našel u nás na trhu nové palivo, možná ho někdo zná, E85 je to z 15%natural95 a z 85% bioethanol víc na http://www.cukrovaryttd.cz/agroetanol-t ... -generace/
litr stojí 24.90 kč nebo aspon v Hradci Králové, uvádějí zvíšení výkonu o 10- 15% to můžu potvrdit je to fakt znát, octanové číslo je 109.
Klesla mi spotřeba, zvednul výkon a hlavně cena je perfektní.
Jelikož jsem od přírody podezřívavec tak jsem si včera vyčistil vstřiky ultrazvukem, najel jsem na E85 cca 200km a dnes změřil zanešení vstřiků a nic. Nijak by to motor nemělo zasírat.
Dle mě je to parádní krok k levnějšímu a lepšímu palivu:-)
četl jsem o tom, ale opravdu tomu veris? ze to neponici motor? a je to vubec pro nase japonske motory vhodne?
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

ale jo věřím, jinak by to neměli ocejchované, motoru to neublíží, ba možná naopak díky vyšímu octanovému číslu, jediné co by mohlo je to že by to naleptávalo přívodní hadice od čerpadla, ale to by taky nemělo. nu tak budu pokusný králíček:-)
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Neus píše:ale jo věřím, jinak by to neměli ocejchované, motoru to neublíží, ba možná naopak díky vyšímu octanovému číslu, jediné co by mohlo je to že by to naleptávalo přívodní hadice od čerpadla, ale to by taky nemělo. nu tak budu pokusný králíček:-)
no je to zajímavé ale jak slyším bio tak jsem nervozní a na netu píší o nějakých konverzích kde se musí upravovat motor a jinak že na to jezdí jěn nějaká novější auta tak tedy nevím co si o tom mysleti :) postupem času piš tvé poznatky a kde prosímtě že to lejou?? jen někde na hradecku?? kdyby to bylo blíž tak bych to taky testnul :)

jinak alarmující je třeba toto: Bioetanol lze používat na nízkoprocentní přimíchávání do automobilových benzínů, které se řídí zákonem č. 180/2007 Sb. (vychází z evropské směrnice 2003/30/ES) a na vysokoprocentní bioetanolové směsi, zejména palivo E85 skládající se z 85 % bioetanolu a 15 % benzinu Natural 95. Nízkoprocentní přimíchávání bioetanolu do cca 10 % objemových nepřináší pro spalování v motoru téměř žádný problém, a není tedy potřeba žádná úprava motoru. Vysokoprocentní směsi nelze bez úprav spalovat v běžných motorech kvůli nízké výhřevnosti lihu.

V současné době jsou vysokoprocentní ethanolové směsi využívány ve vozidlech FFV (Flexi Fuel Vehicle). Tato vozidla mohou být provozovány jak na běžný benzin, palivo E85, tak i na libovolnou směs benzinu s palivem E85. Palivo E85 je možné spalovat i v běžných vozidlech, ale je třeba provést jednoduchou úpravu řídicí jednotky motoru, která spočívá v prodloužení doby vstřiku paliva. Cena takovéto přestavby se pohybuje v závislosti na výrobci zařízení a typu vstřikovací soustavy daného motoru v rozmezí 5–15 tis. Kč.
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

je tam seznam pump po republice kde to mají.
jsem sám zvědav co a jak za čas,ale momentálně jsem nadšenej, celdě se to evidentně taky líbí, výkon šel nahoru ono 109 octanů dělá divy:-)


souhlasím s tím prodloužením doby vstřiku ale u celdy 6g stačí pouze změnit předstih, tak aby svíčka pálila dřív,ale to jen pokud je někdo opravdu pečlivec. tento zákrok je na pět minut a cena je 100- 200kč takže sranda.
já tu mám i stroboskop a běžne předstih ladím takže není problém.
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

to ano ale tam píší jak jsem citoval že není možné na sérii jezdit jen na to ale pouze to přimíchávat, a dále taky o zvýšené spoptřebě díky nižší výhřevnosti lihu.... tak nevím když si pak vezměš že spotřeba paliva je o 1/4 až o 1/3 větší tak jestli se to pak vyplatí.. ovšem jsem rád že vymýšlí noé věci pro spalovací motory a tím pádem nebudou muset tak rychle zaniknout
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Neus píše:je tam seznam pump po republice kde to mají.
jsem sám zvědav co a jak za čas,ale momentálně jsem nadšenej, celdě se to evidentně taky líbí, výkon šel nahoru ono 109 octanů dělá divy:-)


souhlasím s tím prodloužením doby vstřiku ale u celdy 6g stačí pouze změnit předstih, tak aby svíčka pálila dřív,ale to jen pokud je někdo opravdu pečlivec. tento zákrok je na pět minut a cena je 100- 200kč takže sranda.
já tu mám i stroboskop a běžne předstih ladím takže není problém.
koliksi dával předstih na to?, a ty jezdíš vyloženě na to, nebo smícháíváš s bengem?
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Yokohama
Věčnej rejpal
Příspěvky: 780
Registrován: úte 03.02.2009, 23:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yokohama »

jelikož mám motor před smrtí a tankujou to kousek od baráku, tak to asi taky zkusím :)
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

já to tam mám jeden den:-D jezdim na to od včera. svítilo mi hladové oko a napumpoval jsem plnou, takže jezdím jen na to chvilku. ale je to znát.

moje celda má mít předstih 10\ při 750otáčkách, zvednu ho tak na 13 víc bych to nedával, tím začne dřív pálit svíčka a líp prohoří palivo a 109 octanu hoří déle
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Yokohama píše:jelikož mám motor před smrtí a tankujou to kousek od baráku, tak to asi taky zkusím :)
nojo máš to kousek a já taky u nás to čepujou v lanškrouně :) až si tam pojedu pro opravený aludisk tak to šprejchnu asi taky do auta 1:1 :)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Neus píše:já to tam mám jeden den:-D jezdim na to od včera. svítilo mi hladové oko a napumpoval jsem plnou, takže jezdím jen na to chvilku. ale je to znát.

moje celda má mít předstih 10\ při 750otáčkách, zvednu ho tak na 13 víc bych to nedával, tím začne dřív pálit svíčka a líp prohoří palivo a 109 octanu hoří déle
dobře a když by ses měl procentuelně předběžně odhadem vyjádřit k nárustu výkonu řekl bys kolik?? třeba 3-5% nebo méně?nebo spíš jde jinak do otáček než že by šel výkon hore?
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

1:1 je na prd. to nepoznáš tu změnu výkonu. chce to s prázdnou nádrží natankovat a jak se to dostane do trubek tak sešlápnout :twisted:
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

martin.matess píše:
Neus píše:já to tam mám jeden den:-D jezdim na to od včera. svítilo mi hladové oko a napumpoval jsem plnou, takže jezdím jen na to chvilku. ale je to znát.

moje celda má mít předstih 10\ při 750otáčkách, zvednu ho tak na 13 víc bych to nedával, tím začne dřív pálit svíčka a líp prohoří palivo a 109 octanu hoří déle
dobře a když by ses měl procentuelně předběžně odhadem vyjádřit k nárustu výkonu řekl bys kolik?? třeba 3-5% nebo méně?nebo spíš jde jinak do otáček než že by šel výkon hore?
v procentech to mě nechtěl, kecal bych hovadiny, jednoduše auto jde hlavně od spodu fakt líp za plynem. možna tech jejich 10% - 15% souhlasí, já byl fakt nadšenej
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

Neus píše:1:1 je na prd. to nepoznáš tu změnu výkonu. chce to s prázdnou nádrží natankovat a jak se to dostane do trubek tak sešlápnout :twisted:
dobře to jako jo ale stále mi nejde pod vousy že by to mělo být úpouze takhle jednoduché...zkusím to načepovat do sti a uvidím tedy..ale mám z toho obavy, a jak třeba jde motor?? jako myslím chod?? hluk?startování?? a tak?? popiš tvé poznatky
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
Neus
Navigátor
Příspěvky: 141
Registrován: pon 24.05.2010, 14:20
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Neus »

martin.matess píše:
Neus píše:1:1 je na prd. to nepoznáš tu změnu výkonu. chce to s prázdnou nádrží natankovat a jak se to dostane do trubek tak sešlápnout :twisted:
dobře to jako jo ale stále mi nejde pod vousy že by to mělo být úpouze takhle jednoduché...zkusím to načepovat do sti a uvidím tedy..ale mám z toho obavy, a jak třeba jde motor?? jako myslím chod?? hluk?startování?? a tak?? popiš tvé poznatky
všechno je stejné, šlape naprosto sejně, jen start je o trošku rychlejší asi je to tím octanem nevím, jediná změna je levnější palivo, větší výkon a o trochu menši spotřeba. klidně budu testovat dál, já už tam nehodlám tankovat nic jiného:DD
Odpovědět

Zpět na „Celica“