Akirova Celica T18

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od 1Akiro1 »

Micronku muj zlatyyyy,mas jeste v nabidce tu sadu na napravu?Ze bych to z nudy udelal potreba to neni ale preventivne.
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od micron »

Akiro> jak jako neni potřeba, kecáš... vlez si pod auto a hejbej s ramenama... ty se nesměj ani hnout! musej je držet silentbloky. pevně. netvrď mi že se ani nehnou... minimálně 1-2 ramena budou mít vůli... nesměj mít ale žádnou... při pohybu rukou už vůbec... to auto se nesmí ani pohnout... pak je to v pohodě :-) jako nový.
Shodou okolností mi dneska přišla private zpráva co už neni private :-) tak prostě jestli chceš taky, objednám 2 sady... víc info vedle v tématu.

PS: ale prosíš pěkně... mě už nikdo taak dlouho taak pěkně neprosil... vemte si z toho ostatní příklad :-) jakou mi to dělá radost a má z toho prdlajs :-) :biggrin:
Akiro má malé bezvýznamné + :biggrin: ale to se počítá...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od Stan »

Aikro a není lepší, teda pokud hodláš auto aspoň občas trošku prohnat v zatáčkách, vyměnit všechny silentbloky za PUR? Při té příležitosti opískovat a nechat pořádně nalakovat všecky ramena. Hodně velcí hecaři je po opískování dávají ještě pozinkovat. Určitě ale už jen pískování + komaxit vydrží nereznout několikanásobně víc jak čínská tenká barva. Nehledě na to, že guma je furt jen guma a spousta lidí ti potvrdí podstatný zlepšení chování podvozku s purem.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od biscuit »

+1
samozrejme mikronek zas bude opakovat neco protichudnyho, ale on to na aute nema, takze nemuze hovnotit... ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od 1Akiro1 »

Jakoze proc ne ale kde sehnat celou sadu po kupe
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od micron »

Máš možnost si tam dát PUR, biscuit ví kde :-) Cenově to vychází podobně, ale je s tim spousta práce... vyndavat 12 silentbloků a lisovat 12 silentbloků, lakovat ramena.
To s použitím mýho systemu odpadá... původní ramena prostě vyhodíš... při tom budeš čumět jak se hejbaj... jen použitím ruky se hejbaj... no good.
Dáš nový ramena-komplety nalakovaný... jen se musej dostat ven 2 silenty z těhlic a nalisovat korejský- což neni až takovej problém.
Přidat 2 kolíky... (renovovat tim zadní) a původní použít jako vložku do předních.
Mam rád jednoduchost... PlugNPlay.
Navíc PUR se mění dle teploty... v létě je měkkej, ale když začne mrznout tak ztvrdne jako šutr... asi chápeš že šutr netlumí tak jako guma. 8)
Guma je prostě stabilnější... a teploty jí nezajímaj.
Žádná automobilka nepoužívá PUR do aut standardně... proč? No protože auto se bude v zimě chovat jinak než v létě...
Ale ať si každej zvolí co chce :-)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od biscuit »

ja si myslim, ze tuhost se az zas tak moc nemeni. ta je porad celkem mala - je to pevnejsi nez guma. problem je, ze v zime to muze trosku povrzavat pri prejezdu vetsi nerovnosti. me to netrapi. nejezdim s tim v zime a akiro to taky nema v planu. a jestli to mam porovnat s puvodnim osazenim, tak to neni nikterak drasticky rozdil. samozrejme i tuhost polyurethanu muze byt ruzna. vetsina z lidi, ktera o tom tady muze referovat, vcetne me, ma silenty odtud:
http://www.gt4-racing.eu/index.php/toyota-celica-st182

ja bych to hodnotil jako jemne zpevneni, nic vylozene "jen na okruh". samozrejme je to pak i o pneumatikach a discich.

bal jsem se i nizsi zivotnosti, ale vse je porad bezva (najeto urcite pres dvacet tisic).
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od micron »

Biscuit> ale přiznej se, že v tý době kdy jsi měnil na PUR, tak já sem nic nenabízel... žádná alternativa nebyla... kdyby byla určitě podpoříš malinkýho microna a jeho system :biggrin: V Tý době sem jen testoval... reklamace nemam rád... nikdy nebyly a nebudou... záruka neni potřeba, tou sem já :-) a i kdyby tak právě proto mam vždycky náhradní set. Nooo ještě bych si moh upravit- okořenit polívčičku, kdyby někdo měl problém s 1 ramenem ze 6... má výměnu gratis, ale těžko se tohle může stát... kvalita je perfektní. Ale klidně bych moh dát záruku 5 let, jako automobilky i když je to zbytečný... :biggrin:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od biscuit »

kdyby byly k dispozici tovarni ramena s gumovymi silentbloky, bral bych je. nebyly, tak jsem hledal variantu.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
1Akiro1
Řidič
Příspěvky: 293
Registrován: ned 15.05.2016, 21:31

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od 1Akiro1 »

Dekuji kluciii popremejslim o tech silentblokach maj tam toho vic tak v zime bude co delat,aby jste rozumeli auto je v 100% stavu ,jen jsem moc velkej detailista a kdyz neni neco na mem aute noveho tak me to sere.Nechci at to auto dopadne spatne proto tolik resim picoviny
Proud Owner of:

Celica T18 2.0GT 16v.1990.
My favorite colour is RED.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od Stan »

Přesně jak píše Sušenkasan. Prostě z Polska koupíš a nasadíš a jezdíš. Když áš po ruce lis a pár trubek patřičnejch rozměrů, tak vylisovat a nalisovat všecky silenty do ramen, je otázka snad 10ti minut. Nejhůř se samozřejmě dávají ty do těhlic. Ale i to jde.
Jinak já s nima jezdil celou loňskou zimu a žádnej problém jsem teda nepozoroval. Proto je teď budu dávat i na obě nápravy na carinu.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od libor12 »

micron píše: Žádná automobilka nepoužívá PUR do aut standardně... proč?
No s tím tvrzením bych byl opatrný,sériově vyráběné sportovní automobily je mají a jinak jasný argument je cena. Dnes se na autech kalkuluje s usporou několika korun na jednom dílu,PUR je jako surovina pro výrobu několikrát dražší než guma. O ničem nepřemejšlej a dej tam PUR.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od biscuit »

jen jeste doplnim, ze me puvodni obavy, ze auto ztuhne do "nekomfortna" byly uplne liche. doslo jen ke zpevneni a nazval bych to spis zpresnenim odezvy podvozku, nez nejakou tuhosti.
taky si myslim, ze neni o cem, kdyz mas svoje auto rad a mas ho na zabavnejsi jezdeni ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od micron »

Ať si každej vybere... já a všichni mý "zákazníci" jsou více než 100% spokojený... lisování je voser, a ramena jsou totožný jako komplet originály od Toyoty. PlugNPlay.
"Volte perfekci- SRLine MicronTECH, :biggrin: nebuďte gumy, puristi"... volební program :-) Mimochodem vždycky bude větší vůle u silentbloků přelisovávaných, než u těch co lisuje stroj-machina :-)
to se nehne ani o mm. :listen: stejně jako originály. Pury se musej hnout, už jen z toho důvodu že se musely nalisovat manuálně. Pár mm tam bude... to ať mi nikdo netvrdí že neni pravda.
Volte jistotu, komfort... a záruku minimálně 5 let! Na Pur vám nikdo nedá záruku. Vědi že může bejt problém... což u mě nehrozí, testováno přes 5 let ne-jen mnou.
Navíc muj system prošel i technickou kontrolou v Rakousku, kdy bylo před auto 1 klienta nezpůsobilé... a po výměně ramen dostalo hodnocení "bez chyby". V Rakousku jsou mnoohem přísnější než u nás.
To mi kdysi udělalo velkou radost, takový potvrzení kvality. :thumbsup: Ještě nikdy sem neměl takovej "intimní" rozhovor s někym co má celicu, ten človíček mi přísahám brečel do telefonu, že jestli mu nepomůžu, tak jeho celica bude sešrotovaná... pak ale ta radost jak volal že prošel bez chyby... na STK v rakousku.... takovou radost sem snad nikdy neměl... :biggrin: :bigups: Tak asi tak.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Re: Akirova Celica T18

Příspěvek od Jimmi »

K věci, Microne, k věci...... :wink:
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Celica“