3SGTE AKUTNÍ !!!!

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No to nevím jak to myslel. Kliky jsou pro 1-3g stejné,a je jedno jestli je to turbo nebo atmo. 1g atmo má slabší ojnice, 2g a 3g atmo má stejné ojnice jako turbo. Blok 3g atmo se používá proto,že je z nich nejsevnější. Chybí mu oproti 3g turbo některé technologické dutiny a má o 4 vodní kanálky méně. Taky je zhruba o 2kg těžší. Problém v použití 3s atmo bloku 2g v kombinaci s hlavou 3sgte je komprese statická a dynamická. Turbo má sice napohled stejné vačky ale jsou jinak načasované. Rozdíl sací a výfukové je 8 a 5stupňů. Proto když na 2g blok atmo daš celý vrch od 3sgte sériová jednotka si s tím neporadi a pak ten motor bez úpravy časování (stavitelna kola) zaklepe.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

libor12 píše:No to nevím jak to myslel. Kliky jsou pro 1-3g stejné,a je jedno jestli je to turbo nebo atmo. 1g atmo má slabší ojnice, 2g a 3g atmo má stejné ojnice jako turbo. Blok 3g atmo se používá proto,že je z nich nejsevnější. Chybí mu oproti 3g turbo některé technologické dutiny a má o 4 vodní kanálky méně. Taky je zhruba o 2kg těžší. Problém v použití 3s atmo bloku 2g v kombinaci s hlavou 3sgte je komprese statická a dynamická. Turbo má sice napohled stejné vačky ale jsou jinak načasované. Rozdíl sací a výfukové je 8 a 5stupňů. Proto když na 2g blok atmo daš celý vrch od 3sgte sériová jednotka si s tím neporadi a pak ten motor bez úpravy časování (stavitelna kola) zaklepe.

no to už mui dává smysl, potřeboval jsem vědět když mechanicky není problém tak proč by to zaklepalo, a je pak nutná úprava ecu, nebo stačí změnit časování těmi st.v. koly??
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Když to poskládáš spodek atmo a vrch turbo nemusíš upravovat sw ecu ale musíš pomocí vacek snížit dynamickou kompresi která je vyšší díky vyšší statické kompresi. Jednoduše řečeno,snížiš dřívějším zavřením sacího a pozdějším zavřením výfukového(střih ventilu) tlak který ve válci při stlačovaní vzniká. Když to prostě necháš tak hrozí v boostu riziko detonaci před i po zápalu. Sériová ecu 3sgte neví že jsi změnil tlaky a tak pálí pořád stejně. Sice je tam knock senzor jenže mapa pro korekci s tím také nepočítá takže dřív nebo později to zaklepe.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Kliky jsou stejné?Až na spojku
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Spojka 3sge 1,2,a 3g 125kw jsou menší a mají střed 20 zubů. 3sgte 1,2 a 3g a 3sge 129kw mají větší průměr a střed 21zubů.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

libor12 píše:Když to poskládáš spodek atmo a vrch turbo nemusíš upravovat sw ecu ale musíš pomocí vacek snížit dynamickou kompresi která je vyšší díky vyšší statické kompresi. Jednoduše řečeno,snížiš dřívějším zavřením sacího a pozdějším zavřením výfukového(střih ventilu) tlak který ve válci při stlačovaní vzniká. Když to prostě necháš tak hrozí v boostu riziko detonaci před i po zápalu. Sériová ecu 3sgte neví že jsi změnil tlaky a tak pálí pořád stejně. Sice je tam knock senzor jenže mapa pro korekci s tím také nepočítá takže dřív nebo později to zaklepe.
Ked si poviem snad uz nieco o autach a motoroch viem potom si precitam nieco podobne ako clanok hore a zistim ze o tom nemam ani ponatia :)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

¨nooo to si dám kafíčko :lol: v tuhle hodinu... sem nakopanej jak králík, spíš jak klokan :lol: moooment už se to vaří :lol: teď vám to tady rozmrdám a někdo mě napráská :lol: :lol: dobrej dobovej joke :lol: :lol:

no pokus o vtip... :lol: takže co je za prroblém? :lol: kurfa nejedeto :cry safrra co to tu píšu.. akkolvek mu pomožte :? přece tu kočičku nenecháte zemřít!, musí přežít holka!!! na mě nebrte ohledy, já sem absolutně nekompetentní... :lol: já sem jen ozvěna :lol: ze záhrobí
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kandry
Řidič
Příspěvky: 235
Registrován: sob 29.01.2011, 22:33
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kandry »

micron píše:¨nooo to si dám kafíčko :lol: v tuhle hodinu... sem nakopanej jak králík, spíš jak klokan :lol: moooment už se to vaří :lol: teď vám to tady rozmrdám a někdo mě napráská :lol: :lol: dobrej dobovej joke :lol: :lol:

no pokus o vtip... :lol: takže co je za prroblém? :lol: kurfa nejedeto :cry safrra co to tu píšu.. akkolvek mu pomožte :? přece tu kočičku nenecháte zemřít!, musí přežít holka!!! na mě nebrte ohledy, já sem absolutně nekompetentní... :lol: já sem jen ozvěna :lol: ze záhrobí
nesmí zemřít :-(
Mitsubishi Galant 1.8 GLSi 85 Kw SOLD
Mitsubishi Galant 2.5 4WS 4WD 125Kw SOLD
Toyota Celica GT4 ST165 136 Kw NOW:-)
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.
Uživatelský avatar
kandry
Řidič
Příspěvky: 235
Registrován: sob 29.01.2011, 22:33
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kandry »

Nevíte náhodou jestli toyota nemá nějáké doprodeje dílů na staré typy jako je ta moje za lepší ceny?
Mitsubishi Galant 1.8 GLSi 85 Kw SOLD
Mitsubishi Galant 2.5 4WS 4WD 125Kw SOLD
Toyota Celica GT4 ST165 136 Kw NOW:-)
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

2 Libor-já myslel spíš setrvák
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ceny se od roku vyroby spis zvysuji , dnes jsou na hranici ze je lepsi koupit novou fabii nez dily z toyoty :lol:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
kandry
Řidič
Příspěvky: 235
Registrován: sob 29.01.2011, 22:33
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kandry »

Pavo.B. píše:ceny se od roku vyroby spis zvysuji , dnes jsou na hranici ze je lepsi koupit novou fabii nez dily z toyoty :lol:
dají se ceny přirovnat k cenám na http://www.toyodiy.com ??
Mitsubishi Galant 1.8 GLSi 85 Kw SOLD
Mitsubishi Galant 2.5 4WS 4WD 125Kw SOLD
Toyota Celica GT4 ST165 136 Kw NOW:-)
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Engine-R ... ccessories
myslim ze hodne slusna cena a posila do čech.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
kandry
Řidič
Příspěvky: 235
Registrován: sob 29.01.2011, 22:33
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kandry »

spíše mi jde o to jestli nemá někdo nějaké slevy u toyoty,dost by to pomohlo.Motor bude do konce týdne venku a může se začít nakupovat
Mitsubishi Galant 1.8 GLSi 85 Kw SOLD
Mitsubishi Galant 2.5 4WS 4WD 125Kw SOLD
Toyota Celica GT4 ST165 136 Kw NOW:-)
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

kandry píše:
Pavo.B. píše:ceny se od roku vyroby spis zvysuji , dnes jsou na hranici ze je lepsi koupit novou fabii nez dily z toyoty :lol:
dají se ceny přirovnat k cenám na http://www.toyodiy.com ??
prepocet je priblizne x 70 korun , jinak z cen toyoty je na www.originalniautodily.cz sleva 20%

jinak za ty ceny se daji koupit uz performance dily :idea: aspon nektere
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Odpovědět

Zpět na „Celica“