Brzdy celica

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

nie, tych 100km to zvladne
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattyno »

Nemělo by to vadit. Dokud ti ta desticka nevypadne, tak je to dobré :lol:
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

díky :)
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

stefancelicaT20 píše:Kazdy kotuc predsa zhrdzavie do roka minimalne do prvej zimy ja mam moje kotuce hrdzave z vnutra a nechci mi povedat zeby som ich mal menit kazdu sezonu lebo je tam vrstva hrdze, hrdza je v podstate zelezo takze moze mat minimalny vplyv na ochladenie kotuca... moj nazor...
ano, hrdza je v podstate zelezo az na par detailov. narozdiel od zeleza je nemagneticka, nevodiva ma uplne ine tepelne, chemicke a fyzikalne vlastnosti a defacto je kdekolvek na aute absolutne nepouzitelna az neziaduca :D na chladenie to vplyv samozrejme ma ale menit koli tomu kazdu sezonu kotuce je samozrejme blbost ale zanedbat to tiez nemozno.

ako ja som mal zvnutra pekne hrdzave kotuce ked sa menili, dokonca mali asi 2mm pod max povolenu hrubku a auto stale brzdilo ako sa ocakava. len na dake besne jazdy to nebolo

Bisquit: Vacsina dosticiek je zlozena z dakeho brzdneho materialu v praskovej forme a spojiva ktorym zvykne byt zivica. pri prehriati brzd sa zo zivice uvolnuju plyny (podobne ako pri spojke) ktore az do vychaldnutia zabranuju pritlaku dosticky o kotuc vo forme gasplanningu. funguje to vtedy podobne ako airhockey stol :)

no proste zaklad dobrych brzd su dobre dosticky a dobra kvapalina. na kotuci az tak nezalezi
Obrázek
Uživatelský avatar
jaroo021
Řidič
Příspěvky: 225
Registrován: čtv 07.01.2010, 16:02
Bydliště: Lučenec

Příspěvek od jaroo021 »

preto som to vyriesil ze som kupoval kotuce s povlakom ktory zabranuje korozii kotucov...samozrejme s trecej plochy ten povlak zmyzne ale vsade inde ostane takze vnutro kotucov..celo..adt by malo zostan nezhrdzavene..
teda dufam :D
AE111 1.6 20V Black Top 6speed
20V + N/A mood = integra food
20V + garrett = vrchol potravinového reťazca
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

trw kotouce jsou od vyroby striknuty cernou barvou vsude krome treci plochy, takze verim, ze to bude o neco lepsi nez kotouce bez nastriku :)
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Prosím jen pro ujištění 5gen Sti má 4 díry GTi má 5 ?? (jedná se o kotouč)
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

aj sti pofaceliftu ma 5x100
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

jojo určitě ?
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

už jo díky :)
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

stenky píše:
stefancelicaT20 píše:Kazdy kotuc predsa zhrdzavie do roka minimalne do prvej zimy ja mam moje kotuce hrdzave z vnutra a nechci mi povedat zeby som ich mal menit kazdu sezonu lebo je tam vrstva hrdze, hrdza je v podstate zelezo takze moze mat minimalny vplyv na ochladenie kotuca... moj nazor...
ano, hrdza je v podstate zelezo az na par detailov. narozdiel od zeleza je nemagneticka, nevodiva ma uplne ine tepelne, chemicke a fyzikalne vlastnosti a defacto je kdekolvek na aute absolutne nepouzitelna az neziaduca :D na chladenie to vplyv samozrejme ma ale menit koli tomu kazdu sezonu kotuce je samozrejme blbost ale zanedbat to tiez nemozno.

ako ja som mal zvnutra pekne hrdzave kotuce ked sa menili, dokonca mali asi 2mm pod max povolenu hrubku a auto stale brzdilo ako sa ocakava. len na dake besne jazdy to nebolo

Bisquit: Vacsina dosticiek je zlozena z dakeho brzdneho materialu v praskovej forme a spojiva ktorym zvykne byt zivica. pri prehriati brzd sa zo zivice uvolnuju plyny (podobne ako pri spojke) ktore az do vychaldnutia zabranuju pritlaku dosticky o kotuc vo forme gasplanningu. funguje to vtedy podobne ako airhockey stol :)

no proste zaklad dobrych brzd su dobre dosticky a dobra kvapalina. na kotuci az tak nezalezi
dovolim si nesouhlasit... nekvalitni kotouce ti dost silne ovlivni zivotnost brzd pokud se ti po 2 zabrzdenich zkrouti tak jsi v piii a jedes pro nove... na brzdach se nesetri ja na svem daily stroji skode octavii kupuju vyhradni TRW s kotouci vysoce uhlicite oceli... vse ostatni co jsem zkousel stalo zahovno... feroda a podobne sracky fakt stojej za prd... pro neracingove uceli jedine trw a textar... a na kotouci nesetrim a mnenim zaroven s deskama...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

som to skor myslel skor smerom ku vrtanym kotucom, frezovanym kotucom a podobnej kotucovej bizuterii. tam netreba vymyslat zbytocne.

chcel som tym len povedat, ze dostickou mozes vela ziskat alebo stratit, od kotuca sa ocakava len aby ostal rovny. (to ako predpokladam u kazdeho lepsieho vyrobcu, mozno preto lebo som este ziadne nezvlnil)
spekulaicie s kotucami maju prinos ovela mensi ako spekulacie s dostickami. (myslim v nasich beznych podmienkach, ziadne exoticke auta a raketoplany)

sam idem prikladom a na aute mam JC kolom dokola :D
su rovne? su! kym ostanu rovne, budu rovnako dobre ako tie co maju v regali o 2 tisicky drahsie lebo maju 0.2% titanu. zvysok nechavam na EBC doskach
Obrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

stenky> taky mam JC 4x + destičky teda kashiyama... a pohoda. brzdí to fain... ale auto šetřim, takže žádný blbnutí na letišti :lol: na to mě neužije... stačí mi, když letim 170 a nějakej blbec bez blinkru mi tam na dálnici vlítne a předjíždí ve 100km/h-90km/h... ubrzděj to krásně a hlavně nešpiněj desky trony... nepískaj pohoda. + 1x za rok vezmu štětcem bubny (středy na kotoučích) na stříbrno (mam totiž 2 spreje na elektrony a nemam kam to stříkat, pěkně to přilne :-) nátěr vydrží 1/2 roku až rok (1 sezonu)... supr. hezčí než nový
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“