Brzdy celica

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

mintex su len dosticky... nepoznam... ebay su vacsinou kity poskladane hodijako... aj ja mam len brzdice a platnicky wilwood, a kotuce noname...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

zvadnout nemoze ani kotuc, ani dosticka.... zvadne len komplet brzda :-)... nepodcenit vymenu brzdovej kvapaliny
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

biscuit píše:a) zkusil bych idaha..

b) neni to prave spis tema deskama? jak muze kotouc zvadnout? :shock:
desky mam z autokelly niparts tak si myslim ze by nemuseli bejt uplne nejhorsi...
kotouce sou uz napohled vyhraty takovy do modro fialovy a je docela tvrdej pedal
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

kotouč nezvadne, desky se přehřejí a zhorší se brzdné vlastnosti.
Uvažuj trosku než udeláš unáhlenej záver - co asi tam muže na kotoučích vadnout??

Je to jen a jen deskami ( pokud máš tedy brdzic v pohode a kaplina není stará, vodnatá ). Kup si nejaké desky u kterých bude znát aspon výrobce..

Ate mi pískaly, přešel jsem na tRW, brembo ale i zakladní řada feroda je mnohdy kvalitnejší a méne vadne..
Naposledy upravil(a) Idaho dne stř 08.06.2011, 22:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

kotuc je K.O. ak hadze pri brzdeny, teda je zvlneny, alebo ak uz dosiahol minimum hrubku vyrobcom udavanu.... cim tensi, tym skor sa prehrieva... no kedze aj ja mam niparts spojku a niesom snou vobec spokojny, verim tomu ze je to podpriemer... :-(
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

kotuc moze byt klzavejsi najme ked ho uvaris a vznikne nanom taka ako keby sklena vrstva... s platnickami je to tak jak pises...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hug0 »

vložím se do vaší diskuze s dotazem: mám ST202 SS a když brzdím, slyším praskání (já ho slysím od levý přední brzdy, ale je možné že to dělá i pravá) a má toto auto omezovač brzdného účinku na zadní nápravu? děkuju za rady! :) P.S. destičky už sice nejsou nejlepší, ale na výměnu ještě taky ne.
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

zacinam verit tomu ze to bude deskama protoze mi prijde ze po ostrej projizdce se na nich udela asi jako naka spalena hladsi vrstvycka ktera nebzdi a postupem casu kdyz se sjede tak to zase brzdi
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
scream
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: úte 17.05.2011, 09:16

Příspěvek od scream »

tak prehriat sa daju aj dosticky aj kotuc... ked sa prehreje kotuc, tak sa zvlni lebo sa prehreje pekne od stredu a moze ist do kosa... tak ako moj. Pri vysokych teplotach ale vznika nieco ako vrstva plynu medzi kotucom a dostickou zo spaleneho bordelu z dosticiek a kotuca, preto to nebrzdi.

Myslim, ze aj kvalitnejsi kotuc dopadne po case takto http://img36.imageshack.us/img36/9194/img0531fv.jpg a tam uz je asi ta schopnost chladenia cez tu hrdzu dost degradovana.

Takze tak ako uz bolo spominane, cim vacsie, tym lepsie. Tak to platilo aj na bicykli u mna :)
Uživatelský avatar
jay-jay
Řidič
Příspěvky: 256
Registrován: sob 12.09.2009, 09:55
Bydliště: Brumovice u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jay-jay »

moc jsem nečetl co jste psali. Ale já mám EBC turbo grooved kotouče v předu a keramické destičky (z EBAY) teď si nevzpomenu na název a jsem stím spokojený...
TOYOTA CELICA GT
scream
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: úte 17.05.2011, 09:16

Příspěvek od scream »

biscuit píše:plyn zabranujici pritlaku desticek na kotouc? to snad nemyslis vazne ne :lol:
myslim... su to informacie ktore som cital v jednom odbornom clanku (neviem ci nie aj tu na fore), ma to aj vyrobca ATE v materialoch: "Redukované slabnutie brzdného účinku ( vädnutie bŕzd ). Pri extrémnom brzdení dochádza k zahriatiu brzdového kotúča na teplotu nad 800°C a medzi kotúčom a obložením sa pri tak vysokej teplote uvoľňujú plyny, ktoré spôsobujú " gas planing effect "- vädnutie. PowerDisk tieto plyny odvádza drážkami mimo treciu plochu."

Ked si vezmes, ze brzdenie je premena pohybovej energie na tepelnu nieje na tom nic nelogicke. Skus si zahriat nejaku hmotu na 1000 stupnov, ci aspon trosku nezadymi :D
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

scream píše:tak prehriat sa daju aj dosticky aj kotuc... ked sa prehreje kotuc, tak sa zvlni lebo sa prehreje pekne od stredu a moze ist do kosa... tak ako moj. Pri vysokych teplotach ale vznika nieco ako vrstva plynu medzi kotucom a dostickou zo spaleneho bordelu z dosticiek a kotuca, preto to nebrzdi.

Myslim, ze aj kvalitnejsi kotuc dopadne po case takto http://img36.imageshack.us/img36/9194/img0531fv.jpg a tam uz je asi ta schopnost chladenia cez tu hrdzu dost degradovana.

Takze tak ako uz bolo spominane, cim vacsie, tym lepsie. Tak to platilo aj na bicykli u mna :)
Kazdy kotuc predsa zhrdzavie do roka minimalne do prvej zimy ja mam moje kotuce hrdzave z vnutra a nechci mi povedat zeby som ich mal menit kazdu sezonu lebo je tam vrstva hrdze, hrdza je v podstate zelezo takze moze mat minimalny vplyv na ochladenie kotuca... moj nazor...
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Já bych se chtěl zeptat na ostrašující případ co by se mi mohlo stát když bych potřeboval dojet na vlnitejch kotoučich a žalostnejch destičkách ( zdá se mi že už jsou nadoraz) asi 100km na chalupu kde mám pořádné nářádí na výměnu neboli tim co mám doma jsem bez šance. Jel bych po okreskách a samozřejmě s ohledem na tento nedostatek.
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

len opatrne a ak nieco, mas tam rucnu...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

a nemůžu zničit brzdu celou tim že by to brzdilo železo na železo ? kotouč nevadí ten je na odpis
Odpovědět

Zpět na „Celica“