Olej do 6.gen nevím jaký.

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
czmk5
Manager Týmu
Příspěvky: 334
Registrován: čtv 08.11.2007, 00:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Olej do 6.gen nevím jaký.

Příspěvek od czmk5 »

Lidičky jaké lejete oleje do svích Celic 2.0 GT. Nevím jaký tam mám nalít. tedka tam je 15W/40, ale prej by bylo lepší pro ni 10W/40. má nejeto kolem 220 tisíc. a víštak jakou značku olejů tam lijete.
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Řekl bych že záleží na motoru :)

U mojí Cariny 1.6 85kW je předepsané leccos, ale hlavně 15W-40 (minerál), ale lilo se tam 10W-40 (polosyntetika).

Do Corolly 1.4 mi myslím v origo servisu lili to samé, značku Shell Helix.
Já budu v Carině měnit dnes, dám asi Castrol GTX - technik radil že je fajn pro vysokootáčkový motory.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
hanis5522
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10.09.2007, 17:56
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hanis5522 »

Ja mam sice 1.8 6gen ale mě řekli v toyote ze poprve tam mam nalit polosyntetiku, protože nevim
co do toho lil ten přede mnou a jak budu měnit znova tak mam už tam dát
plnou.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

http://www.autopress.cz/mazivarske-myty/ trochu si počti než vyhodíš 400kč za litr oleje. ;) jinak dle mého nemá smysl lit jiný olej,než ten který doporučuje výrobce motoru.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Spookey
Řidič
Příspěvky: 271
Registrován: stř 14.03.2007, 16:39
Bydliště: Brno, sem tam Jesenik
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spookey »

vetsinou se doporucuje lit stejny jako si mel predtim nejlepe i znacku ;-) ja tam liju 5W-40 pac ho tam lil predchozi majitel ;-) a prejit z 5W na 10W neni doporucovano, estli to rikam spravne tak neni dobry prejit z lepsiho na horsi. ve tvem pripade se domnivam ze prechod z 15W ma 10W by mohl probehnout ale mluvim jako laik. doporucuju se zeptat tady z fora libor12, idaho, beaver, a jiny diky kterym dostaneme na otazku rozumnou a spravnou odpoved ;-)

edit: to libor12: nez neco napisu uz je odpoved ;-)
Celica 94' ST202 SS, 3S-GE 129 kW "Vendulka"
Uživatelský avatar
sfyklg
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pon 25.06.2007, 23:56

Příspěvek od sfyklg »

Spookey píše:neni dobry prejit z lepsiho na horsi.
Proč?

Je třeba rozlišit viskózní třídu a výkonovou třídu oleje. Viskózní třída záleží na provozních podmínkách, výrobce vozidla většinou uvádí v příručce jaký viskózní rozsah je vhodný pro jaké klimatické podmínky. Zde změna viskózní třídy na jiný rozsah např. místo 10W40 na 15W40 u starších motorů (jezdících například pouze v létě) nemusí být na závadu, zpravidla klesne spotřeba oleje a motor se lehce ztiší (platí u vyběhaných motorů). Viskózní třída tedy o kvalitě oleje nevypovídá :!: nelze říct, že 10W40 je lepší olej než 20W50, pouze je každý určen pro jiné provozní podmínky.
Výkonostní třídu také předepisuje výrobce (o kvalitě oleje vypovídáú a tam doopravdy platí, že přechod na horší by se něměl :!: provádět. Na lepší provést lze, je dobré nejít ale o více než jednu, dvě třídy nahoru.
Dříve platilo, že z nekvalitních neaditivovaných olejů bylo nebezpečné přecházet na kvalitní aditivované. Dnes jsou kvalitní všechny a přecházet možno dle libosti :) hlavně dodržet výkonostní klasifikaci, u Toyot předpokládám výrobce uvádí API normu.
Naposledy upravil(a) sfyklg dne pon 23.06.2008, 23:01, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
czmk5
Manager Týmu
Příspěvky: 334
Registrován: čtv 08.11.2007, 00:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czmk5 »

ok takže se tomu nestane nic když tam naliji Castrol GTX 10w/40 :?:
Uživatelský avatar
sfyklg
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pon 25.06.2007, 23:56

Příspěvek od sfyklg »

czmk5 píše:ok takže se tomu nestane nic když tam naliji Castrol GTX 10w/40 :?:
Pokud bude mít minimálně stejnou výkonostní klasifikaci 8)
ne neboj, to mít bude, ten motor není žádná novinka
jenom tvoje peněženka asi zapláče, jak tu zmiňoval libor12
Uživatelský avatar
czmk5
Manager Týmu
Příspěvky: 334
Registrován: čtv 08.11.2007, 00:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czmk5 »

já ani nevím jaký je doporučován výrobcem na celdu 2.0 GT 6gen. u slováku na forku jsem našlel tuším 5W/40, ale nekamenujte mě za to. ale žádná značka a tak. peřd tím sem měl favala a feldu a tam sem vždy lil 15W/40 od mogulu a jezdilo to pořád a ne a ne odejít. ale o celdu se prostě bojím aby mě neodašla kvůli špatně zvolenému oleji
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Idaho doporucuje Motul, ja jsem u nej koupil lacinejsi Mogul a motor slape jako hodinky porad, normy ty oleje splnovat musi , ale je zbytecne platit za znacku ( Castrol ) , misto za kvalitu.
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
sfyklg
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: pon 25.06.2007, 23:56

Příspěvek od sfyklg »

czmk5 píše:já ani nevím jaký je doporučován výrobcem na celdu 2.0 GT 6gen.
tak to já taky ne, on nějaký majitel nahlédne do příručky a řekne, já tipuji API SJ.
Viskózní třídu vol podle provozních podmínek. Jezdíš-li jen v létě a delší trasy dej klidně 15W40, jezdíš-li i zima 10W40, pokud navíc krátké trasy a občas se neudržíš a dáš tomu, ikdyž je to ještě studený, můžeš klidně i 5W40, podle mě 10W40 optimum.
On takový Mogul GX-FE se od tvého Castrolu GTX liší jen čtyřnásobnou cenou, jinak mají stejné specifikace.
Motor odejde s olejem správné výkonostní specifikace když:
1) olej tam není
2) olej nemá tlak
3) olej nemá vhodnou teplotu = většinou špatně zvolená viskozita.
(edit: 4) olej tam je, ale už sakra dlouho a olej moc nepřipomíná = špatně zvolený majitel :lol: )
Ale, a teď by mě marketing Castrolu nejraději sežral, ať tam dáš cokoli s api SL (což máš asi v plánu) a viskózních tříd o kterých se tu bavíme tj. 5-15W40, tak ten motor na olej rozhodně nezhyne.
Uživatelský avatar
czmk5
Manager Týmu
Příspěvky: 334
Registrován: čtv 08.11.2007, 00:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od czmk5 »

kurňa už se v tom moc motám takže mám volit API SJ nebo api SL.
Budu to používat pro ježdění po Brně, občas zajedu aji dál Bratislava, Bruntál. takže asi tam dám 10W/40 a když nemáte problém s mogulem tak ho skusím taky. :wink:
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Já dávám Mobil Rally Formula 5W-50 , někdy jedu jen krátké trasy a někdy musím rychleji udělat přesun na přednášky na jinej konec Rebubliky i po dálnici tak ,,trošku" rychleji.Zatím naprostá spokojenost a měním po 8500 km i s filtrem samozřejmně.Vzduchovej mám Green vložku a čistím ho pravidelně taky při výměně oleje.Zatím se mi to vážně vše vrací. Cena samozřejmně není z těch nejlevnějších hlavně když se mi sejdou výměny na obou autech:-)Doky
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
ombre
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1384
Registrován: pát 08.04.2005, 15:17
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od ombre »

czmk5 píše:kurňa už se v tom moc motám takže mám volit API SJ nebo api SL.
Cokoliv, co je abecedně od J (v SJ) dále.
Obrázek
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

sfyklg píše:jenom tvoje peněženka asi zapláče, jak tu zmiňoval libor12
Já bych to neviděl tak tragicky... 4 litry Castrolu GTX 10W-40 mě vyšly na 700kč.
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Odpovědět

Zpět na „Celica“