Filtry

vše ohledně modelové řady Celica
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

celicaNR: neporovnavaj prosim ta WRC a vase seriove auta. ale ked sam pises ze inziniery z toyoty to navrhli na hovno tak to bude pravda. seriove sanie je urcite navrhnute tak aby postacovalo a ked das sportovu vlozku tak tomu mozno pomozes. ked das konus bez airboxu tak to vecsinou len uskodi..hlavne ked mas atmosferu. Neviem ako mas ty rieseny filter ale na GT4 je privod za svetlom, prietokovo to stihat musi z vyssie uvedenych dovodou a mas to aj tepelne izolovane od motora. si nemysli ze ked das bavlnenu vlozku ze ti zrazu stupne prietok na tolko ze nebude stacit ta rura..konus ma vyhodu ze ma vasciu plochu ale to taky najprv musis kupit. ked ma sportova vlozka a konus rovnaku plochu tak by som urcite dal radsej vlozku lebo to mas bez starosti a efekt rovnaky. neviem ci dokonca TTE nerobi vlozky.
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

najidealnejsie by bolo mat filter vo vyske naraznika spredu..ale....
Fikus píše:Co jsem poslední rallye fotil servisní zónu, tak Miciny EVO měly otevřené konusy (ale narvané až u blaťáku co nejdál od motoru a oddělené přepážkou se sáním z kapoty) a celica vlozku v boxu (díru v kapotě má jen na chlazení motoru a vzduch má hnaný z čumáku nárazníku .Mám to,ale fotky sem nedostanu.Leda ti to můžu poslat na mail.
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CelicaNR »

mison,
ad1:sorac, ale ja som nepisal, ze toyota to navrhla na hovno. Asi si nepochopil pointu mojich otazok. keby bola vlozka lepsia, tak asi aj WRC pouziva vlozku nie ?

ad2: mozem porovnavat, nase a wrc auta uz len z toho dovodu, ze aj wrc aj nase auta sa snazia mat co najvacsi prisun vzduchu.

Ked si mal rozobrany seriovy airbox, tak si mozno videl, ako je draha vzduchu dopletena a cez co vsetko ide. Toto sa "tuneri" snazia vyriesit, spravit co "najpriamejsie" sanie bez ujmy na kvalite nasavaneho vzduchu.
Ja ho mam priamo od dolneho naraznika jednou "zakrutou" k airboxu. Tym ze mam sisku, ocakavam lepsi prisun vzduchu, co sa mi aj potvrdilo v zivosti motora.. tak neviem co za pixoviny trepes, ze to je jedno. Keby to bolo jedno, tak hadam je to to iste, resp. horsie, ako si vravel.

A ak by si mal 6thgen, nie je problem montovat filter priamo namiesto dialkoveho svetla. Uz tu niekto tie linky daval na jednu taku verziu.
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

CelicaNR píše:mison,
ad1:sorac, ale ja som nepisal, ze toyota to navrhla na hovno. tak si precitaj co si pisal. Asi si nepochopil pointu mojich otazok. keby bola vlozka lepsia, tak asi aj WRC pouziva vlozku nie ?
zasa trepes o WRC... tvoj motor okolo WRC ani nechodil tak tam je konus akurat tak na okrasu a samozrejme na to na co sportova vlozka. jasne ze je konus lepsi ale s beznymi motormi staci aj vlozka.

ad2: mozem porovnavat, nase a wrc auta uz len z toho dovodu, ze aj wrc aj nase auta sa snazia mat co najvacsi prisun vzduchu.

WRC vzduch stlaca a aj vyfukuje von..kolko si cucne tvoj motor si kludne vypocitaj.1l vzduchu na otacku ked by si mal plne otvorenu klapku. ked ti ten objem dokaze podavat seriove potrubie tak nieje co riesit.

Ked si mal rozobrany seriovy airbox, tak si mozno videl, ako je draha vzduchu dopletena a cez co vsetko ide. Toto sa "tuneri" snazia vyriesit, to ako ty tuner? spravit co "najpriamejsie" sanie bez ujmy na kvalite nasavaneho vzduchu.
Ja ho mam priamo od dolneho naraznika jednou "zakrutou" k airboxu. Tym ze mam sisku, ocakavam lepsi prisun vzduchu, co sa mi aj potvrdilo v zivosti motora.. tak isto by bol zivy aj s bavnenou vlozkou a to preto lebo si zvetsil priechodnost nasavaneho vzduchu a nie tym ze si tam dal konus tak neviem co za pixoviny trepes, ze to je jedno. Naucte sa tu uz kurva aj citat..ja som snad pisal ze ci uz sportova vlozka alebo konus s rovnakou plochou je jedno..tak nekecaj Keby to bolo jedno, tak hadam je to to iste, resp. horsie, ako si vravel.


A ak by si mal 6thgen, nie je problem montovat filter priamo namiesto dialkoveho svetla. Uz tu niekto tie linky daval na jednu taku verziu.
ked uz konus tak jedine poriadne odizolovany a s poriadnym privodom vzduchu lebo si tym skor uskodite ako polepsite. ked nemate prostriedky na taku upravu tak radsej sportovu vlozku. A SPORTOVY FILTER JE BEZ SPORTOVEHO VYFUKU JE LEN POLOVICATA ROBOTA
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od Fikus »

Myslím Morfíku, že už sis přečetl názorů na montáž filtru dost. Co mě se týče :
1) nemám prachy-dám do originál boxu bavlněnou vložku (třeba GREEN) a nemontuju se se sáním atd. Původní vedení bohatě stačí. Jak jsme se shodli s misonem nemá to smysl. Samotná vložka zajisté prospěje.
2)mám prachy-nechám si udělat od ladiče (koupím sám) komplet kit sání, buď se sáním z kapoty nebo nárazníku..., + sport. svíčky (iridium?)+ sport. výfuk (komplet vedení-koncovej tlumič je pro okrasu a zvuk) ... Když už od toho očekáváš nějakej brutus nárust výkonu atd. stojí to moc.
Nejsem nějakej odborník,ale touhle filozofií se řídím.
Ave 2002 - zlatá metal, liftback
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Ja docela taky souhlasim,penize mozna jsou nebo se daji nasetrit,ale fakt je,ze jeste potrebuju delat na aute dulezitejsi veci nez kit sani.Podle myho to vedeni staci.Bavil jsem se s odbornikem a rikal,ze pokud to neni opravdu dobre udelano,tak se muze stat,ze takovy konus misto pridani i dost ubere.Rikal,ze byl s nekolika autama na brzde a konkretne u mereni mondea zjistili,ze jim to dokonce 12koni ubralo.Sice to tam hezky vypada,ale zatim koukam taky spis uz jen na tu vlozku a to taky konkretne od Greenu,protoze ma lepsi material a pri vyrobe je delan s vice vrstvama nez KN.
donald
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 23.02.2005, 14:04
Bydliště: Bystrice u Benesova

Příspěvek od donald »

to Morfik: Kdyz se o to sani tak zajimas,nemoh bys mi doporucit,kde by se dala vlozka rozumne sehnat (na 6.th gen.)

Souhlasim s Misonem,ze ta vlozka je nejjednodussi reseni (tedy pokud do toho nechces utopit poradny prachy)
donald
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 23.02.2005, 14:04
Bydliště: Bystrice u Benesova

Příspěvek od donald »

to Morfik: Kdyz se o to sani tak zajimas,nemoh bys mi doporucit,kde by se dala vlozka rozumne sehnat (na 6.th gen.)

Souhlasim s Misonem,ze ta vlozka je nejjednodussi reseni (tedy pokud do toho nechces utopit poradny prachy)
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CelicaNR »

no comment Mison.

Morfiku, to by som fakt chcel vidiet, ako to ten na Mondeu mal spravene, ze mu to ztiahlo 12k.

A Green, mozem len odporucat, mal som Sparco, ale teraz mam Green a nemozem nadavat.
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

donald píše:to Morfik: Kdyz se o to sani tak zajimas,nemoh bys mi doporucit,kde by se dala vlozka rozumne sehnat (na 6.th gen.)

Souhlasim s Misonem,ze ta vlozka je nejjednodussi reseni (tedy pokud do toho nechces utopit poradny prachy)
zkus se podivat treba na http://www.tuning.cz

Ja tam kupoval svicky a ceny maji lepsi nez jinde a na Greeny do kteryho bych sel ja taky,protoze ma lepsi vyrobni postup a pouzity material tam maji dobrou stalou slevu.
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Kurna proc to naskakalo tolikrat?Porad mi to psalo nejakej DEBUG a ted to tu je milionkrat :)

To ja ne,to on :)

to CelicaNR: No je fakt,ze jsem se taky divil,ja to osobne nevidel,rekl mi to on ze se to tak stalo kdyz s tim pak jeli na brzdu.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

philter cigarettes

Příspěvek od micron »

och no já mam "lampičku červenou, zelená je taky hezká " a přívod standard, vložky nechávám pro slečnu a přepážku mam v srdci. :lol:

pěkně to syčí, a možná to něco přidá na výkonu toť vše.
Odpovědět

Zpět na „Celica“