Filtry

vše ohledně modelové řady Celica
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Filtry

Příspěvek od Morfík »

Zdar panstvo,mam par otazek ohledne filtru.

1) Vzduchovy - nekde jsem cetl,ze kdyz si dam do auta kit primeho sani,tak si musim nechat upravit vahu vzduchu,je to pravda nebo se steluje neco jineho?A taky mate nekdo kit primeho sani a jaky?

2) Olejovy - jak se k nemu dostanu?Staci sundat kryt motoru a uz by to melo jit nebo se musi jeste neco?A taky jaky filtr tam mate?

3) Palivovy - ten se vymenuje zespoda nebo odkud?Sice jsem ho nasel,ale je zezhora docela nedostupny a lehnout pod auto si nemuzu,protoze je nizko,tak nevim jestli se tam potom na rampe dostanu zespoda nebo ne.A taky jaky tam mate ten filtr?

Dik
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

1,nemusis nechat upravit vahu vzduchu
2,olejovy filter tam snad mozes dat hociaky ktory je na tvoje auto.aj tak sa vsetko robi v cine :o)
3, palivovy filter sa vymiena dost blbo, ale ide to z vrchu, len musis vymontovat par veci co tam zavadzaju. hlavne uhlikovy filter. priprav sa na to ze odtial potece dost benzinu a bude smrad.
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Pockej ale od nekolika lidi i u firem na internetu jsem cetl,ze kdyz si dam kit primeho sani,tak se neco seridit musi.

Ten palivovy se fakt neda vymenit jinak?To neni jine reseni nez si pokropit auto benzinem?:)
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

neoponuj misonovi.... ma pravdu
nech si hovori kto chce co chce.......
ked nevyhodis AFM airflowmeter-prietokomer... merac vahy vzduch... je mu uplne jedno co pred neho namontujes, ci tam das kit,rovno sisku, alebo tam nedas nic....
prietokomer ti namera vahu vzduchu a udaje posle do ECU-riadiacej jednotky
ked vyhodis aj prietokomer.... tak budes mat dost problem a budes toho musiet fakt vela nastavovat, lebo ECU nebude vediet ako ma vstrekovat.... budes potrebovat novu prog ECU, alebo aspon map ecu.... a tolko penazi urcite do toho pchat nebudes
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

Ja tam chci zhruba neco takoveho Obrázek

Proste kit primeho sani od KN.Poslete mi fotky kdo mate kit ve svym aute at se muzu podivat jak to mate resene.Normalka na mail,dik.

A jak je to CS s tim palivovym filtrem?To mam taky misonovi verit.

P.S.: Ja se ten clanek pokusim najit at vam to muzu ukazat.
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

to je honda za prve takze taky asi mat nebudes..a konktretne to na tom obrazku ma bud AFM rieseny nejak inak alebo ho tam nema (vymontovene) a riadi to napriklad cez apexi S-AFC II alebo cez MOTEC
Uživatelský avatar
CS
Řidič
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.08.2004, 12:12
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CS »

honda ma inak rieseny afm.... vlastne ho tam vobec nema.... honda je zle prirovnanie....
ako je to s paliv.filtrom.... mison ho menil, tak asi vie o com hovori
CELICA ST205 GTfour TURBO 4WD
Ex CELICA ST205 GTfour WRC TURBO 4WD
CELICA ST185RC Carlos Sainz TURBO 4WD
HILUX DC
INFINITI FX
...
mison
Manager Týmu
Příspěvky: 417
Registrován: pon 20.12.2004, 14:05

Příspěvek od mison »

je..das si pod filter nejaku panvicu. proste ten obsah filtra vytecie..a je toho asi 2-4 deci
Morfík píše:Pockej ale od nekolika lidi i u firem na internetu jsem cetl,ze kdyz si dam kit primeho sani,tak se neco seridit musi.

Ten palivovy se fakt neda vymenit jinak?To neni jine reseni nez si pokropit auto benzinem?:)
Morfík
Řidič
Příspěvky: 227
Registrován: čtv 07.10.2004, 23:50

Příspěvek od Morfík »

mison píše:to je honda za prve takze taky asi mat nebudes..a konktretne to na tom obrazku ma bud AFM rieseny nejak inak alebo ho tam nema (vymontovene) a riadi to napriklad cez apexi S-AFC II alebo cez MOTEC
To ja vim,ze je to honda,bylo to ale pod odkazem na celicu,ale ja to sem hodil jen jako ilustr. foto,netusil jsem,ze to hondy maji az tak odlisne.

Tady je ten kit co chci:

Obrázek

Je to kit primeho sani od KN s oznacenim 57i

Tak se pochlubte vy co tam mate a doporucte neco at jsem zase trochu chytrejsi :)
Uživatelský avatar
EVO500
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: úte 17.08.2004, 21:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EVO500 »

Na Celice tam toho se sanim stejne moc nevymyslis....neni misto.
Obrázek
Fikus
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 14.05.2005, 19:53
Bydliště: J.Hradec

Příspěvek od Fikus »

Mám to někde vyfocené v detailu. Foto ze závodní relly celica (WRC?). Protože má málo místa jak píše EVO, tak nějak upravujou původní box. Chce to dát jen přímé sání (trubku) do nárazníku pro větší nápor vzduchu, dovést do orig. boxu a do něj dát sport.bavlňák třeba od Greenu (bajvoko 1500,-). Už jsem tuhle úpravu někde viděl i na webu, bohužel si nevzpomenu.
[/img]
Uživatelský avatar
eSafa
Řidič
Příspěvky: 252
Registrován: čtv 02.09.2004, 14:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od eSafa »

Toyota Corolla E11
4E-FE, 63 kW/5400, white 6,5Jx14, MICHELIN ENERGY 185/60/R14
http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pic.php?pic_id=501
Uživatelský avatar
EVO500
Člen Týmu
Příspěvky: 46
Registrován: úte 17.08.2004, 21:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EVO500 »

eSafa píše:U WRC je takto: http://www.sweb.cz/aosweb/foto/engine.jpg
WRC ale nema motor 3S-GE ,takze je to trochu jina kategorie :D
Maji motor samozdrejme preplnovany,takze Saci filtr neni na Intake Manifoldu,ale na Turbu.
Uživatelský avatar
CelicaNR
Navigátor
Příspěvky: 124
Registrován: úte 13.07.2004, 08:04
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CelicaNR »

No moj kedysi vyzeral takto:

http://www.imagestation.com/picture/sra ... c5ae64.jpg

Teraz mam na tom este namontovane sklo, takze ho pekne vidim a duni stale rovnako.. Prave vcera ked som bol v servise menit predne dosticky brzdove, tak som nechapal, aky ma to auto zvuk.. no strasne daco.
Komanche

Příspěvek od Komanche »

mam pocit ze nekde v cizine to resej presunem baterky do kufru a misto nej davaj sisu, ne?

jinak vymena benzinovyho filtru je strasny srani, aspon u corolly, pac je to na absolutne nepristupnym miste... ja tam daval koupenej u Spei Servisu, stal myslim kolem 500Kc... (http://www.spei.cz/)
Odpovědět

Zpět na „Celica“