silentbloky

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

8) cau trochu sem si tady neco precetl nebudu k tomu rikat nic cimz bych nekoho mozna nastval a to nechci. Uz sem auto na komplet polyuretan stavel jak ste se tu docetli-pokud si je nechate delat rozmyslete se na co to chcete na tvrdy sport se da pouzit 95% tvrdosti ale na kompromis mezi serii a tvrdym sportem 60-70%
Uživatelský avatar
vitsild
Člen Týmu
Příspěvky: 23
Registrován: sob 14.04.2007, 17:36
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od vitsild »

Pořídil jsem celý komplet polyuretanových silentbloků od http://superpro.motorteam.eu/ na svou celicu 4wd a můžu jen doporučit.
AVENSIS WG 2008 2,2 D-4D D-CAT 130kw
EX CELICA 4WD CS 1992 152kw
Petr 01
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: čtv 08.06.2006, 18:44
Bydliště: Praha

silentbloky

Příspěvek od Petr 01 »

Zlepsili se jizdni vlastnosti?O kolik je to tvrdsi?
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

nějaxe v tom jejich katalogu neorientuju, já shánim silentbloky do ramen zadní nápravi, mám kdyžtak v záloze ještě plán B, ale radši bych silenbloky co tam patří
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

garfielld píše:nějaxe v tom jejich katalogu neorientuju, já shánim silentbloky do ramen zadní nápravi, mám kdyžtak v záloze ještě plán B, ale radši bych silenbloky co tam patří
Cus!
uz jsem to psal nekde vyse...v katalogu jsem mel taky pekny hokej :)
Tohle mi poslali mailem:

"Kompletní sada zadní nápravy vypadá takto:

R Sway Bar Mount To Chassis Bush SPF0462-_ _K 2B Measure bar
diameter 14,16mm available
R Control Arm - Inner Front Bushing SPF2730K 2B,2T ST182 & ST184
R Control Arm - Outer Bush SPF2731K 8B,4T ST182 & ST184

T - jsou ocelové trubičky, do nich přijde šroub a jejich obal tvoří
polyuretan. B - jsou pouzdra a v tomto případě budou dělená, tzn. nasazena z obou stran každého uložení a na koncích s osazením kvůli přesnému vymezení axiální vůle."

Dal jsem to tedy neresil a nechal si to poslat...pak pisnu jak jsem dopadl :)
Btw, jaky je plan B? :D
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

ta cena je strašná ( ale spon podel jejich ceníku na webu ) ale bohužel na celdu to moc výrobcu nedelá :(

nemáte nejaké refernce do ciziny na jejich kvalitu? slyším o nich vubec poprvé..
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

jak to dopadlo?

Příspěvek od micron »

vrže? ducá? nevrže? neducá?.... kurnik po vánocích hodlám definitivně zlikvidovat ten pazvuk někde kolem pz ramena.... už 6 let mě serčí...po přejetí kanálu nebo retarderu...myslim že dost rasí i tlumič... ideální by bylo nejspíš koupit celý completo rameno... já chci aby JC nakopčili ramena, všechny ty stabil. tyče komplet i s blockama... proč to nevyráběj??? origo je přepísklý. za 1/3-1/2ceny jsou schopný to mít! poptávka by byla... :twisted: ps vrže to někomu i na levý straně??? nebo nás všechny prudí jen ta pravá zadní???
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

Ja vrzal na obou stranach, delaly to pricne ramena, vyresil jsem to tak ze jsem je povolil na tolik, aby nebyly volne a matici jsem zalepil pojistovacim lepidlem. (pritom silace vypadaly jako nove...)
Drzi to a nevrze to :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

no teda

Příspěvek od micron »

tomu lepidlu bych rozhodně nevěřil... teda pokavaď to neni pattex 8) ne fakt takhle to řešit nehodlám... to je riskantní...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

No je to na specialne na srouby ze, drzi to bezpecne 3-4 mesice, takze parada :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

Slíbil jsem, že se hodím info, až budou ty polyuretanove siláče. Asi Vás teď zklamu, ale nakonec jsme se rozhodli pro jiné řešeni, jak z důvodu nekonečné doby dodáni, tak z akutní potřeby výmeny těch původních výplní.

Začnu pekně od začátku. Samotná demontáž ramen je to nejhorší, co Vás u toho může potkat. Obě ramena drží přes celou těhlici jen 1 dlouhý šroub a dostat jej ven chce mimo jiné hlavně pevné nervy. Koroze za ty roky udělala svoje a neobešli jsme se bez nahřívání autogenem :D Foták nebyl k dispozici, tak snad postačí fotky z mobilu...

Výlis výplně ramene

http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=1648

Rameno se šroubem + původní výplň.

http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=1650

Ve středu výplně je něco jako ložisko, které se někdy nejspís točilo, ale komplet ho sežrala rez. Časem se tedy začala protáčet celá výplň v rameni, takže kov na kov - příčina vrzání, skřípění atd...

BTW, na druhé straně ramene(u kastle) je výplň guma-kov. Tato strana ramene je uchycena speciálním šroubem na doladění geometrie nápravy.

Jako nové výplně jsme použili upravené čepy ramen ze škodovky 120. Malý průmer se však neobešel bez vymezovacích vložek vyrobených na míru :D

http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=1649

http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=1647

http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=1652

http://www.toyotaklub.cz/forum/album_pi ... ic_id=1653

Pak už jen stačí vše do ramene nalisovat a hodit ramena zpět, což byla taky sranda :D

Co se týče jízdích vlastností, rapidně se nezměnili, subjektivně je Celda o malinko měkčí.

Zatím jsme stihli pořešit jen Ujovu Celdu, na tu moji se vrhneme co nejdřív :D
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

taková otázečka, jaxi dokázal vyndat ten dlouhej šroub? já do něj zkoušel bušit ale ani se nehnul a nechci do toho mlátit moc, abych ho nezdeformoval, napadlo mě to nahřát?
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

garfielld píše:taková otázečka, jaxi dokázal vyndat ten dlouhej šroub? já do něj zkoušel bušit ale ani se nehnul a nechci do toho mlátit moc, abych ho nezdeformoval, napadlo mě to nahřát?
Zdravim!
No, je to tam napsano, nahrivali jsme to autogenem. Jen kladivem si rict nedal :D Stridave jsme ho poklepavali a otaceli, az vylezl...

Jen bych jeste doplnil, ze ty silace ze skocny jdou na autokelly sehnat za cca 60kc/kus. takze za pakatel + jeste nekde nechat vysoustruzit ty vlozky. Nejhorsi je prace :?
Uživatelský avatar
Petr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 02.06.2005, 09:19
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr »

tak tím jsem si prošel před 5 rokama taky jsem tam dával siláče ze škodovky i vložky a slouží to dodnes oprava za 200kč a v toyotě by 4 tyčky stáli 12tis.
někde jsem tu tu na foru psal ale to už je dávno
dělal jsem to přesně jak vy akorát to nefotil dnes už fotím vše
tak at slouží
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

TAk to cumim! moooc dobre jste to vyresily... BTW, jak se steluje ta sbihavost, nebo geoska, ja to mel vytahle, ale nejak jsem na to neprisel.. nebo jsem byl s tim ze tam nic takovyho nejde! Vim ze ten sroub, nebo matka ted nevim presne ma na sobe navarenou takovou podlozku, to je ono? Jinak ten dlouhy sroub mi taky nesel na jedne strane, na druhe ano, ale zavazi tam preci podelne ramena, ne? ty sly v pohode oddelat?
Jinak fakt super prace :wink:
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Odpovědět

Zpět na „Celica“