1.8 VVT-i výrobní vada motoru

vše ohledně modelové řady Avensis
Odpovědět
cubafire
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26.05.2016, 15:44

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od cubafire »

To je asi pravda... :-( Kurna už jsem se to auto dost těšil, ale asi to fakt nemá smysl... Který motor je ještě dobrý mimo 2.0 VVTi i z dieselu, protože v té ropě se opravdu neorientuju... nevíte někdo o autu do cca 120k v kombi?
Uživatelský avatar
a1bert
Manager Týmu
Příspěvky: 307
Registrován: úte 13.05.2008, 11:45
Bydliště: EU T25 1ZZFE, E210 M20A-FXS

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od a1bert »

a zjistoval jsi jestli ten motor neni uz opravenej ? (najdi si tady na foru jak se to pozna - je tam tusim jina nebo preznacena merka oleje)
cubafire
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26.05.2016, 15:44

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od cubafire »

Kdyby to dělal tento majitel, tak by mi to řekl, když jsem se ptal na spotřebu oleje a kdyby to dělal předchozí majitel, tak by to nedával do AAA, kde to tento člověk koupil... takže do toho nepůjdu... zkusím se podívat po 2.0 VVT-i.
Svata
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23.10.2016, 14:25

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od Svata »

Prosím Vás jsou tady majitelé vozů s motorem 1,8 Vvt-i výroba do 06/2005. u kterých by se problém se žraním oleje neprojevil? Děkuji
tabika
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 26.03.2012, 18:21

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od tabika »

Svata píše:Prosím Vás jsou tady majitelé vozů s motorem 1,8 Vvt-i výroba do 06/2005. u kterých by se problém se žraním oleje neprojevil? Děkuji
Měl jsem T25 1.8 2004 najeto 85000km a olej nežrala.
avensis T27 1.8 valvematic
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od Idaho »

Svata píše:Prosím Vás jsou tady majitelé vozů s motorem 1,8 Vvt-i výroba do 06/2005. u kterých by se problém se žraním oleje neprojevil? Děkuji
Ano jsou, závada se projeví u cca 75-80% techto vozu ale existují svetlé výjimky..moc jich není :( většinou jak najedou 120 a více tis km začne se to projevovat, u málokterých se to projeví pod 100tis ( otázkou je kkterá v dnešní dobe má reálne pod 100tis - to je spíše utopie )
Svata
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23.10.2016, 14:25

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od Svata »

Idaho píše:
Svata píše:Prosím Vás jsou tady majitelé vozů s motorem 1,8 Vvt-i výroba do 06/2005. u kterých by se problém se žraním oleje neprojevil? Děkuji
Ano jsou, závada se projeví u cca 75-80% techto vozu ale existují svetlé výjimky..moc jich není :( většinou jak najedou 120 a více tis km začne se to projevovat, u málokterých se to projeví pod 100tis ( otázkou je kkterá v dnešní dobe má reálne pod 100tis - to je spíše utopie )


Děláš si srandu? Proč to nezakážou prodávat?... Ja myslel že třeba každé 10 auto se pokazí. Proč to bazaristi odkupujou? Na sautu je nejvic avensisu těch 1,8vvti z benzinu

To je fajne no zítra mám jet s ave 1,8vvti 2005 do toyota ostrava na předkupní prohlídku ten bazarista ma i ave 2004 - kombi 2.0 16V benzin takže asi radši tam zajedu s tím dvoulitrem a tu 1,8 nechám. Zvláštní je, ale že když jsem se ptal toho příjimacího technika během toho jak jsme se domlouvali na termínu jestli je častá závada pruník tho oleje do motoru tak mi řekl že o ničem takem neví. Pak jsem se mu zmínil, že jsem to četl na netu a on mi řekl ať nevěřím všemu co se kde píše...
Uživatelský avatar
a1bert
Manager Týmu
Příspěvky: 307
Registrován: úte 13.05.2008, 11:45
Bydliště: EU T25 1ZZFE, E210 M20A-FXS

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od a1bert »

Svata píše:Děláš si srandu? Proč to nezakážou prodávat?
kdo, treba narodni vybor? :D:D
Svata píše: Zvláštní je, ale že když jsem se ptal toho příjimacího technika během toho jak jsme se domlouvali na termínu jestli je častá závada pruník tho oleje do motoru tak mi řekl že o ničem takem neví. Pak jsem se mu zmínil, že jsem to četl na netu a on mi řekl ať nevěřím všemu co se kde píše...
no ja si taky myslim ze kdyz to rika ten chlap a navic to nebylo v TV hovna, tak to urcite nemuze byt pravda (navic jak rikas, kdyby to byla pravda tak by to (ONI) urcite zakazali ;)

ty servisni bulletiny toyoty, co te jimi strasime, vyrabi po vecerech mistni trollovaci oddeleni aby umele srazelo ceny bazarovych 1zzfe tojot....

jestli mas na vyber i 2.0 tak bez do 2.0 tam te ceka max vymena lambda sondy...

BTW: co cekas od toho servisaka ti tohle tvrdi ?
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7648
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od biscuit »

sem se zas pobavil nad bazaristama a tim, jak jim stale nekdo veri, byt i jen jediny slovo :-)
pro odreagovani od problematiky :-D :
https://www.stream.cz/porady/autobazar
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Svata
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23.10.2016, 14:25

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od Svata »

a1bert píše:
Svata píše:Děláš si srandu? Proč to nezakážou prodávat?
kdo, treba narodni vybor? :D:D
Svata píše: Zvláštní je, ale že když jsem se ptal toho příjimacího technika během toho jak jsme se domlouvali na termínu jestli je častá závada pruník tho oleje do motoru tak mi řekl že o ničem takem neví. Pak jsem se mu zmínil, že jsem to četl na netu a on mi řekl ať nevěřím všemu co se kde píše...
no ja si taky myslim ze kdyz to rika ten chlap a navic to nebylo v TV hovna, tak to urcite nemuze byt pravda (navic jak rikas, kdyby to byla pravda tak by to (ONI) urcite zakazali ;)

ty servisni bulletiny toyoty, co te jimi strasime, vyrabi po vecerech mistni trollovaci oddeleni aby umele srazelo ceny bazarovych 1zzfe tojot....

jestli mas na vyber i 2.0 tak bez do 2.0 tam te ceka max vymena lambda sondy...

BTW: co cekas od toho servisaka ti tohle tvrdi ?
:D:D Ok díky za názor 1,8 jsem nechal v bazaru a 2.0 je prodany:)
šimpi
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 19.05.2010, 12:07
Bydliště: K.Vary

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od šimpi »

Mám avíka 1.8 benzin liftback vyrobeného v dubnu 2005 a najeto 314000 km.
Spotřeba oleje prakticky žádná. Musel jsem ale již vyměnit světlomety, kondenzátor klima a v Německu mě vloni při návratu z dovči v chorvatsku zradil startér (400 euro). Jinak je to držák.
Kdysi jsem četl, že problém ovality motoru byl odstraněn u tohoto typu vyráběných od května 2005.
Ale mám asi jen kliku.
Avensis T25;1,8/2005
Uživatelský avatar
jozino
Člen Týmu
Příspěvky: 55
Registrován: ned 12.03.2006, 11:59
Bydliště: Bratislava

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od jozino »

Mám Avensis 1.8 VVTi 6/2005 z bazaru nabehané 130 000km a po roku na odmerke neubudol absolutne olej. Pravdepodobne bol predchadzajuci majitel na zvolávačke lebo ako je ta odmerka na olej, tak na zltom drziaku na vyťahovanie je svetlozelenou farbou urobená značka. Motor ide jak víno :)
Toyota Avensis 1.8 VVTi
Sworld
Člen Týmu
Příspěvky: 10
Registrován: pát 03.05.2013, 12:25

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od Sworld »

Ahoj,

rád bych se podělil o zkušenosti s 1.8 VVTi 1ZZ-FE. Tento typ mám a tak jako u většíny byla spotřeba oleje skoro 1 litr na 1000 KM. Jedinou možností bylo rozdělat motor. Ojniční ložiska byly pár set km před smrtí, patrně předchozí majitel nedolil :) ..... Problém ale nebyl s ovalitou jak se píše v úvodním příspěvku. U těchto avensisů bylo tuším 6 děr v pístu pro odvod oleje. V novější verzi 2003 nahoru už jich bylo 10. Konkrétně v mém případě byly odtoky zanešené, zapekly se kroužky a přestaly se pohybovat. Takže písty vyčistit ( perfektně mi fungovat čistič grilů, který dokonale vše rozpustil ), vyvrtal jsem další díry do pístů aby jich bylo víc a daly se nové kroužky. Od opravy už cca 30.000 km a olej se ani nehne.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od Idaho »

Sworld píše:Ahoj,

rád bych se podělil o zkušenosti s 1.8 VVTi 1ZZ-FE. Tento typ mám a tak jako u většíny byla spotřeba oleje skoro 1 litr na 1000 KM. Jedinou možností bylo rozdělat motor. Ojniční ložiska byly pár set km před smrtí, patrně předchozí majitel nedolil :) ..... Problém ale nebyl s ovalitou jak se píše v úvodním příspěvku. U těchto avensisů bylo tuším 6 děr v pístu pro odvod oleje. V novější verzi 2003 nahoru už jich bylo 10. Konkrétně v mém případě byly odtoky zanešené, zapekly se kroužky a přestaly se pohybovat. Takže písty vyčistit ( perfektně mi fungovat čistič grilů, který dokonale vše rozpustil ), vyvrtal jsem další díry do pístů aby jich bylo víc a daly se nové kroužky. Od opravy už cca 30.000 km a olej se ani nehne.

Problém s ovalitou je práve dusledek toho když se jezdí déle s temi zapečenými kroužky. Kroužky ztuhnouv jendé pozici a vydírají steny válce - tím vzniká ovalita..
Pokud je ovalita na hranici tolerance, nebo i lehce za ní ( oprava se "odflákne" ) tak nové koužk ymohou v mnoha případech zpusobit že motor skutečne olej nežere. Potom už zámeží jen na které pozici ve válci je vydřeno a je ne otázkou času než to začne žrát znovu.

měřil jsi vůbec ovalitu sten válců?
zeshop71
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: ned 12.05.2019, 19:24

Re: 1.8 VVT-i výrobní vada motoru

Příspěvek od zeshop71 »

Ahoj, to jste mě nepotěšili... mám 2.0 VVTI a žere olej hodně.. předchozí majitel zanedbal výměny. A řešení? Celkem drahá sranda
Odpovědět

Zpět na „Avensis“