Nová Corolla - Havarijní pojištění

vše ohledně modelové řady Corolla
Uživatelský avatar
pagoc
Člen Týmu
Příspěvky: 40
Registrován: ned 17.09.2017, 17:51

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od pagoc »

kadel píše:16000 platim na ravku, ale je v tom 1800 pronajem auta, 0% nebo 2000. Koop

Edit: kecam, 16000 je to bez nahradniho auto, necelych 18000 je to vcetne. Zkus si tady na foru najit Vokurka. Solidni pojišťovak, mam pres nej pojisteny vsechno
již mám pojištěno. Od Toyoty jsem měl nejlepší nabídku.
RAV 4 Hybrid, Selection 2018
Corolla 1.6 CVT Executive, Pearl White, r.v. 12/2017 (EX)
Ford Mondeo 2.2 TDI (129kW) r.v. 2009 (EX)
Ford Focus 1.6i (74kW) r.v. 2006(EX)
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od amulet »

Tak ty rozdíly budou kvůli velikosti města. Allianz ji totiž zohledňuje ve výpočtu pojistného a co jsem se díval na jejich kalkulačku, tak rozdíl třeba mezi Prahou a okresním městem je 30%, což ve výsledku znamená rozdíl klidně několika tisíc...
Tak jsem se uklidnil, že to tedy nebylo o mém špatném vyjednávání ;-)
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
rogerer
Manager Týmu
Příspěvky: 373
Registrován: ned 12.03.2017, 20:27

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od rogerer »

já mám kompletku od toyoty (allianz), drahý jako p.... je to něco kolem 20K... vč. GAP, náhradních aut, max. limitů atd., ale hlavně 1% spoluúčast (při škodě do 100tis dokonce 0%) - což je nejvíc nejlepší na různý šťouchy od parkování tupců v praze, rejhy apod.......ikdyž corolle se to zatím tak nějak vyhejbá
Potom co mi v Praze jedno auto ukradli, jedno objeli klíčem, další odřeli popeláři popelnicema apod. , nenechávám nic náhodě :-D
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Active LED Trend+, 2017
(ex)Toyota Avensis Kombi 1.8 Active Trend+ , 2016
(ex)Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kw Dynamic, 2013
(ex)Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2001
(ex)Škoda Octavia 1.9 TDI, 2009
(ex)Renault Clio 1.4, 1998[/i]
amulet
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: stř 14.01.2015, 21:59

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od amulet »

Jojo, kdybych si bral to pojištění v plné palbě jako ty, tak mi to na těch 20T také vyšlo. Holt příplatek za Prahu :mad:
Když jsem tu cifru viděl poprvé, myslel jsem, že mě omejou. Na druhou stranu, to roční pojistné je ve finále tak 3-4% hodnoty vozu, zvažoval jsem, jestli mám za tři roky pojistky (kdy je tam GAP) vyplatit cca 30T za havarijko pojišťovně, aniž se něco stane nebo havarijko nemít a riskovat případnou nehodu s třeba 2-3násobnou škodou, kdy budu navíc mít navždy bourané auto (s GAPem při totálce bych měl dostat prachy na nové), tak jsem si tu pojistku radši vzal.
Nakonec se nic nestalo, ale pojistky nelituju.

Ještě doporučuji po 3 letech, kdy GAP skončí, si nechat udělat v Toyotě přepočet pojistky, výrazně to klesne. Allianz mi nechtěla slevit ani korunu (!!!), tak jsem šel do Toyoty, na jejich radu jsem přešel z původní 5% spoluúčasti na 1% (s tím, že v Toyotě mi slíbili, že při opravě u nich nebudu platit ani to :wink: ) a oproti původní částce pojištění jsem spadl na polovinu (on se v tom samozřejmě také projevuje pokles hodnoty auta...).

BTW mi poradili, ať si neuzavírám speciální pojištění skel (stojí další 3T), že se případné poškození dá uhradit normálně z havarijka.
Toyota Auris TS 1.4 D-4D r.2014
Toyota Corolla Wagon 1.6 r.1998 (ex)
rogerer
Manager Týmu
Příspěvky: 373
Registrován: ned 12.03.2017, 20:27

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od rogerer »

ty skla taky nemám :-)
Já jediný co jsem hlavně chtěl bylo GAP, náhradní auto min. na 14 dní a 1% spoluúčat..... protože na předminulým autě dvě rýhy (někdo asi klíčem) 14 dní po sobě pokaždé na jiném dílu = dvě pojistné události = 2x 5.000 CZK -..... takhle to mám případně za 0 a můžu tam jezdit s prominutím s každou hovadinkou. Na minulým autě (operák) jsem opravoval před vrácením 3 škrábnutí (ani jedno moji vinou) - přední nárazník, zadní nárazník a zadní blatník - celkem to byly faktury asi za 50 tisíc vč. náhradního auta (spoluúčast nula)
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S Active LED Trend+, 2017
(ex)Toyota Avensis Kombi 1.8 Active Trend+ , 2016
(ex)Škoda Rapid, 1.2 TSI 77kw Dynamic, 2013
(ex)Alfa Romeo 156 2.4 JTD, 2001
(ex)Škoda Octavia 1.9 TDI, 2009
(ex)Renault Clio 1.4, 1998[/i]
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od kadel »

Jo jo, nahradni auto je podmínkou. Mam asi 1500 denni pujcovne a 14 dni. Nejvetsi voser byl kdyz auto kvuli narazniku bylo tejden v servisu a ja si musel pujcovat po rodine auta.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
hanes73
Manager Týmu
Příspěvky: 399
Registrován: ned 10.04.2016, 06:20

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od hanes73 »

Kompletní pojištění přímo od Toyoty, jsem v podobné cenové hladině, jako Pagoc.
Toyota Corolla E09, hatchback, 1.3 12 V, r.v. 1991 (ex)
Toyota Corolla sedan, 1.6 Valvematic 6MT, Active Trend+, r.v. 2016 (ex)
Toyota Corolla sedan, 1.6 Valvematic CVT, Executive, r.v. 2017
Toyota C-HR, 1.8 HSD, full pack, r.v. 2019
MilanR
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: pát 09.11.2018, 01:45

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od MilanR »

Blaza píše:Ahoj, Corollu Aktive Trend+Led jsem kupoval v dubnu letošního roku. Kompletní havarijní a povinné i s Gapem u Uniqy 8600 s 1% spoluúčasti. Nenech se ukecat a hledej levnější než nabízejí.

taky mám uniqa loni 7400, letos od listopadu kompletní za 7800 +480 právní asistence
Toyota Corolla 1,6 Valvematic, Manuál, Active Trend+ Led, 2017, bílá
šimon
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 31.01.2019, 21:33

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od šimon »

Na novou jsem měl taky přímo od toyoty, vycházelo to nejlíp. Po skončení gap jsem pak sjednal pro mě nejjednodušší cestou přes srovnávač. Na 8tis. se ale nedostanu.
Tose
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19.02.2019, 18:46

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od Tose »

Ahoj,

využiji tady tématu plus přihodím vlastní zkušenost.
Nová Corolla kupovaná v létě 16 - pojištění u Allianz od dealera, havarijní + povinné (GAP 3 roky) 18k na člověka bez bonusů nakonec za 9k na člověka s bonusy za 200m.

K mému dotazu, jestli by se někdo podělil o zkušenost při opravě nárazníku. Nabouraný vůz na parkovišti, uplatňováno havarijko. Dáno do autorizovaného dealerství. Vše ok, jen mě zarazilo že oprava je řešena zakitováním narazníku a přelakováním. Očekával bych standardně výměnu narazníku za nový. Tedy trochu v tom tuším vychcanost dealerství, kdy jim od pojišťovny vypadne na sklad nový narazník z mé pojistky a ten můj narazník jenom "oblepí".

Díky
thd02hr
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: ned 25.08.2019, 17:15

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od thd02hr »

Prave jsem dostal nabidku od Uniqy, kde mam i obytnaka. POV+HAV 100+100, 3 roky gap, asistence, skla spoluucast 500 Kc a plneni neomezene, kasko 10% nebo 10000 mi staci. Celkem 7200Kc/rok...
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1389
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od farnell »

Síce to nesúvisí s poistenim ako takým ,ale....
https://www.topspeed.sk/uskodi-autickar ... #komentare
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
androids
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: pon 24.06.2019, 15:11

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění (Nie Allianz !)

Příspěvek od androids »

Mam spolufinancovanie (uver) od (nenazranej) Toyota Financial Services (dalej TFS). Pri ceste do zahranicia (Ukrajina) som po kupe auta + poistenie zistill, ze Allianz nepoistuje celu europu. Pri ceste na Ukrajinu (karpaty) som si musel zaplatit druhe poistenie povinne+havarijny u CSOB. Vyhoda u CSOB je krytie celej EU, GAP 5 rokov (allianz iba 3 roky). Vzhladom na to, ze TFS parazituje (nie len na 3.99% uroku, ale) aj na poistkach u Allianz, nema zaujem zmenit poistenie k CSOB.
Smejdi tvrdia, ze sa to zmenit neda :biggrin:, aj ked je poistka pisana na nich. Jedine riesenie spociva, vyplatit ich z ineho zdroja, vykopnut Allianz ich nenazranemu managementu a ist vlastnou cestou.
TC TS NG19, 1.8 HEV, 3U5, Executive
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od MartinHSD »

to, že allianz nepokrývá ukrajinu je blblé, ale každého to trápit nebude. Jinak nevím co čekáš když to kupuješ na úvěr, podstatou leasingu vždy byl zisk. Co si pamatuji tak vždy a všude musel zákazník akceptovat pojištění dané leasingovkou. Navíc zcela upřímně těch 3,99 není tak strašné, záleží na jakou dobu to je a jak vysoký ten úvěr je. Cena pojistky od Toyoty také není z těch nejdražších. Já mám pojištěnou Corollu u Toyoty ( 5 % + GAP ) pro mne jedna z nejlepších poměr cena/výkon co jsem dostal ( 11 tis ). Kooperativa, Allianz a ČP byly od 16 do 25 tis. ČSOB jsem nezkoušel.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
androids
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: pon 24.06.2019, 15:11

Re: Nová Corolla - Havarijní pojištění

Příspěvek od androids »

asi si nepochopil co som uviedol. zjednodusene: maju zisk z uveru (3.99%) + zisk z poistky. takze skryty zisk a teda 3.99% je vyssie ako sa nam zda.
TC TS NG19, 1.8 HEV, 3U5, Executive
Odpovědět

Zpět na „Corolla“