cd-mp3/wma

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
John Barley
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11.02.2019, 20:55

Re: cd-mp3/wma

Příspěvek od John Barley »

Ahoj, nesetkali jste se někdo s tímto: Koupil jsem to "čínské cosi", dle příspěvky výše. Mám rádio ID W58831 typ W58824, takhle vypadá rádio u konektorů v běžném stavu: http://imgWorld.cz/uaojbNoBLW.png. Červeně je zaznačen port 6x2, kam by měla přijít kouzelná krabička.. Risknul jsem to a konektory sprostě přepojil. "Krabička" fungovala první den, druhý už ne a všiml jsem si, že rádio nereaguje na polohu klíče Acc/Off - ty dva káblíky, které jsem odpojil tohle řídily. Takhle je to špatně-hrozí vybití baterie. Setkali jste se někdo s tímto, můžu si dovolit propojit konektory paralelně k sobě a pak připojit do rádia? To se mi jeví jako možná cesta, ale nejsem si jistý, jestli s tím rádio pochodí - konkrétní piny na originále jsou obsazeny i na "krabičce". Předem děkuju za rady.
Toyota Avensis Kombi 1,8 VVTi, 2006 FL
Uživatelský avatar
a1bert
Manager Týmu
Příspěvky: 307
Registrován: úte 13.05.2008, 11:45
Bydliště: EU T25 1ZZFE, E210 M20A-FXS

Re: cd-mp3/wma

Příspěvek od a1bert »

no to tve originalni zapojeni je divne (kam ty draty vedou asi netusis, co?)

kazdopadne ja mel s tim cinskym bazmekem trochu jiny problem: pri startovani nekdy kleslo napeti prilis nizko, a ta krabicka se dostala do stavu ze nenabootovala, ale pritom byla stale zapla s vysokym odberem proudu, takze mi pres noc uplne vybila baterku. projevovalo se to tak, ze radio nenalezlo cdchanger (krabicku) ale pritom usb flash zastrcena do usb stale svitila

vyresil jsem to tak ze jsem pin 12 (BAT+) vytahl z konektoru a pripajel k pinu 11 (ACC+), takze krabicka dostava napajeni jen pokud je zapnute zapalovani (a kazde vypnuti zapalovani ji kompletne odstrihne od napajeni)
Uživatelský avatar
John Barley
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11.02.2019, 20:55

Re: cd-mp3/wma

Příspěvek od John Barley »

Děkuju za Tvou odpověď. Jak jsem psal výše "hrozí vybití baterie" - bylo to po stejné zkušenosti jakou jsi měl ty, během pracovní doby vybito.. S velkou pravděpodobností to byl shodný stav krabičky jako píšeš ty, protože v tu chvíli krabička nefungovala. (netušil jsem takovou zradu s odběrem)

Kam vedou ty dva drátky nevím. Nicméně výše jsem psal, že po přepojení za krabičku (2 drátky nezapojeny vůbec) i samotné rádio samovolně nenaskočilo po otočení do polohy Acc a stejně tak po ručním zapnutí se nevypnulo při otočení do polohy off. Z toho dedukuju, že ty dva drátky dávají rádiu vědět o poloze Acc..
Jestli to dobře chápu, tak rádio bere napájení rovnou z baterky a dostává signál o poloze Acc/Off zvlášť.

Prosím Tě můžeš mi vysvětlit značení pinů na konektoru, je nějaké obecné pravidlo pro všechny takové konektory nebo je to na nich dokonce vyznačené? (mám to zastrčené za rádiem, tak se nepodívám). Tvoje úprava se mi líbí, jako jistota, že to nevybije baterku.

Objednal jsem kabel Y pro svedení obou konektorů do jednoho (bez nutnosti něco rozkuchat). Až přijde, pustím se znovu do rozborky..
Toyota Avensis Kombi 1,8 VVTi, 2006 FL
Uživatelský avatar
a1bert
Manager Týmu
Příspěvky: 307
Registrován: úte 13.05.2008, 11:45
Bydliště: EU T25 1ZZFE, E210 M20A-FXS

Re: cd-mp3/wma

Příspěvek od a1bert »

Uživatelský avatar
John Barley
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11.02.2019, 20:55

Re: cd-mp3/wma

Příspěvek od John Barley »

děkuju za schéma, na straně 9 je W58831, rozmístění konektorů odpovídá.. Konektor 6x2, který mám v autě zapojený je spojen s pinem 9 a 10 - Bus Communication (TX). Krabička má tyhle piny taky využité (fialový a bílý kablík). Bohužel nevím, jestli si můžu beztrestně dovolit komunikaci propojit.. než dojde káblík budu hledat další info - jestli teda ještě nevíš další věci ty? :)

Napájení z baterie na Acc je možné přepojit, jak jsi psal. Čísla pinů odpovídají.

Ještě jednou díky za informace.
Toyota Avensis Kombi 1,8 VVTi, 2006 FL
Uživatelský avatar
John Barley
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: pon 11.02.2019, 20:55

Re: cd-mp3/wma

Příspěvek od John Barley »

Jen doplním výsledek zapojení:

použil jsem Y kabel pro svedení obou konektorů do jednoho. Napájení, které měla krabička rovnou z +baterie, jsem předělal na Acc. Krabička funguje až na jednu věc: když ji nechám nabootovat (zapnu rádio) ještě před startem-funguje, když ovšem nastartuju s vypnutým rádiem, pak zapnu, tak za jízdy není možné krabičku navolit jako CD changer.. Napětí do ní jde (vidím na rozsvícené flashce). Napadá Vás nějaká souvislost?
Toyota Avensis Kombi 1,8 VVTi, 2006 FL
Globus
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: sob 23.12.2017, 16:54

Re: cd-mp3/wma

Příspěvek od Globus »

Dobrej všem, tak jsem pořídil Yatour a v pohodě. Bere karty a usb do 8Gb. Chová se jako CD měnič.
Díky všem.
Globus
Odpovědět

Zpět na „Avensis“