Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

nová modelová řada - nástupce Corolly
vaseks
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 17.04.2018, 10:02

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od vaseks »

Já mám auto od srpna loňského roku ve výbavě executive, najeto zatím 16 tkm, předchozí auto byl ford focus II (2.0 lpg). S autem jsem zatím spokojený, vím do čeho jsem šel :-). Žádnými neduhy z recenzí netrpí, i hluk z odletujících kamínků není nijak brutální (jen o malinko hlučnější než v předchozím fordu). Autu bohužel chybí výkon a točivý moment v nízkých otáčkách, ale když se vytočí nad 4000 ot/min, tak to celkem jde. Podvozek je i trochu lepší než ve fordu, v zatáčkách drží i o fous líp (a to mám jen 16´) ale je naladěn měkčeji. Posilovač moc zpětné vazby nenabízí, ale to je dnešní neduh elektrických posilovačů, ve fordu bylo krásně cítit, kdy se auto blížilo na hranu s adhezí. Motor je jinak ideální k předělání na LPG, má nepřímý vstřik, bez turba a vůle ventilů se vymezují hydroštely, místo pro nádrž je docela dost velké (najetu na plyn kolem 700 km). Sezení v autě je příjemné, trochu mi vadí vyšší hrana okna, že si člověk nemůže položit na ní loket, aniž bych neměl pocit, že si vykloubím rameno. Na zadních sedadlech by mohlo být více místa, rozvor 2600 mm není kdo ví co, ale dospělý, co jsem tam vezl, tak si nestěžovali. Ovládání infotainmentu je docela intuitivní, nevýhodou ale je, že nemá ovládání hlasitosti kolečkem, ale musí se buď přes dotykovou obrazovku nebo tlačítkem na volantu, jinak jsem rád, že obrazovka netrčí nad palubovku, protože by mi to při jízdě v noci dost rušilo. Kufr je docela velký, rovnou při koupi jsem si ale pořídil gumové rohože, tak se nemusím bát, že ho někde ušpiním. Přikoupili jsme si i panoramatickou střechu, teď když jedu občas v jiným autě bez ní, tak mám divný pocit :-) ten prosvětlenej interiér stál za každou kačku navíc. O full led světlech už toho bylo řečeno dost a musím jen souhlasit, že jsou skvělý.
Toyota Auris 1.6 LPG TS Executive 2018 - minulost
Toyota Corolla 1.8 hybrid GR 2022
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od slabostka »

a k tej panoramatickej streche - načo je to dobré? myslím nejaký prínos... problémy sú čo som čítal- tuhosť strechy? znížená výška interiéru? prehrievanie interieru v lete? navýšenie ceny? - napíš mi či ide len o ten pocit svetla nad hlavou...
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Kocúr »

A aký je prínos povedzme kabrioletu? No asi podobný.
Sú veci ktoré je možno ťažko vysvetliť.
Motorkári by vedeli rozprávať.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Ota12
Navigátor
Příspěvky: 82
Registrován: ned 03.02.2019, 21:41
Bydliště: Brno

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Ota12 »

Diky za nazory, pomohlo v rozhodovani. Jeste zkusebni jizda a pak rozhodnuti :)
Toyota AURIS TS, 1.6 Valvematic Active Trend 2018
KIA Cee'd SW 1.4 LPG 2014
KIA Cee'd SW 1.4 CVVT 2010
Volvo, Passat
Nissan Primera 2.0 4 modely
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2004
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od slabostka »

Kocúr píše:A aký je prínos povedzme kabrioletu? No asi podobný.
Sú veci ktoré je možno ťažko vysvetliť.
Motorkári by vedeli rozprávať.
- kabriolet je špeci karoseria, panoramatická strecha je príplatková vec, je v tom trošku rozdiel.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od farnell »

Ako pre koho.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Kocúr »

Človek si kúpi kabrio pretože nemá strechu, nie preto že má špeci kasňu. A aký je prínos nemať strechu? Asi ako znásobenie pocitu zo strešného okna. Emócia. Viac za tým hľadať asi nieje čo.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od farnell »

Osobne v Cabrio prínos nevidím. Kto z nás ho využije.
Pano strecha je trochu o inom.
Ak by bola rozumná cena za celok tak prečo nie.
Ale v princípe je to stále o pocite.
A ak by bola bezpečnosť v takom vozidle hazard tak to určite nik nebude vyrábať.
A pokiaľ ide o teplo tak podľa mňa je jedno či je to strecha z plechu alebo zo skla. Dnes i tak už asi len málokto sadne v lete do auta bez klímy.
A ak by dakto namietal tak aj klíma sa dá pouzit s rozumom.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
vaseks
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 17.04.2018, 10:02

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od vaseks »

slabostka píše:a k tej panoramatickej streche - načo je to dobré? myslím nejaký prínos... problémy sú čo som čítal- tuhosť strechy? znížená výška interiéru? prehrievanie interieru v lete? navýšenie ceny? - napíš mi či ide len o ten pocit svetla nad hlavou...
Pro mě je to příjemnej pocit z více světla, člověk pak nemá až takový pocit uzavřený krabice. Ještě lepší pocit to bude pro ty, co budou sedět na zadních sedadlech. Myslím, že rozdíl v tuhosti asi není nikdo schopen zpozorovat, leda nějakými výpočty, já žádný pocit kroucení nepozoruju a to občas zatáčky dost říznu. Interiér se v létě výrazně nezahřívá, jelikož má střecha zasouvací clonu, která střechu zakryje. Já měřím 180 cm a nad hlavou mám místa dost, ono je paradoxně nad hlavou (se zasunutou clonou) více místa, možná mezi okrajem panoramatický střechy a horním okrajem dveří bude max o 1 cm míň, ale neproměřoval jsem rozdíl mezi aurisem s klasickou střechou a s panoramatickou, možná že rozdíl vůbec není.
Toyota Auris 1.6 LPG TS Executive 2018 - minulost
Toyota Corolla 1.8 hybrid GR 2022
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Kocúr »

Tebe by sa asi napríklad nepáčilo čierne čalúnenie stropu, že. Mne teda áno. A to som inak klaustrofobik.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
vaseks
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 17.04.2018, 10:02

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od vaseks »

Kocúr píše:Tebe by sa asi napríklad nepáčilo čierne čalúnenie stropu, že. Mne teda áno. A to som inak klaustrofobik.
ono vše je o zvyku, ale v noci by mi to určitě nevadilo :D
Toyota Auris 1.6 LPG TS Executive 2018 - minulost
Toyota Corolla 1.8 hybrid GR 2022
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2536
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od Kocúr »

Ota12 píše:Dobry den,

pridavam se k prispevku a prosbe PetrCH

Jsem majitelem KIA CEE'D SW 1.4 CVVT (73kW) od 2014, predtim stejny typ od 2010. Az na par drobnosti, maximalni spokojenost, vcetne servisu. Nyni planuji obmenu na novy CEED 2018, zase 1.4 CVVT. Pri pohledu do ceniku a moznych konfiguraci me zklamalo (eufemismus :) ), ze vyhrivani sedadel a alespon zadni parkovaci sensory jsou az v nejvyssi vybave Exclusive a jeste musim mit paket Winter. KIA to zrejme povazuje za luxus. Nepotrebuji nejakou super vybavu, ale tyto dve veci tam musi byt. Vyhrivany volant a parkovaci kamera to uz by byl komfort navic. Parkovaci kamera mozna je, ale jedine s navigaci, kterou zas tak nutne nepotrebuju

Takze se divam po mozne alternative a krome Hyundai (podobny pristup jako KIA) mi vychazi Toyota Auris TS 1.6 Valvematic s paketem Trend. Cena sice o trochu vyssi, ovsem na druhe strane za vyssi cenu dostanu navic 24kW, parkovaci kameru a predni sensory.

Po precteni rady clanku na tomto foru se ovsem skrabu na hlave (pomijim nicnerikajici prispevky), protoze mi pripada ze
Toyota Auris TS zas takova vyhra neni. Od nekterych ne prilis lichotivych nazoru na vykon motoru, vrzani v interieru, vibrace, piskani brzd atd. A k tomu vyhrady k Toyota servisu (v Brne).
Uz jsem byl v Toyote v Brne, cekam na nabidku. Auto jsem si prohledl, posedel, na jizdu teprve pujdu. Celkove spokojenost. Interier mi pripada o trosku tesnejsi nez v KII, palubni deska je vice kolmo, ale celkovy dojem dobry. Libi se mi pekne usazena obrazovka, parkovaci kamera je super. Sedadla nemaji tak dobre vedeni jako v KII, jsou trosku tvrdsi, ale v pohode.

K pripadnym ustepacnym zduchancum ke KII. Uz nejsem nejmladsi, 11 let jsem jezdil s firemnimi Nissany ( Primery 103 kW, uz v roce 2005 parkovaci kamera v zakladu), chvilku Volvo S40, Passat. Najeto asi 750.000 km. Uz nepotrebuju trhat asfalt a startovat na kazde krizovatce jako prvni. 73 kW mi staci, nekdy by se par kW navic pri predjizdeni samozrejme hodilo, ale pocitam s tim a podradim si, kdyz je potreba. Navigaci a tempomat povazuji za veci zbytne. Mel jsem je ve trech poslednich autech a vyuzival jsem je zcela minimalne.

Dekuji za ochotu, informace a podnety
Čiste len technické údaje čo som našiel na nete o tvojej 1,4CVVT - 73kW, 134Nm, 0-100 za 12,7s.
Nový Ceed som našiel len s 1,4MPi - 73kW, 134Nm, 0-100 za 12,9s.
Auris TS má 1,6Valvematic, 97kW, 160Nm, 0-100 za 10s.
Auris je aj prázdny agilnejší, s lepším zrýchlením. Ak ho naložíš bude rozdiel ešte výraznejší.

To že má auris čelo palubky viac kolmo ja osobne beriem ako pozitívum - pocit voľnosti, vzdušnosti, viac priestoru v pozícii vodiča.
Ohľadom nelichotivých skúseností s aurisom. No pozri, ak sa pri aurise riešia ako zásadné problémy hlučnosť výfuku či rezonancie v interiéri, pískanie bŕzd, tak na fórach niektorých iných výrobcov automobilov sa riešia ako zásadné problémy vadné rozvodové reťaze, pokazené prevodovky, prieniky oleja či chladiacej vody do oleja s opravami za rádovo tisíce eur... Neviem ako KIA ale myslím že ten auris je v tomto ohľade celkom terno.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od farnell »

Práve som bol na STK. A Auris má vseobecne dobré meno.
Moje auto je rok 2007.
Spojka pôvodná, tlmiče pôvodne, predné zavesenie povodne. Motor vykazuje emisie v norme.
Čo viac si priať.
Auris ak sa dakde v predaji nájde tak si stále drží cenu okolo 5000€ a ak sa predá tak takmer okamžite.
Je treba viac okolo toho písať?
Ja si myslím, že nie.
Takže predpokladám že aj súčasné novšie kusy sú stále dobrý nákup.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
MiBo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1478
Registrován: pon 30.06.2014, 10:49

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od MiBo »

farnell:
Tak do 50-ky pokoj /STK/ potom uz bude CHR......
Ale mna zaujima po odborbej stranke ako dopadlo cidlo (rychlosti kolesa)-ABS?
Uživatelský avatar
farnell
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1427
Registrován: pon 07.03.2016, 20:43

Re: Koupě Auris benzín, poraďte prosím.

Příspěvek od farnell »

Vyčistenim konektora.
Okolo bol bordel a dnu boli kontakty zaoxidovane.
Kábel mi zostal, ak chces môžem ti ho posunut. :-)
Dokonca mi prešli aj LED náhrady v hlavných svetlách....
A uvidíme či CHR alebo Corolla.
V prípade prvého by som musel dokúpiť box a v prípade druheho počkať na bodykit alebo oblepit dvere karbónom.
Toyota Corolla 1.8 TS Trek 2021
"Rozprávaj tak ako Ti zobák narástol"
Odpovědět

Zpět na „Auris“