Zimní na Priuse IV

vše ohledně modelové řady Prius
Odpovědět
dumardus
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20.04.2016, 17:03

Zimní na Priuse IV

Příspěvek od dumardus »

Poprosím nějaké doporučení, ideálně osobní zkušenost. Momentálně stále obutý na letních 17 , ale vůbec se nebráním 15 nebo 16. Díky :bigups:
Lexus IS F
Prius (4 gen.)
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od ježek2 »

...přehodil jsem na zimní v úterý...16'...zůstaly mi z P III i s disky,205/55/16/ Nokian WR 4- po třech zimách cca 6mm, jen jsem musel nechat namontovat CUB.
Zkušenosti ? - zkušební průjezd a začala blikat kontrolka pneu,protože to hledalo kody...mačkal jsem TPMS asi skoro všemi způsoby - nic...Zajel jsem do Bestdrive,kde mi kola přezouvali - nebyli schopni kody načíst :?: :( ...takže přejezd do AS Toy - že to udělají - samo,že prvně objednat....Jenže cestou domů / po cca 5 km/ kontrolka zhasla sama - od té doby - asi 150 km dobrý - nesvítí...žeby se to samo načetlo po tolika km ? - snad...
Takže asi AS bude zbytečný...nebude....po výměně zadního celého nárazníku nefunguje dobře autoparkování..vlevo do řady to parkuje že neotevřu dveře - vpravo senzory řvou 1.5m od vedlejšího auta...tři týdny to měnili a ještě nedokonale... :angry:
ale to ke kolům nepatří...
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od JirkaVejrazka »

Ja jsem mel uz z Toyoty na Priuse II Dunlop WinterSport a byl jsem s nimi spokojeny. Pak jsem je po letech vymenil za Nokiany WR 3 a pocitove se mi zdaly horsi. Ted jsem si na Plug-in koupil znova ty WinterSporty, ale nasazene je jeste nemam.
dumardus
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20.04.2016, 17:03

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od dumardus »

a jaké máš rozměry těch WinterSportů? Ve velkém TP mám povoleno 195/60 r 16 89h 6j x et 45, ale na US prius foru tam např doporučují 195/65R15. Ale u při výměně celých kol může právě nastat problém s TPMS...? Proto někdo používá ty externí hlídače TPMS.
Lexus IS F
Prius (4 gen.)
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od JirkaVejrazka »

dumardus píše:a jaké máš rozměry těch WinterSportů? Ve velkém TP mám povoleno 195/60 r 16 89h 6j x et 45, ale na US prius foru tam např doporučují 195/65R15. Ale u při výměně celých kol může právě nastat problém s TPMS...? Proto někdo používá ty externí hlídače TPMS.
Na Priusu II jsem mel 195/55R16, na Plug-in mam 195/65R15 (podle TP a letnich). Nechal jsem si je poslat do Toyoty a tam mi je pristi tyden nahodi. Zaroven u toho vyresi TPMS.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od ježek2 »

Tak Plug-in je zas něco jiného..a asi i měsíce výroby?...dumardus : já mam zas v TP zapsáno : 195/55/16 -87H...pojišťovna kvůli "205" nic nenamítala...
dumardus
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20.04.2016, 17:03

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od dumardus »

ježek2 píše:: 195/55/16 -87H...pojišťovna kvůli "205" nic nenamítala...
Možné je to, že pojišťovna bude něco namítat až při škodní události :D Jen aby mohla zkrátit plnění

V Ostravské Toyotě mi řekli, ať jezdím dál na původních 17 a jenom je změním na zimní. :roll:
Lexus IS F
Prius (4 gen.)
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od ježek2 »

..jo,to je možný,že by mohli potom krátit...snad se to nestane...ptal jsem se na to "škodního technika" při prohlídce....no,ty současné zimáky asi ještě jednu nebo dvě zimy a pak uvidím / teď je na nich najeto cca 20 t km/ - já tedy s těmi Nokiany mám dobré zkušenosti - na minulé generaci držely perfektně v břečce a nebál jsem se ani vyššího sněhu v neprojetém pruhu - auto občas sice blikalo,houkalo,ale držel stopu a jel jak z praku - koncerny se slepicí na čenichu nestíhaly v kopci...ale blbnul jsem takhle jen vyjímečně :mrgreen: :mrgreen: - poznat,na co si může člověk troufnout v krizi...uvidíme,co letos na IV.
V servisech napovídají kdeco - hlavně,aby si zákazník koupil gumy od nich /předražené/...Já výhledově,až sjedu ty origo 17' asi přejdu i na letní 16 - podle info i tam by měla jít spotřeba o něco níž...
JirkaVejrazka
Člen Týmu
Příspěvky: 63
Registrován: úte 09.10.2018, 12:00

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od JirkaVejrazka »

To znam, takhle jsem pred lety s Priusem II vyjel v Adrspachu na kopec, pod kterym se marne stridave snazily tri Oktavky. To jsem mel jeste ty WinterSporty.

Nic proti tem Nokianum nemam, jen jsem mel proste pocit, ze jsou o maly chloupek horsi nez ty Dunlopy.
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od ježek2 »

...jasan - tohle nemůžu posoudit -ale taky možná WR4 už jsou zas o chloupek dál...nejde nám o to,co je lepší,ale aby nás to v bezpečí vytáhlo,kam a odkud potřebujem,žejo?tady na Vysočině to platí dost... - ale měl jsem letní Dunlop blueresponse - a byly výborné..příště snad nebude problém ty zimní Dunlopy5 vyzkoušet...
dumardus
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20.04.2016, 17:03

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od dumardus »

Tak nakonec budu jezdit na Continental WinterContact TS850 P 215/45 R17.
Po zimě napíšu své dojmy. Na Priusu III jsem měl na zimu 15 na IV budu mít 17...uvidíme.
Lexus IS F
Prius (4 gen.)
Uživatelský avatar
ježek2
Manager Týmu
Příspěvky: 325
Registrován: úte 25.03.2014, 16:56
Bydliště: Jihlava

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od ježek2 »

...koupené kde,v AS ?....a i nové disky,nebo jen přezouváš?...první seznámení se sněhem už tento týden bylo - jelo se fajn,ikdyž už kamiony stály s muselo se přejíždět přes najeté koleje - bez problémů,semtam blikla asistence,brždění taky dobrý - jen už musím myslet na to,že ty gumy jsou starší... :mrgreen: :mrgreen:
...tak vím zase kulový,jestli jen pneu nebo i disky...a co snímače?.... já koupil CUBy, v pneuservisu je nebyli schopni načíst - v Toy AS se uvolili,že to udělají - jenže po dalších cca 15 km přestala kontrolka svítit :shock: :shock: ..žeby si auto samo načetlo kody s nových snímačů ?..někde u sousedů se psalo,že je to třeba načíst přes Toydiagnostiku...uvidím příští měsíc, až mi budou ladit parkovací čídla...
Naposledy upravil(a) ježek2 dne pon 26.11.2018, 07:15, celkem upraveno 2 x.
dumardus
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20.04.2016, 17:03

Re: Zimní na Priuse IV

Příspěvek od dumardus »

koupeno přes známého v Polsku.
Lexus IS F
Prius (4 gen.)
Odpovědět

Zpět na „Prius“