Check hybrid system

vše ohledně modelové řady Prius
Uživatelský avatar
bluepeter
Člen Týmu
Příspěvky: 53
Registrován: sob 02.09.2017, 17:59
Bydliště: Michalovce

Re: Check hybrid system

Příspěvek od bluepeter »

Inak ked je to vadný kontaktor(rele,stykač) tak je to súčasť batérie . a ked chodíš na kontroly tak by to mala pokrývať záruka.
dumardus
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20.04.2016, 17:03

Re: Check hybrid system

Příspěvek od dumardus »

Opraveno? Pokud ano, tak co to bylo?
Lexus IS F
Prius (4 gen.)
johnbirkof
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: ned 10.07.2016, 07:16

Re: Check hybrid system

Příspěvek od johnbirkof »

Este to nieje opravene dal som to do 1 firmy ktora sa zapodieva autoelektrikarstvom a zatial co viem mi povedali ze je to chyba prevodovky su tam 2 motory 1 stoji 3800€ a 2. stoji 2500€ zatial nevedia ktori to je ale ja som uz zohnal prevodovku pouzitu za 250€ tak dufam ze to bude opravene co nevidiet
potom dam vediet
Uživatelský avatar
ondrik
Řidič
Příspěvky: 263
Registrován: ned 15.05.2005, 13:11
Bydliště: Povazska Bystrica, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Check hybrid system

Příspěvek od ondrik »

Zvlastne. Kazdopadne odloz tu staru, zlu...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Check hybrid system

Příspěvek od esprit »

Přijde mi divné, že by porucha elektromotoru způsobila tolik různých chyb. Spíš bych to tipnul na problém s invertorem. Naštěstí ten se dá taky snadno sehnat z bouraného auta a instalace je jednodušší.
dumardus
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: stř 20.04.2016, 17:03

Re: Check hybrid system

Příspěvek od dumardus »

Těch věcí může být několik např:
https://www.youtube.com/watch?v=CZwqGFpkDAQ
nebo jak jsem se dočetl na polském fóru o Priusech, tam zase pro změnu přišli na to, že to způsobila vadná vodní pumpa...
nebo tady
https://forum.autobazar.eu/toyota-prius ... 74-60.html
Lexus IS F
Prius (4 gen.)
johnbirkof
Člen Týmu
Příspěvky: 13
Registrován: ned 10.07.2016, 07:16

Re: Check hybrid system

Příspěvek od johnbirkof »

No tak konecne auto v poriadku
na jskor mi povedali ze odisla prevodovky ktora bola vymenena za 200€ robota a zohnal som ju za 250€
problem bol stale rovnaky potom mi povedali ze v invertore je zly tranzistor ktory sotji viac ako cely invertor novy tak som zohnal z ineho auta invertor ktory stal 100€ za vymenu zobrali 200€ pretoze museli zo spodu vymenit kryt ktory bol poskodeny + samozrejme diagnostika ktoru robili viac ako 8hod kym prisli na chybu
cele na komplet so spotrebnym materialom, robota atd. to stalo 850€
co som aj celkom spokojny lebo v toyote chceli len za invertor 2500€ + vymenu invertoru to som sa radsej ani nepytal

ps: som si vsimol ze prevodovka ako bola v neutraly tak nieco malo mi v nej hrmotalo ako keby bolo nieco odpadnute - tak ci tak som rad ze najskor vymienali prevodovku lebo na zaklade nej som zistil kontakt na vrakovisko v cadci ktory mi potom predal invertor naozaj za velmi dobru cenu 100€
ved posudte sami
esprit
Řidič
Příspěvky: 193
Registrován: čtv 13.08.2015, 16:29

Re: Check hybrid system

Příspěvek od esprit »

Takže výsledek je, že problém byl v invertoru? Problém v neutrálu může být jen volnější řetěz. V ostatních režimech je buď stále v tahu, nebo se vůbec nehýbe.
Odpovědět

Zpět na „Prius“