výmena oleja CVT

vše ohledně modelové řady Rav 4
Odpovědět
MLHATV
Člen Týmu
Příspěvky: 1
Registrován: úte 12.09.2017, 11:34

výmena oleja CVT

Příspěvek od MLHATV »

Zdravím, nemá niekto manuál, postup výmeny oleja v CVT prevodovke? objem 9,0l, mení sa aj filter? Ročník 2010, 2,0. V Toyote mi povedali, že nemenili pri 60.tis. V knihe je jasne uvedené 4 roky/60tis. Takže bezodkladne idem meniť. Ravka má teraz 86tis. Ale na tento model sa mi nepodarilo nájsť videjko:(
Uživatelský avatar
DavidDDD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 724
Registrován: ned 19.10.2014, 09:49

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od DavidDDD »

Prius - ta obrazovka je droga :-)
EX : Prius, Lexus RX h, LC120, LC100, Previe,Camry...atd.
Nyní LC100 (nafurt) + Prius+ a Verso 1,8...
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od slabostka »

Vypustit.....vymenit filter....naliat kolko vytieklo.....skontrolovat hladinu za studena....prebehnut po nastartovani vsetky polohy volica.....skontrolovat hladinu.,.po jazde kontrola za tepla....pozor na spinu...prach....nic tam nesmie spadnut.... Na mierke by mali byt dve stupnice - za tepla a za studena, hladina sa s teplotou meni....
K preplachu....nikdy som nerobil lebo nemam pristup ale som skepticky ci to zasadne zmeni zivotnost cvt. Usetrene peniaze vlozit do prasiatka.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od rafkař »

[quote="slabostka"]Vypustit.....vymenit filter....naliat kolko vytieklo.....skontrolovat hladinu za studena....prebehnut po nastartovani vsetky polohy volica.....skontrolovat hladinu.,.po jazde kontrola za tepla....pozor na spinu...prach....nic tam nesmie spadnut.... Na mierke by mali byt dve stupnice - za tepla a za studena, hladina sa s teplotou meni....

Je spousta převodovek, já nemám měrku ani díru na ní, ani v druhé gen nebyla a měla být.
Já nemám mít výpustný šroub, ale mám ho.
O proplachu si má nechat jen zdát? Co magnety? Na ty se má taky vyslat?
Proboha snad si někdo nemyslí že dokáže odborně vyměnit olej v automatu?
Jen výměna filtru vyžaduje sundat spodní víko.
Pokud nemáte na odbornější servis... no napíšu to jinak: pokud nemáte na banány, tak nemůžete mít opici, chcípne.
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
slabostka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1940
Registrován: stř 12.08.2015, 22:13

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od slabostka »

Tak ja ti tvoj nazor neberiem... Mam doma dve auta s cvt,mam servisne manualy vyrobcov. Ziaden preplach vyrobca nepredpisuje a vymena nieje ziadna veda pokial mas zdvihak a rozum v hlave. Filter je pod vanou a dat vanu dole je co? Vodikova bomba? Ako kludne si to rob, cvt na rozdiel od klasickeho automatu olej nezaserie lebo tam niesu lamely. Ja pisem z mojich skusenosti t.j. 4 vymeny v cvt. Kludne kaps a ich stroj na preplach. Urcite neposkodi. Za mna ani nepomoze. A zabudol som ze k filtru je dobre kupit a vymenit aj tesnenie vane.
A ake magnety si myslel? A banany? Len idiot plati viac nez treba.
RAV4 HSD AWD 2021
Suzuki Vitara 1.4 boosterjet A/T 2018
Auris HSD 2012
Nissan Almera Tino CVT 2002 LPG Zavoli
Fiat Punto CVT 2000
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od rafkař »

On toho výrobce nepředepisuje....
A mělo by se toho dělat a nedělá a na ostatních blbostech jako jsou stěrače či destičky chce vydělat.
U mojí Rafky je celoživotní náplň, z Toyoty mi odpověděli, že 200tis je životnost, chtěl jsem olej vyměnit v Toyotě a přesto to nedokázali viz moje příspěvky.
Rozhodně nepatřím mezi ty kteří vyhazují peníze oknem, mám 9 té SUV jen proto že šetřím na rozumném místě, ale olej v automatu přenechám odborníkům.
Sám jsem si rozebral sedačku a opravil molitan který popraskal a začal se drolit a bortil se sedák, nový molitan stojí 6tis, mě to vyšlo na 80kč. Papundekl na kapotě stojí 6tis ja to mám za 300, baterku i s výkupem staré mě vyšla na 1700, přední kotouče a desky za 3500 a už je taam mám 15tis a ve fajnu...
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od tomikm »

No nevím, zda přední kotouče a desky za 3500 byly to pravé ořechové. Aby ti ty kotouče dřív neshnily.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od rafkař »

tomikm píše:No nevím, zda přední kotouče a desky za 3500 byly to pravé ořechové. Aby ti ty kotouče dřív neshnily.
Proč by měly shnít? Max jsem riskoval hlučnost nebo zvlnění a to si piš že bych je uměl vrátit,
Už jsem dokázal vrátit auto v záruce. Korejskou hnojůfku Tuscon před 10ti lety.
Byly se slevou zaměstnance Stahlgruberu, takže by stály asi víc ale uz je tam mám rok a nepískají, nevlní se a byl to dobrý kauf! Ještě mám jednu sadu :mrgreen:
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od tomikm »

Jak myslíš, také jsem kdysi koupil levné kotouče a dřív než jsem je sjel, tak mi prolezly rzí.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
rafkař
Manager Týmu
Příspěvky: 429
Registrován: stř 07.09.2011, 16:38

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od rafkař »

tomikm píše:Jak myslíš, také jsem kdysi koupil levné kotouče a dřív než jsem je sjel, tak mi prolezly rzí.
Myslím dobře, tyhle jsou na cajku. Zevnitř chlazení po roce jsou zdravý a zvenčí je natírám každé jaro i s brzdičema asi jako každý tady :mrgreen: Nikdo přeci nesnese u auta za třičtvrtě mičudy koukat skrz krásné lité kola na rez na kotoučích a na patinu spinavých brzdičů že? :wink:
Stejně jako odtraňuju lepidlo ze starých závaží z kol atp :mrgreen:
RAV4 HSD AWD 2018
ex-RAV4 4gen 2.0 Multidrive Valvematic 2013
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: výmena oleja CVT

Příspěvek od tomikm »

Ale nenapsal jsem, že zreznou za rok. Počkej ještě pár let a uvidíš, pokud je tedy za nějaké tři roky nesjedeš, neznám tvůj roční nájezd.
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Odpovědět

Zpět na „Rav 4“