celica přehřívání

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

chystam sa to riesit, uz mam vyhliadnute chladice, aj napojenia...
chladic oleja 9radovy (255x68x50) cena 70eur kumne nieje zla :-)
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

votecc> nikdo to neřešil, protože u 3sge neni problém a voda to uchladí... pokud se jedná o standardní 3SGE bez úprav. Jedinej problém byl, a to mi ukázala ihned ručička teploty... když znenadání prdla hadice co vede právě k chlazení oleje a tekla z ní voda... ale po dolití vody se dalo normálně ject i když tam byla díra - vodotrysk :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

tak vyměněno těsnění pod hlavou bylo úplně připečené,gufera taky k.o. a ke všemu byl i prdlý ventil a ted už i dokonce spínají sahary bez problému
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

teď už chybí jen reklama... firma těsnění pod hlavou je? byla :wink: od profíků nebo psst :lol:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

a to těsnění pod hlavou origo z toyoty původní jejich cena 2500 a já ho platil 1500
Uživatelský avatar
votecc
Řidič
Příspěvky: 169
Registrován: sob 05.07.2008, 20:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od votecc »

gabko24 píše:chystam sa to riesit, uz mam vyhliadnute chladice, aj napojenia...
chladic oleja 9radovy (255x68x50) cena 70eur kumne nieje zla :-)
Samotny 9radovy chladic nevim jakou muze mit ucinost pri zvedani vykonu u 3sge, ja mam 19ku olejovy chladic aktivne chlazeny ventilatorem a pri plne zatezi jsem v klidu nad meritelnosti budiku coz je nad 160 stupni.... :)
-----------------
Celica T23 2000 - Sold
MR2 MKII 91 rev1 - Sold
MR2 MKII 95 rev3 - Sold
Honda CRX - Sold
Mazda MX3 V6 - Sold
BMW 320i e36 vanos coupe - Sold
BMW 520i e39 2002 - Sold
BMW 330i e46 - in use
Mitsu 3000GT - in use
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Nevíte čím to může být stále mi běží ten velký ventilátor u chladiče může to být termospínač na chladiči nebo relé?5.gen 2.O 115kw
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Dawe24 píše:Nevíte čím to může být stále mi běží ten velký ventilátor u chladiče může to být termospínač na chladiči nebo relé?5.gen 2.O 115kw
Velký ventilátor spíná termospínač na chladiči začal bych tam. Teď si nemůžu uvědomit jestli to jde vůbec přes relé odhaduju že nejde.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: celica přehřívání

Příspěvek od Stan »

Obnovuju téma.
Ne snad, že bych čeldu uvařil, ale když jedu delší dobu hodně z ostra, tak rafika budíku teploty oleje ukazuje i 140-150°C. Chladič oleje zetím vymýšlet nechci. Vodní chladič je novej, systém propláchnutej, termostat taky novej.
A teď moje otázka - když mám auto s klimou, tak mám na chladičích 3 ventilátory. Jeden velkej jakoby před řidičem. Ten pravidelně spíná, když je motor zahřátej. Pak tam je hned vedle něj jeden o něco menší jakoby před spolujezdcem a pak je ještě třetí ale zepředu chladičů na místě před spolujezdcem. Předpokládám, že ty dva, co mi teď nejedou, tak se rozjedou když bych naplnil klimaokruh a zapl klimu. Ale co tak je nějak napojit na zdroj toho klasickýho větráku? Když už chladit, tak pořádně ne? Zkoušel to někdo? Kde to zapojit? Utáhne se to?
Nebo si ještě řikám, že když teď neseženu nikoho, kdo by mi tu klimu ozkoušel a naplnil, tak ju hodím do řiti. A zas tam bude víc místa a lepší profuk přes samotnej vodní chladič.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: celica přehřívání

Příspěvek od MichalS »

Zdar,
takže velký ventilátor spíná čidlo pod chladičem - odzkoušet propojením.

Menší ventilátor spíná miniaturní čidlo (jednopinové, kulaté) přes relé - čidlo je na vodním rozvodném hliníkovém krčku (pod rozdělovačem) zezadu směrem jakoby do kabiny. Vyzkoušet pouhým rozpojením - ventilátor by měl běžet (je to tak udělané asi schválně, kdyby někdo překousal drát...).

Přední klimatizační ventilátor se sepne pokud je naplněná a zapnutá klima. Otázka jestli s ním nějak manipulovat, protože je natočen k chladiči obráceně, je na zvážení... Radši bych to celé vyhodil ven a bude tak celkově lepší přísun vzduchu...

Na ty ventilátory dávejte obecně velký pozor. V létě 2016 jsem už myslel, že mám bouchlé těsnění pod hlavou - 1. trochu mizela voda, 2. přehřívalo se auto ve městě a muesel jsem zapínat topení. Víčko oleje bylo čisté (není vždy směrodatné).
Nakonec jsem zjistil fail z mé strany - týden před tímto zjištěním jsem měnil hlavní pojistkovku, protože tu starou někdo před 10ti lety poškodil a vyhřály se tam patice pro pojistky... Novou jsem nezkontroloval a byla v ní prasknutá právě ta pojistka od hlavního vent.
Po výměně bylo vše OK, pak jsem ale zjistil že mě uniká trocha páry přes výhřev škrť. klapky - při výměně motoru (opět léto 2016) jsem zapomněl nasunout těsnící o-kroužek na hadičku...
Pak již vše OK.

Každopádně Celica se bez vrtulí neuchladí... Max s vyhozeným termostatem, ale to je o ničem.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: celica přehřívání

Příspěvek od Stan »

Michale dík za odpověď. Tak nějak jsem si to představoval. Velkej hlavní ventilátor mi spíná asi normálně - prostě když je voda v prostředku a budík oleje ukazuje okolo 105. Takže funguje normálně. Teď jsem zkoušel za chodu odpojit to malý čidlo toho malýho ventilátoru a roztočí se taky. Ale asi jsem ho ještě nikdy neviděl běžet při zahřátým motoru společně s tím velkým ventilátorem. Myslíš, že je to dvoustupňovej proces? Jakože při "normálním" zahřátí se sepne ten hlavní a až je krize, tak se přidá i ten menší? Nebo mají běžet spolu? Možná mám v háju to čidlo malýho ventilátoru a ten se prostě nespouští.
Klimu asi konečně brzo ozkouším.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: celica přehřívání

Příspěvek od MichalS »

"Dvoustupňové" to rozhodně je. Zažil jsem i situaci že jel pouze ten malý - ale ot bylo KO čidlo pod chladičem, poměrně dost hučí. V krajním případě vodu vypustit, čidlo vydělat, zahřívat zapalovačem a přes pípák/ohmmetr testovat jestli sepne nesepne. Spínací teplotu si nepamatuju...
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“