celica přehřívání

vše ohledně modelové řady Celica
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

celica přehřívání

Příspěvek od Dawe24 »

Tak dnes jsem vyměnil termospínač na chladiči jelikož se mi nespíná větší ventilátor ale malý jo a je to stejné tak jsem ten konektor odpojil a větrák se točí pořád protože jak se mi velký větrák nespíná tak to začalo vařit,vyměnil jsem i relé co je u baterky ale přijde mi jako kdyby do toho konektoru nešel signál nebo není tam ještě pojistka nebo nějaké čidlo co udává termospínači aby sepnul větrák,motor 3sge,5.gen.
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Nevíte je tam jen jedno relé na větrák nebo je jich tam víc?
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

uz sa niekomu z vas podarilo "uvarit" Celicu 3S-GE 129 kw ? samozrejme ze vtedy ak vsetko funguje ako ma a vy ste jej davali zabrat vkuse nad 5000rpm. Sice som ju takto nevytacal dlho ale ani raz sa mi rucicka nepohla vyssie stale sa drzala vo vodorovnej polohe... takze mne sa ju nepodarilo dostat nad normal
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ani raz sa mi to nestalo a mohlo byt teplo ako chcelo.
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

na tu tovarensku rucicku sa vyser. jaj jej hovorim partizan lebo ti neprezradi nic.

ked mi pri zahrievani na palubke rucicka ukazuje stred (90*C) prosport je este len zhruba na 60-70*C (a tu si dovolim podotknut ze prosport meria teplotu vody priamo za motorom kdezto stock cidlo je na spodku chladica) edit: neni pravda, moj omyl :)

a pocas jazdy, zavisi od rychlosti (prietok luftu chladicom) style jazdy (otacky) a podobne nieje problem pri 100kmh na 5stupni a dlhodobej jazde mat tych cca 80*C, naopak mesto a kopce na 3ke v 3-4 obcas 5.000 otacok a voda je razom na 100*C

a hadaj co vtedy ukazuje na palubke? ani o milimeter sa nepohne (v celom rozsahu 80-100*C ma rucicka palubky pohyb presne 0 stupnov), takze povedal by som ze ak aj uvaris, dozvies sa to ked uz bude po :)
Naposledy upravil(a) stenky dne čtv 20.01.2011, 12:08, celkem upraveno 2 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

standardní ručička měří okej.... já sem uvařil a s vařicí sem jel přes celou prahu... z Barrandova až do Karlína... a to ještě předtim jsem jel na barrandov... protože to bylo na dálnici na Plzeň... odešla vodní pumpa... ručička v červeným... a stejně to jelo i bez vody :-) No to je delší příběh... kouř z kapoty ale stejně sem jel... pak hasičák v servisu, GO... a další story

Pak zafungovala ručička teploměru perfektně když skákala----- to sem jezdil na vodu... prdlý těsnění pod palicí... tak to bylo první co sem viděl... že skákala... jak postižená :-) no a až po pár dnech sem se podival pod víčko olejový... a tam bílej maglajs :-)

Pak ještě jednou zafungovala na psyparty za Plzní, kde sem potkal Idaha... tam mi praskla trubka co vede vodu k olejovýmu chladiči.... tak zase byla ručička v rudým a vařilo se... pak sem tam nalil vodu asi 4 litry a dojel sem do Prahy... no problemo... díra nedíra... a pak ještě do servisu.

Standardní teploměr mi naprosto vyhovuje... a jestli je reálná teplota ještě vejš, tak to Yamaze nějak nevadí :-) Cuká jen když mrzne pár sekund po startu kupodivu :-) :-) asi má ráda horko... na to ale přijdu...

Ale jako že by holka vařila jen jízdou... tak to ne... jen nějaká zrada... ten chladič je perfektní a i když je starej hooooodně možná původní tak chladí precizně.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

no stenky, pokial ja viem, tak cidlo na teplotu vody je umiestnene na pravej strane motora v oblasti pod sacou rurou... dole v chladici je cidlo na spustanie ventilatorov.
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

no ja souhlasim se stenkym, rucicku od vody mam v polovine, ale olej kolem 70 stupnu (po chvili co nastartuju a ujedu par km). Ta rucicka se mi nehne nikdy,je porad ve strede i kdyz mam teplotu 100 stupnu (olej). Kdyz jsem jel do Chorvatska, teplota oleje byla neuveritelnych 140 stupnu a rucicka vody porad na polovine, nehla se ani o milimetr. Pri takove teplote uz ten olej ani nemuze moc dobre fungovat, to musi bublat, ze bych si v tom hranolky udelal :)
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

gabko24 píše:no stenky, pokial ja viem, tak cidlo na teplotu vody je umiestnene na pravej strane motora v oblasti pod sacou rurou... dole v chladici je cidlo na spustanie ventilatorov.
pravdu mas gabo, som si to pomylil. nic to nemeni na fakte ze ta rucicka na pristrojovke takticky mlci :)
Obrázek
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

no ved terajsie auta (novy sprinter) ani nema teplomer vody :-D
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Dawe24
Řidič
Příspěvky: 290
Registrován: ned 22.02.2009, 20:53
Bydliště: Praha repy

Příspěvek od Dawe24 »

Tak to přehřívání bylo způsobené špatným termostatem zjistil jsem že se zasekává a už i větrák spíná ale mám jiný problém tlakuje mi chladící kapalina z chladiče do expanzky a tou to teče pod auto přitom těsnění pod hlavou je půl roku staré a dělaná kompletní repase motoru ale teplota jde do půlky a nevaří a víčko chladiče jsem také vyměnil tak si myslím že jedině to těsnění?Co by to mohlo ještě dělat?
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Jeste to muze byt slaby- uzky prutok chladicem. Pumpa tlaci vic nez chladic propusti tak to jde ven. Muze to znamenat, ze v chladici je bordel a je prorezlej a tak. prece jne ty kanalky maji par milimetru a jsou hnedka zasrany. Resil jsem presne to co se deje tobe, jne s tim, ze nad 130km/h (nevzpomenu si kolik to bylo otacek) mi zacala voda varit, prave tim, ze nebyl dokonaly obeh a voda sla ven doty nadoby.

Vytahl jsem chladic, polozil ho na lezato napral do nej hadici a co nejvic vystrikal vodou. POtom jsem uvaril v konvici vodu s kyselinou citronovou a to tam nalil, nechal asi pul hodky a pak zase proplachl. Po tom bordelu se ani nedivim, bylo tam toho opravdu hodne.

Pak jsem vse vratil zpet, dal na zkousku jen destilku a ejhle ve 160 up se rucicka uz ani nehla.

Ten okruh je strasne jednoduchej, takze jestli mas pumpu ok, termostat ok tak jedine ten slabej prutok a tim tlakem propusteni skrz vicko ven.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

kubrt> stejnej systém proplachování kyselinou citronovou používám na svuj kávovar občas, když už nemůže protlačit vodu skrz sítko s kafem... pak je presso zase perfektní s pěnou :wink:
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

:D My ve vyskove a okoli musime kazdej tejden :D


Dawe24> co vicko? neni po nem? kdy to zacne prepoustet? hned po startu a nebo pozdeji az se zahreje? Nebo pri vyssich otackach a vetsim tlaku pumpou?
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Odpovědět

Zpět na „Celica“