Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: 7A-FE - Skutečná výdrž ojnic?

Příspěvek od libor12 »

Celik píše:Libor : Ty furt mluvíš o tom, že jsou takový a takový zákony. :D Dokud se s tím autem nestane bouračka, tak nemá kdo a jak zjistit, co je tam za úpravy. Tehdy by mi museli dokázat, že díky této věci bylo auto nezpůsobilé provozu, nebo ohrožovalo ostatní účastníky provozu. Při běžné silniční kontrole : a) se nekontroluje motorový prostor, b) policajt sotva pozná motor Felicie od motoru Fabie a za c) nemusíš buď vůbec poslechnout, nebo můžeš říct "Sorry, kapota je rozbitá a já nejsem mechanik" = neotevřu. Hotovo, tečka.
Žiješ v České republice? :lol: Ty: Ano,nejsem mechanik,neotevřu. :lol: P: Fajn pane. Mám důvodné podezření,že Váš vůz má VÁŽNOU technickou závadu.
Nová vyhláška
Od 1. ledna 2015 mají policisté pravomoc vystavit doklad o tom, že auto má vážné nebo nebezpečné závady. Na jejich odstranění má majitel vozu v lepším případě třicetidenní lhůtu. V horším může policie platnost technické kontroly zrušit okamžitě. Závisí to právě na typu odhalené závady. Policisté je stejně jako STK rozdělují do tří kategorií: A (lehká), B (vážná), C (nebezpečná). Nová vyhláška Ministerstva dopravy ČR má řidiče přimět k tomu, aby více dbali o stav svého auta.
Pokud policista odhalí nebezpečnou závadu, tedy z kategorie C, nedovolí vozidlu dál pokračovat v cestě. Řidič auto pak musí na vlastní náklady nechat odtáhnout. Při zjištění vážné závady, tedy závady typu B, může policista nechat dojet vůz k nejbližší STK, případně zkrátit platnost technické kontroly na 30 dní. Protokol pak zašle na pověřenou obec, kde je vozidlo registrované. Pracovník daného registru silničních vozidel následně upraví údaje o osobním či nákladním autě a jeho vadách v centrálním informačním systému stanic technické kontroly.
A i kdyby jsi jel právě z uplacené STK - čemuž od července 2016 nevěřím - to už bude patřit jen do pohádek tisíce a jedné noci - jsi v prdeli. Z mého okolí za necelý rok zmizely popelnice olepené laminátem a přítlačným křídlem soutěžícím velikostí z 747. :lol: což kvituji s povděkem. :bigups:
Celik píše: Mimochodem, má ten kit Evropskou homologaci? Prodává se oficiálně přímo pro daný model vozidla? Ne? Ok, je to nepovolená přestavba motoru / auta = Auto nezpůsobilé provozu = stejný případ, jako kdyby mi přišli na přestavbu motoru na zmíněný 7A-GE.
To je právě ten omyl. Víš z čeho se skládá nitro kit? :D Tlaková láhev,elmg ventily,hadičky a tryska. K čemu by kit potřeboval homologaci? Tlaková láhev - má samozřejmě zkoušku a jako taková - do 10kg - může být převážena v automobilu - stejně jako když převážíš hasící přístroj CO2. Zásah do elektroinstalace je asi takový,jako montáž radia. Tryska strčená do hadice před klapku. To je nelegální přestavba motoru? Někdo by tě musel chytit za ruku,když stiskneš tlačítko - do té doby na tom nic nelegálního není - a to je prakticky nemožné - na rozdíl od výměny hlavy,kompresoru,turba. Já jsem ani z auta při stk nevyndal flašku. Tolik k legálnosti tebou plánovaných uprav a chování k policistům. Jinak ty neumíš použít google? Stačí si vybrat od koho je koupíš.
https://www.google.cz/search?q=h+beam+c ... 24&bih=657
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory

Příspěvek od Idaho »

LIbore pravdu máš v dokazování, každopánde nelegální uprava je to tak jako tak, . Spíše bych zde vyzdvihnul jednoduchost demontáže protože pokud nebude zasunutá hadička v sání, neovlivnuje to chod ani učinnost motoru ani žádne jeho jiné parametry.

Ber to tak že s legálností NOS je to stejne jako s šukáním na krajíčku, pořád je to šukání :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory

Příspěvek od biscuit »

eu uz zakazala i sukani? :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory

Příspěvek od Idaho »

Těd nám berou kvéry, je jen otázka času než nám uřežou i ptáky :(( A proto mám sedm nákupek připravených v suplíku a čekám jen na na to až se objeví něco zajímavého za dobrou cenu, o čem se už ted předpokládá že to v prvním čtvrtletí 2017 zakážou :)
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Přestavba 7A-GE - Rady, tipy a názory

Příspěvek od biscuit »

mit zbrane legalni a evidovane dava aspon nejaky prehled. ten se zase zhorsi a navic poroste cerny trh. zase dalsi zivna puda pro mafie. nepoucitelni debilove, ti politici.
sorry za ot, ale stejne je to tema asi pohrbene :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Odpovědět

Zpět na „Celica“