Pomoc při opravě Celicy T20

vše ohledně modelové řady Celica
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od PigNick »

Právě jsem si taky myslel, že budu muset shánět převodovku. Ale je divný, že tady ta závada se projevuje mimo jiné tím, že když zařadím rychlost a mám sešláplou spojku tak se auto začne rozjíždět (nebo spíš třepat a chce zdechnout protože nemám přidanej plyn). Takže to přece znamená, že spojka není pořádně rozepnutá.

Jinak, ta fotka převodovky co jsi tady dal, ta je na prodej nebo víš o nějaké? Já jsem našel akorát tuhle: http://www.toyota-dily.cz/www-toyotavra ... dovka-2-0i
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od Kubrt »

Ta fotka je jen ilustracni a proto aby jsi videl ze to co popisuje stenky je i na te tvoji prevodovce. Mozna bys nad tim nemel tak premyslet a auto dat nejakemu servismanovi. Ten to rozpuli zjisti co je v prdeli a bude. Takhle muzem vestit doaleluja. Ve finale v prdeli pritlacak atd.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od PigNick »

Mám to v plánu v sobotu rozdělat. Tak uvidíme.
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Re: Pomoc při opravě Celicy T20

Příspěvek od PigNick »

Tak jsme to konečně rozdělali a vyměnili spojku. A zdá se, že to pomohlo, zatím jsem najel asi 80km a řadí to dobře. Ale je celkem záhada čím to bylo protože původní spojka se zdá být v pořádku. Jediný co možná připadá v úvahu je, že ložisko nechodilo moc dobře po té ose po které ho posouvá páka co vede z převodovky, byla tam špína a bylo to namazaný nějakou divnou lepivou hmotou. A taky bylo ložisko odřený na hraně kde se dotýká přítlačáku a na přítlačáku byly od něj vydřený drážky v těch pružících packách (na fotce to není vidět protože to už je novej přítlačák). Jo, a kostka je jako nová :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“