Myfunovo Celica

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Laser Beam tak to je drsné když se to takhle odehraje před tebou. To je taky jedna z věcí na kterou řidiči nějak nemyslí. Že přerušovaná čára v zatáčce neznamená že se dá bezpečně předjet.

A byl na tebe těch 20 km nalepenej a nebo si držel odstup?
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laser Beam »

aczasa píše:Ale Nevím, na co svým příspěvkem reaguješ... Přeci ani když jedu v obci 55, tak mi neříkej, že je správně, když tě někdo začne předjíždět, tak mu zrychlíš na 95 a pak teprve se necháš předjet? To je divné, ne? A podle mě velmi nebezpečné, protože to velmi "nepředvídatelně" prodlužuje dobu předjíždění!

Jiank kůrovec je surovec... Jak praví nějaká říkanka. A já tohle rád používám místo sprostých slov. :-)
Ty sis to asi špatně přečetl,já nic takovýho nemyslel,v jednom příspěvku sem chtěl říct,že když Myfune na konci obce zrychlil,tak neudělal nic špatnýho a pak jsem myslel,že když jedu 90 a někdo mně předjíždí rychlostí 95,tak to není předjíždění :) A díky za vysvětlení toho kurovce,už sem myslel,že já,nebo Myfune jsme lýkožrouti :D :D :D
Obrázek
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laser Beam »

Myfune píše:Laser Beam tak to je drsné když se to takhle odehraje před tebou. To je taky jedna z věcí na kterou řidiči nějak nemyslí. Že přerušovaná čára v zatáčce neznamená že se dá bezpečně předjet.

A byl na tebe těch 20 km nalepenej a nebo si držel odstup?
No nejhorší na tom byl pohled do toho auta,chtěli sme ho s tím tirákem vy táhnout ven,ale oba sme se málem složili,on vlastně ani neměl hlavu.Dřív sem si myslel,že po nárazu se auta do sebe zaklíní,ale ta Camry se od kamionu odrazila a letěla zpátky.Jinak celou dobu jel za mnou dost slušně,nelepil se,mněl slovenský značky a byli sme už kousek od Slovenska,tak mně napadlo,že se vrací domu,je unaveneja hodí se mu,že ho tzv. táhnu.Vubec mi těch 20km ničím nevadil.
Obrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Myfunovo Celica

Příspěvek od Myfune »

Trochu to tady oživím. Na úvod jsem přejmenoval název vlákna z původního REBORN 2 (aneb zmrd na dálnici) na současný název Myfunovo Celica.

Došlo k jisté důležité události u mojí Celici. Na letošním novoročním srazu v Ústí byla Celica předána Zejdymu do péče. Jak jistě někteří tuší podle Zejdyho specializace, tak se jednalo o generálku motoru. Ta probíhala až do soboty tento týden 26.3.2016. Co se týká přístupu Zejdyho, tak bych ho charakterizoval slovy "profesionální". Kdo už jste s autem u Zejdyho byli, tak víte, že k jeho standardům patří průběžná mailová komunikace s fotkami. V případě kdy je zjištěna určitá závada, tak ji vždy nejprve komunikuje s majitelem vozu. Samozřejmostí při předání vozu je i krabice s vyměněnými díly a doklady od nově koupených dílů.

Problém který se na autě řešil byla ztráta oleje v motoru. Bylo tedy dohodnuto, že budou vyměněny pístní kroužky a gufera s tím, že se případně vyřeší i ostatní problémy které se ukážou. Kromě uvedeného tedy došlo ještě ke kompletnímu vyčištění vnitřku motoru od usazenin. Pod rozdělovačem byl místo těsnění tmel. Takže místo tmelu přišel zpět O kroužek co tam má být. Dával se repasovat startér. Čistila se klapka sání. Došlo k výměně výfukových ventilů a dávaly se nové vymezovací podložky pod ventily. Měnila se napínací kladka rozvodového řemenu a ložisko do napínáku alternátoru, nový řemen alternátoru, nové těsnění pod hlavu, olejový i vzduchový filtr, motorový olej (Texaco Havoline 10w40). Těch těsnění tam bylo samozřejmě trochu víc. Došlo i na tradiční žáruvzdorný vnější nástřik motoru (Zejdyho zákazníci ví). V sobotu ještě za přispění Vendyse došlo i k seštelování předstihu, čímž vlastně zároveň došlo i k minisrazu Celic (Vendys má jako důkaz i nějaké fotky). Na motoru nebyl objeven žádný zásadní problém a dle mého subjektivního dojmu dopadla generálka výborně. S autem jsem od převzetí už ujel cca přes 450 km. Úbytek oleje nepozoruji, před tím bych už pokles viděl. Co mohu objektivně konstatovat, tak motor je celkově mnohem tišší jak při volnoběhu tak při jízdě a chrakterizoval bych to slovy "spokojeně si přede". V neděli jsem jel s plně naloženou Celicou za příbuznými na Moravu, takže motor měl možnost si i pěkně zatahat naložený náklad.

Každopádně chci Zejdymu takto veřejně poděkovat za dobře odvedenou práci a ostatním jej mohu jen vřele doporučit.

Protože je to spousta fotek, tak sem spíš hodím odkaz na úložiště: http://myfune.galerie.cz/6506711-celica-generalka
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Myfunovo Celica

Příspěvek od biscuit »

tak preju hodne spokojenosti s vysledkem a hlavne at ti nepraskne blok, jako mne :wink:
jinak pises, ze se jednalo o generalku, ale ona to zas tak generalka nebyla, ne? vycisteni, pretesneni, ventily... nebrousilo se ale a pisty jsou puvodni :-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Myfunovo Celica

Příspěvek od Myfune »

Někdo by se mohl urazit, že tomu generálka neříkám, když byl motor komplet rozebranej, tak jsem napsal co jsem napsal. Případné odpůrce tímto zvu na Celica sraz, kde budou mít jedinečnou možnost mi to vyčíst u sklenky nějakého dobrého pití rovnou do vočí. ;-) A zároveň se pokochat oním sestaveným motorem.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: Myfunovo Celica

Příspěvek od libor12 »

Aha,tak to byl tvůj motor. Honza je moc šikovný a odvedl určitě dobrou práci!
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: Myfunovo Celica

Příspěvek od biscuit »

Myfune: to neni vycitka, ale rejpnuti 8)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Re: Myfunovo Celica

Příspěvek od Myfune »

libor12 píše:Aha,tak to byl tvůj motor. Honza je moc šikovný a odvedl určitě dobrou práci!
Povídej. :-)
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Celica“