Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od Ditri »

Ahojte. Prosim neresil někdo z vas nakup všech tlumicu na 4 generaci (1987) ted v poslední době? Chtel bych koupit OEM (origo) ale bohužel jak to tak vypada tak po hodinách surfovani po EU a USA eshopech to vypada, ze s OEM se muzu rozloucit. Nemá někdo typ kde ještě koupit OEM dily na 4 generaci? Pripadne i nejake jiné typy jak na to? Mam ke každému tlumici asi 10ruznych vyrobnich cisel a nevim jak se v nich vyznat atd...pripadne typ na nejakou kvalitni nahradu, ale nevim nevim, co jsem tam dal a bylo to koupeno v CZ tak to slo do kopru za par roku. Ted to chci difinitivni. Ještě jsem narazil na to, ze je mozne dat do st162 tlumice z st182 ale musí se prevrtavat otvory. Nemate někdo blizsi zkusenosti s touto upravou?

PS: pokud někdo ma doma nejake dily na 4 generaci - hodte mi info, něco bych nakoupil (interier a další drobnosti)
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
houstik
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 22.09.2014, 16:02
Bydliště: Písek

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od houstik »

Ahoj zadní jsem sháněl tuze dlouho, ale kod na Kayaba zadní je LEFT 334006, Right 334007 (nebo obráceně, mám to na takovým užmoulaným papírku) Sehnal jsem je na mister-auto.cz, ale myslim, že byli i na MJauto, ale dražší. Přední kaybovo patronu jsem koupil bez problémů v intercars.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od Ditri »

Ahoj diky za echo! Ten zadek to je supr. Shanel jsem Tokico co tam byly origo. Jenze jsem nikde na svete nemohl najit kloudneho dealara co by mel vubec k dispozici katalog. Ikuta Masimoto z Tokico mi sice poslal cisla dilu ale take napsal ze mam jit k lokalnimu prodejci ale bohuzel ;-) pak uz se neozval. Google ten tokico hleda jen v rusku... Na ty Kayaby jsem se take dival. Jen tedy u toho predku nechci davat patrony kvuli stavu zbytku dilu. Jak jsi resil gumove segmenty - dorazy a chranice? I to je docela raketa za origo a hlavne nejsou skladem. No uvidime. Nechce se mi verit ze nekde na svete by jeste nebylo par kousku skladem. V hollandsku jsem nasel predni jen jeden. Jsem hrozny osel. Dva roky jsem pocitve hazel drobaky do pokladnicky a mezi tim to zmizelo z trhu. Pred tim meli predni jeste bezne v cr. Taky musim proverit tu kompatibilitu dilu z st182. Udajne se daji prevrtat horni casti - jedna dira. Jen netusim jak nasledne s temi gumovymi segmenty...
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
houstik
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pon 22.09.2014, 16:02
Bydliště: Písek

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od houstik »

Já tam měl Kayaby, tak sem je tam dal zas, pravda přední patrony byli myslim z dieslové Cariny (asi měli jinou charakteristiku tlumení). Gumové komponenty jsem použil stávájící, nebyli výrazně zteřelé. U té záměny s T18 bych viděl problém v těhlici, a předpokládám, že T16 má menší misky pro uložení a prevděpodobně by si mohl změnit (geometrii Mc phersonu- nevím jak to jinak nazvat). Koupíš nové horní uložení pro T16 a použiješ tlumič pro T18, ale před touhle myšlenkou bych změřil díru,(nikdy jsem neviděl na živo jinou celicu než 4 a 7 generaci) tahle kombinace mi přijde nejschůdnější na experimentování, protože díry pro uchycení na těhlici se ještě dají upravit, ale co se stane s tou geometrií netuším. S Kaybama mám nalétáno asi 1500km a spokojenost. S tyma předkama budeš ještě asi pěkně kouzlit, když nebudeš chtít jít do patrony.
Ps: Zkusim se kouknout do vraku jestli by náhodou nebylo uložení patrony v lepším stavu, ale nemůžu bohužel slíbit kdy.
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od 29Carlos »

Ditri píše:Ahojte. Prosim neresil někdo z vas nakup všech tlumicu na 4 generaci (1987) ted v poslední době? Chtel bych koupit OEM (origo) ale bohužel jak to tak vypada tak po hodinách surfovani po EU a USA eshopech to vypada, ze s OEM se muzu rozloucit. Nemá někdo typ kde ještě koupit OEM dily na 4 generaci? Pripadne i nejake jiné typy jak na to? Mam ke každému tlumici asi 10ruznych vyrobnich cisel a nevim jak se v nich vyznat atd...pripadne typ na nejakou kvalitni nahradu, ale nevim nevim, co jsem tam dal a bylo to koupeno v CZ tak to slo do kopru za par roku. Ted to chci difinitivni. Ještě jsem narazil na to, ze je mozne dat do st162 tlumice z st182 ale musí se prevrtavat otvory. Nemate někdo blizsi zkusenosti s touto upravou?

PS: pokud někdo ma doma nejake dily na 4 generaci - hodte mi info, něco bych nakoupil (interier a další drobnosti)
Máš SZ. :wink:
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od Ditri »

dikes moc za echo. Ja prave koukal na zahranicni fora (http://www.st162.net) a tam borci resili, ze z st182 pasuje po lehke upave na podvozek vice méně vse. Staci pry prevrtat diru na horni uchyceni. Pruziny a vrch bych nechal puvodni z st162 tak by snad mohlo. Skoda, ze to nikdo nemel v ruce ohledne toho jestli tam nejsou i jiné delky zdvihu atd....Na foru co jsem to zjistoval - tak mají dementni způsob 5 postu nez se muzes ptat takze se tam moc zjistit neda...uvidíme. co se tyka te kvality tak Kayaba objednana ze zahranici by snad mohla byt ok. Jinak srovnani nahrad zakoupenych v CR vs OEM dily - to je totalne tristni. Nejlepe jde videt na kostech pro 7 generaci. Jakakoliv nahrada - 10-15tis km > max. Z auta jsem vytahoval origo kosti po 140tis km. Ted uz mají nove origo nalitano dalších 50tis a jsou porad OK. Predpokladam, ze je to tim, ze cesky/polsky/rusky trh je zaplaveny fejky - kdy ani mechanik si nemůže byt jisty zdali mu dodavatel nahodou nedodal něco s jinou nalepkou. Je v tom dobry brajgl..proto resim OEM. Mel jsem zajímavou debatu s dcerkou člověka který dodava zelezo tovarnam na dily. Pry nez ten vagon dorazi z vykupny do zpracovani - je mu několikráte zvysena sarze kvality kvůli kseftu. Tzn ani manici v tovarne co to delaji netusi z ceho vlastne toci kusy...tomu co je vyrobeno v evrope tedy neverim ani ň. Idealne made in Japan...
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od SeeJ. »

Ahojte, pokud se nepletu tak já objednával zadní tlumiče z T18 na moji T16, jediné co jsem musel, tak zvětšit otvory na uchycení těhlice na nových tlumičích o nějaký milimetr, horní uložení tuším komplet nové na T16.
Ale je fakt že já mám 1,6, ne dvoulitr, takže nevím jak moc je ten podvozek rozdílný.


29Carlos: máš nějaký tip? :D
Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od Ditri »

Matejcek nema OEM dily...jinak SeeJ - ta 2.0 ma stejny podvozek jak 1.6 jestli mohu poprosit zkus si vzpomenout - ten horni uchyt jsi menil v predu nebo v zadu? Prevrtaval se predek nebo zadek? Co pruziny?

Ja mam info - predek bez uprav zadek se vrta. Zajimalo by mne i co prouziny. Zdali jsou stejne anebo ne. A pak také zdali sedi horni siletnblok z st182 do st162 do karoserie...Jinak diky moc za reakce!!! Kazde info vitano!
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od SeeJ. »

Pokud se nepletu tak sem měnil horní uložení tlumiče, vpředu i vzadu. Obojí na T16. Pružiny sem nechal původní jen sem si je nechal opískovat a komaxitovat... V předu se mi podařilo sehnat ty patrony a dozadu tuším KYB. Na nich sem akorát musel zvětšit díry na uchycení těhlice.

Jestli je nutná úprava kastle kvuli tlumičům z T18 na t16 to nevím?! To se mi nepodařilo zjistit, tak jestli o tomhle někdo víte víc?

Ale už si fakt nevzpomenu odkud jsem to bral/našel, je to už nějakou dobu.
Pokud někdo potvrdí že se tam dají dat komplet tlumiče z T18 bez větších zásahů, tak bych šel dnes rovnou do nějakých "sportovních".
Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od Ditri »

hoj diky za info. Jestli tomu rozumim dobře tak si daval:
- dopředu patrony do original tlumicu st162 + horni ulozeni nove st162
- dozadu KYB ze st182 + horni ulozeni st162 které bylo potřeba prevrtat

tzn. ciste teoreticky dozadu jdou dat po uprave z st182..predek udajne bez uprav st182
v tlumich mam jakz takz jasno

ještě mi nejsou jasne ta ulozeni. Blby je, ze originaly nejsou. Davat z st182 znamena menit i pruziny (asi) a je to fakt raketa. Ulozeni + prachovky a ostatní dily .....Nekde v ameru jsem videl, ze se snad daji sehnat ulozeni na st162 od KYB. Pro zajimavost ceny origo dilu st182 na http://www.toyota-pieces.com/
- predni tlumic 84E
- zadni tlumic 103E
- zadni ulozeni tlumice + prachovka 127E :-)
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
SeeJ.
Manager Týmu
Příspěvky: 437
Registrován: pon 25.08.2008, 16:56

Re: Celica st162 (4gen) - vyber tlumicu (+poptavka dilu)

Příspěvek od SeeJ. »

Je to jak rikas, jen v zadu ne horni ulozeni ale spodni diry na srouby, ktere drzi tehlici.
Toyota Celica AT160 4th Generation, 4age-power
Toyota Corolla E9 1.3 Hatchback 4-door

Facebook - SeeJ. Photography
Odpovědět

Zpět na „Celica“